شما اینجا هستید: خانهطنزتغییر کاربری چانه در تولید برق!

تغییر کاربری چانه در تولید برق!

یکشنبه, 22 مرداد 1396 ساعت 08:26 شناسه خبر: 2802 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از خدا پنهان نیست از شما چه پنهان، ما هميشه خدا فکر مي کرديم که «چانه» عزيزان پرچانه که از صبح کله سحر تا پاسي از شب، به حرافي و پرچانگي مشغول هستند، به درد لاي جرز هم نمي‌خورد و به قول مولوي «نطق زبان را تَرک کن، بي‌چانه شو بي‌چانه شو …» اما چندی قبل متوجه شديم نه تنها «چانه» مبارک اين عزيزان بلا استفاده نيست، بلکه حتا مي‌توان با آن، انقلابي در صنعت و اقتصاد مملکت ايجاد کرد.

اصلاً این روزها کاربری بسیاری از وسایل و حتا اجزا و اعضای بدن دچار یک دگردیسی و تحول اساسی شده است و مثل سابق نیست. سابق بر این از بینی برای بوییدن یا تنفس استفاده می‌شد ولی اخیراً این عضو بیش‌تر در فاز زیبایی مطرح است. پوست صورت، ابرو، گونه، چانه، مژه، لب و ... نیز در این فاز قرار گرفته‌اند و در ژانر‌های دیگری ایفای نقش می‌کنند. اما در این بین دانشمندان به نقشی دیگری از چانه پی برده‌اند که با سایر کارکردهای آن تومنی هشت صنار اختلاف بها دارد و پرداختن به آن در توليد ناخالص ملي و بالارفتن رشد اقتصادي مملکت و خروج از رکود هم، تاثير مثبت دارد. این کارکرد همانا تولید برق به وسیله چانه است!  البته در گذشته تولید برق از سایر اجزای بدن نظیر چشم و رخسار و ... داشتیم مثل «برق ز رخسار تو جستن گرفت» و یا «برق چشمان تو از دور مرا می‌گیرد» و ... ولی خدا وکیلی تولید برق از چانه نوبر است... اما اصل خبر به روايت از جرايد«يک دانشمند ايراني با همکاري محققان کانادايي «بند چانه» هوشمندي طراحي کرده‌ است که انرژي حاصل از حرکات فک و چانه را به برق تبديل مي‌کند! در واقع حرکات فک‌– در بين حرکات بدن‌– يکي از بهترين گزينه‌ها براي توليد برق محسوب مي‌شود و به گفته محققان، تنها حرکات چانه در هنگام غذا خوردن معادل هفت ميکرووات برق توليد مي‌کند. دکتر «دلنواز» تأکيد کرد: «اين ميزان توان خروجي مي‌تواند انرژي مورد نياز دستگاه‌هاي الکتريکي کوچک را تأمين کند. محققان اميدوارند در آينده از اين دستگاه براي توليد برق از انرژي حاصل از غذا خوردن، جويدن و صحبت کردن استفاده کرد.»
ملاحظه فرموديد. به نظر می‌رسد تا چند سال ديگر با اين خلاقيتي که عزيزان دانشمند دارند، خلق‌الله همین طور راه بروند و از خودشان برق ساطع کنند و ديگر به بابا برقي و توصيه به صرفه‌جويي در مورد برق نیاز نخواهيم داشت. فلذا در همين راستا ما نيز بر اساس شيوه مالوف و رسم معهود، به ارائه چند رهنمود مدبرانه و سوفسطايي مشعشع اقدام می‌کنیم:
الف) استخدام افراد پرچانه: با عنايت به بحران بی‌کاری درجامعه از یک سو و مشکل کم آبي در مملکت و زمزمه خريد آب و برق از کشورهاي همسايه از همان سو، پيشنهاد مي‌شود وزارت نيرو با فراهم کردن زمينه استخدام «عزيزان پرچانه» از طريق برگزاري آزمون و مصاحبه حضوری، بخشي از برق مورد نياز کشور را از طریق چانه اين دوستان تامين کند! باور کنید با این رویکرد نه تنها برق مورد نیاز کشور تامین می‌شود، بلکه می‌توان برق کشور‌های همسایه را نیز تامین نمود.
ب) پنل چانه به جاي پنل خورشيدي: دولت‌های گذشته تلاش کردند تا  پنل‌هاي خورشيدي را با قيمت چند ميليون تومان به خلق‌الله قالب کنند تا با توليد 100 کيلو وات برق در ماه، مردم ماهانه 13 هزارتومان صرفه‌جويي کنند! پيشنهاد مي‌شود از اين پس به جاي «پنل خورشيدي» از «پنل چانه» استفاده شود که هم در دست‌رس و ارزان است و هم نياز به منبع ثانويه نظیر نور آفتاب ندارد. در ضمن با توجه به خصیصه‌ی ذاتی پرچانگی بانوان و مهارت برخي نسوان محترم در امر سخن‌وري مکرر و لاینقطع، هيچ‌گاه دچار قطعي برق نخواهيم شد! شب‌تان پرفروغ و مهتابی...

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004