چاپ کردن این صفحه

ما می‌توانیم

سه شنبه, 05 خرداد 1394 ساعت 11:39 شناسه خبر: 1445 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وقایع نگار؛ منصور قنبرزاده، مدیرعامل نفت تهران، اولین مقام مهمی بود که جمعه‌شب درباره‌ي اتفاقات عجیب ورزشگاه تبریز توضیح داد. او به ایسنا گفت: «اتفاق عجیبی در ورزشگاه رخ داد. ما از طریق تلویزیون از داخل رختکن، ‌بازی‌های دیگر را پی‌گیری می‌کردیم، اما از دقیقه‌ي ٨٧ شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی و حتا شبکه‌ي موبایل قطع شد و هیچ راه ارتباطی نداشتیم. در همان لحظات بود که اعلام کردند دیدار سپاهان و سایپا در اصفهان ٢بر٢ مساوی شده است!»


باز هم افتخاری دیگر توسط ملت توانمند ایران رقم زده شد. این‌بار و برای بار چندم فوتبال ایران ثابت کرد با همه‌ي کمبودها و ضعف‌ها، قادر است هر سال شیوه‌ای نوین در تعيین تیم قهرمان به دنیای ورزش به‌خصوص فوتبال معرفی کند. به‌نظر من باید ضمن تقدیر از افرادی که یک ملت را سرکار گذاشتند و حس غافل‌گیری یا همان سورپرایز فرنگی را نه فقط برای چند دقیقه که تا چند روز و یا حتا چند سال یا شاید اصلاً تا ابد در ذهن علاقه‌مندان به فوتبال باقی گذاشتند و نهایت هیجانی که هیچ کس در هیچ کجای دنیا قادر به انجام آن نیست را بی هیچ چشم‌داشتی و فقط بر حسب وظیفه در اختیار مردم قرار دادند، یک سازمان عریض و طویل و درخور و شایسته و بایسته درست کرد تا به شکل کاملاً رسمی و بدون دغدغه به فعالیت‌های خطیرشان بپردازند. باور کنید این سازمان قادر خواهد بود در مدتی بسیار کوتاه نه‌تنها در عرصه‌ي ورزش که در سایر امور نیز اخبار مسرت‌بخشی را که مردم دوست دارند بشنوند، به آنان تحویل دهد.
پیشنهاد این ستون این است که با انتخاب نامی شایسته مانند؛ «سازمان بزرگ دروغ‌های زشت یهویی» که البته می‌توان به اختصار آن‌را «سبزی» نامید گامی مهم در تاسیس این سازمان مهم برداشت. البته تنها ایراد این نام این است تا مردم نام این سازمان را بشنوند می‌فهمند سرکار هستند و زحمات زحمت‌کشان سازمان حدر خواهد رفت. پس سریعاً نام جدیدی با عنوان «سازمان لینک ایرانی خبر»، به اختصار«سلاخ پرس» را پیشنهاد می‌کنم که بسیار مناسب‌تر است. مثلاً «سلاخ پرس به‌نقل از منابع آگاه از قهرمانی تیم ملی فوتبال در مسابقات جام جهانی خبر داد» یا «سلاخ خبر داد... مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 به نتیجه رسید» یا «سلاخ از دو برابر شدن یارانه از ماه آینده خبر داد» یا «م.خ از کانادا بازگردانده شد» و «ب.ز تمام پول‌های بیت‌المال را به خزانه‌ي دولت بازگرداند» یا «ماهواره امید دارد کار می‌کند» حتا «همه چیز ارزان شد» هم خبر خوبی برای اعلام از طرف سلاخ است. می‌بینید که با تاسیس این سازمان معظم چه گام‌های مهمی در پیش‌برد اهداف بلندمدت کشور برداشته خواهد شد که آرزوی همه‌ي دلسوزان این آب و خاک است! آیا می‌دانید چه آمار نگران‌کننده‌ای از تعداد افسردگان در ایران وجود دارد؟ آیا شاد کردن دل مردم کار بدی است؟ آیا مسایل روحی، روانی آنان برای منتقدین احتمالی تشکیل این سازمان مهم نیست؟ منقدین محترم و عموم مردم آگاه باشند که این سازمان ما را در تولید شادی خودکفا خواهد کرد و سالانه از خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد کرد.
خب، حالا اگر این سازمان آغاز بکار کرد یک سری جزییات مانند؛ چه خبرهایی را بگوید، چه خبرهایی را نگوید...چه خبرهایی را به کسانی که خوشحال می‌شوند یا دوست دارند آن‌ خبر را بشنوند بگوید یا چه خبرهایی را به کسانی که احیاناً از شنیدن آن ناراحت و نگران می‌شوند نگوید...یا چه خبرهای را برای یک منطقه‌ي خاص تولید کند تا آنان برای لحظاتی خوشحال شوند و بعد با انتشار یک خبر راستی راستی حال‌شان خراب شود و بعد بقیه‌ي ملت به آن‌ها بخندند... یا خبرهای دلواپس‌کننده را برای عده‌ای بگوید تا دلواپس‌تر شوند و بعد خبرهای دلواپس‌نکننده‌ای برای عده‌ای دیگر منتشر کند. باقی خواهد ماند که به راحتی می‌توان در قالب گفتمان درون‌گروهی آ‌ن‌ها را حل کرد. می‌بیند این سازمان شرح وظایف و کارکردی را پیدا می‌کند که از بسیاری سازمان‌های الکیِ بودجه‌ي میلیاردی بگیر، بیش‌تر خواهد بود.
نتیجه‌گیری ادیبانه؛ دلا دلی تو شاد کن به راحت سخاوتی!
نتیجه‌گیری تلویزیونی؛ مجری خبر بیست‌وسی در حالی که سعی دارد جلوی خنده‌اش را بگیرد با هزار قسم تو بمیری که این خبر دیگر راست راستکی است، خبرش را می‌خواند، اما کیست که باور کند.
نتیجه‌گیری سلاخ پرس؛ تراکتورسازی و نفت قهرمانند.
نتیجه‌گیری نو؛ سلاخ می‌گریست... او به یک خبر الکی دل باخته بود.
نتیجه‌گیری واقعی؛ صداوسیما زحمت تولید اخبار را برای آحاد ملت متقبل می‌شود.
نتیجه‌گیری نودی؛ عادل فردوسی‌پور از قهرمانی تراکتورسازی در فصل آینده خبر داد.

 

 

 

1 نظر