شما اینجا هستید: خانهسیاستنمایندگان مردم مواظب باشند فریب نخورند

نمایندگان مردم مواظب باشند فریب نخورند

شنبه, 11 مرداد 1399 ساعت 16:38 شناسه خبر: 5314 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
علی مرتضایی علی مرتضایی سیمره

علی مرتضایی: نمایندگان مردم مواظب باشند مثل گذشتگان فریب نخورند.

 

جناب آقای ویسکرمی و همه‌ی نمایندگان محترم مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی مواظب باشند مثل نمایندگان گذشته؛ قبل از شفافسازی فریب نخورند. مثالشرکت سیمان خرم‌آباد(سهامی خاص) در سال 1382 با نام سرمایه‌گذار اشتغال‌زا وارد استان لرستان شده و از اداره‌کل صنایع استان پروانه تأسیس می‌گیرد. ولی بعداً معلوم می‌شود که نه تنها آورده‌ای به عنوان سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی نداشته که با سندسازی صوری از اموال عمومی نیاورده را به عنوان آورده به خورد مسئولان و نمایندگان مرد در مجلس شورای اسلامی داده و موجبات هرچه گران‌تر کردن نرخ بیکاری و فقر و فلاکت را بر استان لرستان تحمیل کرده‌اند. لذا شایسته است که مجمع محترم نمایندگان مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی نخست نسبت به موارد ذیل شفاف سازی کامل نموده سپس با در نظر گرفتن منافع مردم اقدام نمایند.

 

1-مبلغ شش میلیارد و چهارصد و چهل میلیون تومان که در افزایش سرمایه شرکت سیمان خرم‌آباد (سهامی خاص) در شماره 17934مورخه 30/6/85 صفحه 87   روزنامه‌ی رسمی کشور اعلام شده و در هنگام تبديل شركت سیمان خرم‌آباد از (سهامی خاص) به (سهامي عام) نیز همین  مبلغ  (که وجود خارجی نداشته) به عنوان سهم آورده پرداخت شده توسط موسسين!! در روزنامه‌ی رسمي کشور به شماره 83 مورخه 14/1/1386 صفحه 76 آگهي مي‌شود!! لذا لازم است مشخص کنند این مبلغ در چه تاریخی، به چه حسابی و در چه بانکی واریز شده.

 

2-محل احداث این کارخانه چهاربار تغییر غیراصولی کرده تا به محل ضایع کننده محیط زیست مردم و تخریب جنگل‌های منحصر به فرد غالباً  بلوط رسیده است. یعنی در یک واگذاری غیراصولی مقدار یک‌صد هکتار زمین به قیمت تنها یک‌صد میلیون تومان!! (هکتاری یک میلیون تومان) توسط اداره‌کل مسکن و شهرسازی( سنخیتی با کارخانه سیمان ندارد) که به نظر مصداق بارز تبانی و اختلاس می‌باشد، به شرکت سیمان خرم‌آباد می‌دهند. بعد از قریب چهار ماه از واگذاری در حالی که نه مبلغ ناچیز آن را پرداخت کرده و نه کاری روی آن انجام گرفته و نه قیمت منطقه‌ای تغییر کرده کارشناس آورده و قیمت این زمین را به عنوان سرمایه شرکت سیمان خرم‌آباد (سهامی خاص) به مبلغ هشت میلیارد تومان (هشتاد برابر قیمت واگذار شده ارزش گذاری می‌کند!!) و با نسبت دادن مصوباتی که برای جای دیگر صادر شده بود؛ محل احداث کارخانه سیمان را به این مکان انتقال می دهند!که موجب به تعطیلی کشده شدن نیروگاه 2000 مگاواتی سر نوشت ساز در اشتغال‌زایی (اشتغال‌زایی مستقیم و غیر مستقیم 22000 نفری) می‌ شوند که مقدمات انتقال آن به استانی دیگر نهایی می‌شود. ولی.... فعلاً این شفاف‌سازی‌ها انجام گیرد تا به موارد تکان دهنده بعدی برسیم.

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004