شما اینجا هستید: خانهطنزرفتی و آمدنت- رویا شد!

رفتی و آمدنت- رویا شد!

پنج شنبه, 12 مرداد 1396 ساعت 08:34 شناسه خبر: 2784 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

البته هنوز نرفته است... یعنی حالا حالاها رفتنی نیست و تا ما را کفن نکند، دست از سر ما برنمی‌دارد! در واقع رفتنش برای ما رویا شده است. جالب‌تر این‌که دوستان با وجود خالی کردن جیب خلق‌الله هنوز هم به قیمت‌های فعلی راضی نیستند و از زیان‌ده بودن خودروی «پراید» با قیمت‌های فعلی خبر می‌دهند و ظاهراً قرار است پراید در اوج خداحافظی کند!


یادش به خیر ... انگار همین دیروز بود ملت تا اراده می‌کردند خودرو بخرند، به یکی از نمایندگی‌های غول‌های بزرگ خودروسازی کشور مراجعه می‌کردند و با پرداخت وجهی مختصر و ارائه چند چک یکی دو ماهه، خودروی مورد نظر خود را خریداری می‌کردند آن هم با شرایط ویژه و کاملاً استثنایی(به من چه مربوط این عین عبارت تبلیغات خوروسازها در جراید بود) در واقع با توجه به شرایط اقتصادی آن روزها و قیمت‌ها خودروها، مردم می‌توانستند با چند سال پس‌انداز، حذف برخی از هزینه‌های جاری زندگی، مقداری قرض و قوله از دوستان و آشنایان و دریافت چند وام با بهره‌های مردانه و اسطقس‌دار به راحتی صاحب خودروی مورد نظرشان شوند! آن هم خودرو‌هایی که دارای انواع و اقسام آپشن‌ها بودند: از بوق و ترمز و گلگیر گرفته تا رادیو ضبط و برف پاکن و راهنما... اما الان دوره زمانه پشت‌ و رو شده و در این آشفته بازار اقتصادی و اوضاع حسین‌قلی‌خانی صنعت خودرو، با وجود این‌که «راه ملت را می‌خواند»، ملت نمی‌توانند همان خودروهای مناسب(!) را نیز خریداری کنند و به ندای درونی «راه» پاسخ دهند! 
چند روز قبل هم جناب تقوی‌زاده معاون مفخم بازاریابی فروش سایپا (ما متوجه نشدیم ساپیا معاون بازاریابی می‌خواهد چکار) فرمودند: «هنوز ابلاغیه‌ی شورای رقابت به این شرکت ارسال نشده اما به محض دریافت مجوز، افزایش قیمت‌ها را بر روی محصولات پراید، تیبا و تندر 90 اعمال خواهند شد.» وی با اعلام این‌که پراید با قیمت‌های فعلی زیان‌ده است، گفته است: «استراتژی ما کاهش تدریجی تولید پراید است، به همین دلیل به دنبال تولید محصولی هستیم که رضایت بیش‌تری را جلب کرده و هم‌چنین سودآوری را هم برای شرکت کسب کند. (به نقل از تابناک)
با توجه به این صحبت‌ها بازار خودرو باید ظرف روزهای آینده شاید افزایش قیمت سه محصول شرکت سایپا باشد. البته پراید و تیبا در حالی مجوز افزایش قیمت را کسب کردند که هم‌چنان در رده‌ی تک ستاره درجا زده و خبری از افزایش کیفیت در آن‌ها نیست. در واقع قرار بود سیاست جدی برای جریمه تولید خودروهای تک ستاره و بی‌کیفیت اتخاذ شود نه این‌که برای بی‌کیفیت بودن جایزه هم بگیرند. علی‌ای‌حال خدا کند مسئولان صنعت خودرو حالا حالاها به فکر توقف خط تولید پراید نیفتند چرا که دوستان اگر به حافظه تاریخی یا جغرافی خود مراجعه کنند نیک به خاطر خواهند آورند که همین تندر 90 که الان بالای 40 میلیون تومان قیمت دارد و برای ما کارمندان حکم شاسی بلند مجازی دارد قرار بود جایگزین پیکان شود و با قیمتی کم‌تر از ده میلیون تومان به فروش برسد!
ما می‌ترسیم پراید هم از رده خارج شود و خودروی جایگزین پراید برای خلق‌الله دست نیافتی بشود و آن وقت باید دو دستی بر سر بزنیم و فغان کنیم که «رفتی و آمدنت رویا شد»!  روزگارتان انوشه...

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004