شما اینجا هستید: خانهسیاستانتقاد نماینده بروجرد در مجلس از آشفته بازار خودرو

انتقاد نماینده بروجرد در مجلس از آشفته بازار خودرو مطلب ویژه

یکشنبه, 23 شهریور 1399 ساعت 15:27 شناسه خبر: 5423 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

نماینده‌ی مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در انتقاد به آشفته بازار خودرو گفت:« اقدامات اخیر دو شرکت سایپا و ایران‌خودرو در این آشفته بازار اقتصادی و تنگنای معیشتی مردم، مرزهای بی‌انصاف را درنوردیده است؛ بر اساس کدام منطق اقتصادی پراید 120 میلیون تومان می‌شود؟ این توهین به ملت ایران است.»

 

فاطمه مقصودی در نطق میان دستور امروز، خطاب به نمایندگان مجلس بیان کرد:« اگر به تبعیض و ضعف مدیریت، رانت‌خواری و دیگر مولفه ها که به اثبات آن نیازی نیست اذعان دارید، اگر چنین است که هست پس چرا این ضعف ها را روی میز چه باید کرد و جست‌وجو نمی‌گذارید و برای حل آن اقدامی نمی‌کنید؟»

وی ادامه داد:« آیا مانع کار، توجه ما به حاشیه‌های شخصی و یا خودنمایی‌ها و هیجان‌زدگی‌ها در صحبت‌ها و نطق‌های بعضا نمایشی نیست که نمی‌گذارد ما از تفکر هیجانی به یک مبانی عمیق عملی بیندیشیم و هرچه داریم در طبق اخلاص برای رهایی مردم از این ورطه هولناک اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی که غفلت خود مسئولین اجرایی پدید آورنده‌ی آن بوده، گذاشته و کاری بکنیم؟آیا به فکر فرو رفته‌ایم؟»

مقصودی افزود:« این مجلس آخرین سرمایه‌های نظام را برای متقاعد کردن مردمی که از هر طرف زیان دیده اند به میدان آورده، فکر می‌کنید که کس دیگری می‌تواند جور ناکارآمدی ما را به دوش کشد؟ ما بیش از هر زمان دیگر در رصد چشم‌های خشم، یا در حالت خوش‌بینانه، امید مردم از همه‌جا رانده هستیم.»

نماینده بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:« به عنوان نمونه صنعت خودرو ایران پس از قریب نیم قرن حمایت‌های همه‌جانبه، به گفته اهل فن در صورت ورود یک رقیب خارجی به بازار ایران، یک ماه هم نمی تواند دوام بیاورد. چقدر پای این درخت زبون آب بریزیم و هرسش کنیم و حواسمان باشد که باد نخورد و برگ هایش آزرده نشود؟ کشورهایی همانند کره برای شکوفایی صنعت خودروی خویش به آن‌ها ۸ سال زمان دادند نه ۵۰ سال! شعبده بازان ناجوانمرد نهایت اجحاف در حق این مردم مظلوم و ضعیف را دارند. کجای دنیا قیمت یک خودرو به ۲۰۰، ۳۰۰یا ۶۰۰ میلیون تومان می‌رسد؟»

وی تاکید کرد: «گفته می‌شود که ایران‌خودرو و سایپا یک کارتل اقتصادی هستند اما به گمان من اتلاق واژه‌ی کارتل اقتصادی به این دو شرکت اجحاف در حق واژه‌هاست چرا که کارتل در معنای اتحاد و شرکت برای تصاحب بازار است. در ایجاد کارتل‌ها دولت‌ها نقشی ندارند و بعضا کارتل ها در بستر یک فضای رقابتی ایجاد می شوند ولی برای این دو شرکت نیم قرن است که دولت از ورود هرگونه رقیب خودداری می‌کند.»

مقصودی افزود:« اقدامات اخیر این دو شرکت در این آشفته بازار اقتصادی و تنگنای معیشتی مردم، مرزهای بی انصافی را درنوردیده است. کجای دنیا قیمت یک خودرو  در درب کارخانه و بازار آزاد دو برابر قیمت می‌شود؟»

وی خطاب به قوه‌ی مجریه و مدیریت های ناکارآمد بیان کرد:« غیر از این است که وزارت صمت به عنوان دستگاه اصلی قوه‌ی مجریه در حوزه ی تولید و عرضه ماه‌هاست که متولی ندارد؟ و بر اساس کدام منطق اقتصادی پراید ۱۲۰ میلیون تومان می‌شود؟ این توهین به ملت ایران است. امیدوارم که مجلس برنامه‌ای برای مدیریت این نابسامانی داشته باشد.» / سرچشمه‌ی خبر:  میرملاس خبر

 

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004