شما اینجا هستید: خانهطنز

در جوابم مسئول مربوطه می‌گوید: شش سال و چند روز. می‌گویم: بزرگوار اشتباه نمی‌کنین؟ تعجبش به من می‌فهماند، چرا اشتباه؟! عرض می‌کنم: همین حقیر، که فی‌الحال، از سرو کولش تقصیر بالا می‌کشد، در آن دورها، وقتی اداره‌ی فرهنگ و هنر توی اتاقکی کوچک در گوشه‌ی فرمانداری شکل گرفت تا الساعه که در محضر هنرمندان طراز اول اداره‌ی شما شاگردی می‌کند، کار هنری کرده است.

باخبر شدیم که قلی‌بگ قیاس‌آبادی بار و بندیل بست و رفت؛ لیکن قبل از کوچ، امور محوله‌ی این ستون را به ما واگذاشت، ما هرچه گفتیم: قلی‌بگ جون پدرت خوب، مادرت خوب، ما اهل طنز و منز و این قبیل امور نیستیم، دست از سر کچل ما بردار؛

خدا را صدهزار بار شکر؛ گوش شیطان کر این روزها وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه‌ی واردات انواع و اقسام محصولات به ویژه گوشت‌جات(!) سنگ تمام گذاشته است و از 5 قاره جهان این حیوانات زبان بسته با پرواز‌های چارتری گله گله وارد کشور می‌شوند تا در کشتارگاه‌های صنعتی و سنتی آن‌ها را از دم تیغ بگذرانند. به قول شاعر «ز هر گوشت از مرغ و از چارپای . . . وزارت بیاورد یک یک به جای!»

 حالم بد می‌شود وقتی؛

رسانه‌های بیگانه اخبار دروغ را به نقل از یک مقام آگاه که نخواست نامش فاش شود به خوردم می‌دهند.

حالم بد می‌شود وقتی؛

این روزها که تیم ملی فوتبال ما در جام ملت‌های آسیا در حال هنر نمایی است، ما باید همانند کمک داوران فوتبال که هم‌زمان برای آفسایدگیری 5 فاکتور را زیرنظر می‌گیرند، مراقب همه چیز و همه‌ کس باشیم تا یک وقت خدای ناکرده کارشناس رسانه‌ی ملی به زبان فارسی سخت بازی‌ها را تحلیل نکند، یا گلاب به رویتان جواد خیابانی هوس نکند مصاحبه‌ی کاپیتان‌های تیم ملی فیلیپین و ویتنام را برایمان زنده ترجمه کند، یا کسی ویکی‌پدیا را دست‌کاری نکند و اوس یحیی را به عنوان طراح و معمار ورزشگا‌ه‌های امارات معرفی کند و قس علی هذا... هر چند در پخش زنده امکان تقطیع و همگام‌سازی وجود ندارد ولی پیش خودمان باشد این مدل سوتی‌ها در رسانه‌ی ملی دیگر خز و خیل شده و از وقتی که فیلم خاک بر سری این خیر ندیده جکی‌چان در شبکه‌ی کیش منتشر شد و همه را مات کرد! دیگر کسی به جای خالی آباژور در رسانه‌ی ملی گیر نمی‌دهد! بگذریم...

این روزها با وجود گرانی دلار و سکه و اوضاع قاراشمیش اقتصادی مملکت، ما متوجه نشدیم چرا این قدر اخبار مختلف در باب الاغ منتشر می‌شود؟!

ماه قبل یک بابایی در گرگان شناسایی شد که به گفته‌ی همسرش برای تغذیه سگ‌شان در حمام منزل، الاغ ذبح می‌کرده ولی متوجه رابطه این الاغ‌ها و کبابی مشارالیه در یکی از میادین گرگان نشدیم! در سمنان هم شاه‌کار قرن در خصوص زنده‌گیری حیوانات در حال انقراض یا منتظر انقراض رخ داد و پنج گورخر از ده گورخر زنده‌گیری شده هنگام انتقال به پارک ملی توران سر بر دیده تراب نهادند و حیوانکی‌ها بین راه تلف شدند! 

این روزها مردم خیلی نمک‌نشناس شده‌اند تا جایی که ناسزای محترمانه و از سر دل‌سوزی یک نماینده‌ی مجلس را که برای آگاه ساختن یک کارمند دون‌پایه افاضه شده، برنمی‌تابند و کار را به فضای مجازی و جلسه‌ی غیرعلنی و ... کشانده‌اند! یعنی حق نماینده‌ای که برای رفع مشکلات واردات خودروی لکسوس برای شما هم‌وطن عزیز تلاش می‌کند، این است؟! به قول ارسطو عامل آیا نماینده دوست نداشته باشد شما ماشین بی‌کیفیت سوار شوید و لکسوس سوار شوید، کار بدی است؟! حالا این لابلا چهار تا فحش هم رد و بدل شود؛ به جایی بند نمی‌گیرد و مثل باد هواست! 

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004