شما اینجا هستید: خانهطنز

حال در صدر خبرهاي جهان يك خبر است

خبر از حمله يك موجود ضد بشر است

گرانی در قیاس‌آباد حباب است

حبابی که پیاپی در شتاب است

به دفتر هفته‌نامه‌ي سيمره خبر رسيد كه گويا تعدادي از جانوران در حال تركِ اين‌جا هستند و می‌خواهند به آن‌جا بروند. خبرنگاران سیمره برای پیگیری موضوع، با پُرس‌وجوي فراوان، خود را به قايق حامل حیوانات رساندند.

تعدادي از جانوران از جمله، خانم بزي، خانم مُرغي، آقا سگه، خرگوش كوچولو و... آماده‌ي رفتن بودند.

یكي از طنزنويسان سیمره كه بر خلاف دوره‌ي صداراتِ «محمود سمناني» با كمبود سوژه مواجه است، خود را به خبرنگاران رساند و از آن‌ها خواست كه اجازه دهند او با جانوران مصاحبه كند.

در افسانه‌های قدیمی شرقی آمده است پادشاه ولایت شَنقیط برای جاودانه کردن آوازه‌ي سلطنت و پادشاهی خود تصمیم گرفت قصری باشکوه بسازد که در دنیا بی‌نظیر باشد و تالار اصلی آن در عین شکوه و عظمت، هیچ ستونی نداشته باشد!

الهام خوشنام‌وند/ سیمره: «ما فراکسیون سیر و عدس تشکیل می‌دهیم تا مشکلات این دو قشر عزیز مملکت را حل کنیم و زمینه‌ی رشد و بالندگی هرچه بیش تر آن دو جناب معظم را فراهم نماییم.»

شواهد و قرائن حاکی از آن است که ویروس کرونا که نه دموکرات بودنش ثابت شده و نه جمهوری خواه بودنش، حالا‌حالاها مهمان ماست و همین دیروز خبر انتشار موج دوم ویروس کرونا در پاییز منتشر شد و وزیر بهداشت ایران از مردم خواست خود را برای روزهای سخت‌تر آماده کنند!

بالاخره نمردیم و دیدیم که لرستان نیز بعد از سال‌ها، برای یک بار هم که شده، به حق خود رسید و در یکی از مهم‌ترین شاخص ‌ای رفاه و توسعه، به رتبه‌ی اول در میان استان‌های کشور دست یافت. نکته‌ی امیدوار کننده این است که این شاخص خود از دو شاخص مهم تشکیل شده است.

یکی از عجیب‌ترین خبرهایی که در این چند روز خواندیم، خبر منفی شدن قیمت نفت در آمریکا بود! البته در ابتدا بنده گَمان یا گُمان بردم که این خبر هم مثل خبر نابودی کرونا به نقل از ترامپ یا خبر افزایش سرعت اینترنت توسط وزیر جوان یا عبور از رکود و برداشتن بالمره و یک‌جای تحریم‌ها و ... جزو اخبار فیک است ولی بعد متوجه شدیم که خبر اصل است و مو لای درزش هم نمی‌رود! باور بفرمایید شما اگر از هر غول چراغ جادویی چنین درخواستی می‌کردید که قیمت نفت منفی شود، غول در نهایت شفقت و خون‌سردی چراغ جادو را از  پنها توی حلق تان فرو می‌کرد و شما را با این مدل آرزو کردن وسط بیابان تنها می‌گذاشت!

درست است که خط قرمز عزیزان در دولت فعلی عدم بازگشت به گذشته است و پر گاز رو به جلو در حرکتند، ولی خدا وکیلی ما دلمان برای روزهای گذشته تنگ شده است. روزهایی که شاگرد راننده اتوبوس با یک لیوان و پارچ پلاستیکی قرمز از تهران تا بندرعباس به همه آب می‌داد و هیچ‌کس مریض نمی‌شد.

این موضوع که در روزهای کرونایی اخیر جهان، همه‌ی روسای جمهور کشورها سکان مبارزه با کرونا را در دست گرفته‌اند و حتا برخی کشورهای همسایه با دو تا رییس جمهور دارند کار کار را پیش می‌برند، اصلاً موضوع مهمی نیست و آقای نمکی خودشان می‌توانند با درایت و هوشمندی به تنهایی موضوع کرونا را حل و فصل کنند!

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004