شما اینجا هستید: خانهطنزحفظ پُست در پسا انتخابات!

حفظ پُست در پسا انتخابات!

شنبه, 20 خرداد 1396 ساعت 08:40 شناسه خبر: 2680 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

خدا را صدهزار بار شکر و به قول دایی ادریس خدا را کرور کرور شکر که ما در بند پست و مقام و رای و انتخابات نیستیم و الحمدالله دل نگرانی بابت از دست دادن جایگاه مان در دوران پسا انتخابات نداریم. حالا این‌که چرا عده‌ای با جابه‌جا شدن نماینده‌ی شهر یا رییس دولت و کابینه یا حتا رییس اداره‌ی متبوع‌شان دل‌نگران می‌شوند و آویزان اطرافیان می‌شوند که پست‌شان را از دست ندهند، داستانش مفصل است.

راستش را بخواهید در همه‌ی دنیا هنگامی که «تجمع وظایف به حدی باشد که به کارگماردن یک فرد انسانی برای انجام آن وظایف قابل توجیه باشد «پست» به وجود می‌آید و فردِ مورد را با توجه به شایستگی و صلاحیت علمی، اخلاقی و مدیریتی تعیین می‌کنند» اما در کشور ما تعریف اعطای «پست» به افراد با سایر بلاد دنیا یک مختصر تفاوت‌هایی دارد و این انتصاب عمدتاً ربطی به تخصص و سابقه و صلاحیت و این قبیل جنگولک‌بازی‌ها ندارد و کافی است طرف خودش را در موقعیت مناسب قرار دهد و خوب جای‌گیری کند! حالا اگر بازی هم بلد نبود اشکال ندارد! اما گاهی اوقات با تغییر کابینه دولت یا نمایندگان مجلس، سیستم بازی تغییر می‌کند و احتمال تعویض فرد بالا می‌رود. جالب این‌که با وجود اعتراض و سر و صدای تماشاگران و اطرافیان تیم، این دوستان تمایلی به تعویض شدن ندارند و کماکان دست و پا می‌زنند که در تیم باقی بمانند. غافل از این‌که رضا عنایتی و ابراهیم صادقی هم با 400 بازی بالاخره رضایت دادند که از فوتبال خداحافظی کنند؛ شما که جای خود دارید! 
علی ای حال از آن‌جا که شخصاً پشت پا به همه‌ی تعلقات دنیوی زده‌ایم و نگران از دست دادن جایگاه‌مان نیستیم (یعنی اگر کسی پیدا شود، حاضریم دستش را هم ببوسیم و ستون طنز را دو دستی تحویلش دهیم و به نامش بزنیم!) چند پیشنهاد به منظور تحکیم پایه‌های پست و مقام دوستان ارائه می‌کنیم:
الف) جابه‌جایی در ستادهای مختلف: بدون شک ستادهای انتخاباتی در تعیین افراد و به عبارتی اعطای پست به افراد نقش اساسی دارند. فلذا جابه‌جایی در بین ستادهای مختلف و حرکت در فضاهای خالی (مثل خداداد عزیزی) پیشنهاد می‌شود. مورد داشتیم ناهار در ستاد یک کاندیدا بوده، شام در ستاد کاندیدای دیگر، اما دلش با کاندیدای سوم بوده و جالب این‌که به نفر دیگری رای داده است!
ب) به نام زدن پست: در عصر حاضر «به نام زدن» مد شده است. همین کشورهای همسایه را ملاحظه بفرمایید. از قهوه‌خانه، چوگان، سه تار و نان لواش گرفته تا آبگوشت بزباش، اکبر جوجه، قلیان و ... را دارند به نام خودشان می‌زنند. پیشنهاد می‌شود تدبیری اندیشیده شود تا افراد بتوانند پست را به نام خودشان بزنند. در این صورت با تغییر دولت و نماینده و ... نیازی به رنگ عوض کردن و گلاب به رویتان ننه من غربیم بازی و دست و پا زدن نیست.
پ) مهد کودک: از همان اوان کودکی در کنار آموزش مفاهیمی نظیر راست‌گویی، دروغ‌گویی، فداکاری، مهربانی و ... در مهدهای کودک به بچه‌ها آموزش بدهیم که اگر چیزی را به صورت امانت در اختیار ما قرار دادند، باید روزی آن را پس بدهیم و قرار نیست مادام‌العمر در اختیار ما باشد!

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004