شما اینجا هستید: خانهطنزانتصابات هیجان‌انگیز و یهویی!

انتصابات هیجان‌انگیز و یهویی!

یکشنبه, 10 خرداد 1394 ساعت 12:39 شناسه خبر: 1454 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فرهنگ نکوداشت، قدردانی و عرض تبریک به مناسبت‌های مختلف چنان در سویدای ضمیر مردم ما نهادینه شده که گاهی اوقات سرریز می‌کند! البته این عرض تبریک‌ها فقط به ارسال پیامک‌های گوناگون، چاپ پیام تبریک در جراید، تبریکات شفاهی و تلفنی، اهداي دسته‌گل و تاج‌گل، پذیرایی در منزل، اهدای وام کم‌بهره و ... خلاصه نمی‌شوند و محققان تاکنون گونه‌های مختلفی از آن‌ها کشف و شناسایی کرده‌اند.


دانشمندان علوم سپاس‌گزاری در آخرین تحقیقات‌شان از نسخه‌ي جدیدی از مراتب قدردانی و عرض تبریک با عنوان نصب بنر در ابعاد «سه‌متر در هر مقدار که دلت بخواد»، رونمایی کردند که به‌نوعی انقلابی در عرض تبریک به مناسبت‌های مختلف محسوب می‌شود! در ضمن قابلیت نصب روی سر در ادارات، دیوارهای خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف ادارات و سازمان‌ها و هم‌چنین قابلیت آویز روی اشجار (البته با کسب اجازت از محضر بانوی محیط زیست) و درج عبارت جمع کثیری، تعدادی از، جمعی از اهالی و ... از خصوصیات این مدل تبریک محسوب می‌شوند.
علی‌ای‌حال از آن‌جایی که مالکیت فکری طرح‌ها و ایده‌ها به زودی در فرابورس ساماندهی می‌شوند و امکان دخل و تصرف در ایده‌های سوفسطایی حقیر میسر نخواهد بود، بدون در نظر گرفتن ملاحظات اقتصادی، جناحی و شخصی به منظور ایجاد فرصت‌های مناسب و استفاده‌ي بهینه از این رویکرد، فی‌المجلس چند پیشنهاد فراجناحی و ارگانیک در این خصوص ارائه می‌کنیم: 
الف) تشکیل ستاد نظارت بر تبریکات مردمی: هرچند اکثر این بنرهای تبریک، شخصی هستند و از جیب مبارک اشخاص به‌منظور حمایت از شایسته‌سالاری هزینه می‌شوند ولی پیشنهاد می‌شود یک «ستاد نظارت بر تبریکات مردمی» تشکیل شود تا میزان خود جوش بودن این تبریکات را اندازه‌گیری کند که خدای ناکرده  این جوشش از بودجه‌ي بیت‌المال هزینه نشود!
ب) به‌کارگیری کلمات و عبارات جدید: سال‌هاست عبارت «انتصاب به‌جا و شایسته» در این نوشته‌ها جا خوش کرده است و تکراری شده؛ در واقع نیاز به یک نوع دگردیسی و ساختارشکنی در این زمینه احساس می‌شود. فلذا توصیه می‌شود به کمک اساتید ادبیات و دوستان اهل فن یا حتا بر و بچه‌های فرهنگستان زبان، عبارت‌های مشابه اختراع و به‌کارگیری شود. مثل عبارات مشعشع و مطنطن «انتصاب میمون و خجسته‌ي جناب‌عالی» یا «انتصاب هیجان‌انگیز و یهویی حضرت‌عالی» و قس علی‌هذا ...
پ) حل معضل بیکاری: با توجه به تعداد زیاد بنرها و پارچه‌نوشته‌ها در دو طرف معابر و خیابان‌ها در موعد انتصاب‌های به‌جا و شایسته و گردش مالی حاصل از چاپ نوشته‌های مذکور، پیشنهاد می‌شود دولت روی این امر حساب ویژه باز کند و در جهت اشتغال‌زایی بیش‌تر و ریشه‌کن کردن معضل بیکاری، میزان انتصابات هیجان‌انگیز و یهویی(همان انتصاب به‌جا و شایسته‌ي قبلی) افراد را تا حد ممکن و تا دنده‌ي آخر بالا ببرد! اصلاً هم نگران اتوبوس و بولدوزر و داس و این قبیل وسایل نباشد. آدم بدبین همه‌جا هست!

 

 

 

1 نظر

  • پیوند نظر دانشجوی دکتری دانشجوی دکتری جمعه, 15 خرداد 1394 ساعت 01:27

    با سلام: چند وقتی هست که علاوه بر درج عبارت " انتصاب به‌جا و شایسته" بعضا برای این مدیران شایسته!!! از عنوان "دکتر " نیز استفاده میکنند بدون اینکه این مدیر به اصطلاح "شایسته" حتا در کنکور دکتری شرکت کرده باشد!!!!!. از نوشته شایسته و به جای شما(البته نه از نوع شایسته و به جای مدیران) ممنونم مناسب است که سیمره اینگونه موضوعات را بیشتر جاری کند.....

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004