شما اینجا هستید: خانهطنززیر پوش ضدعرق تولید شد!

زیر پوش ضدعرق تولید شد!

پنج شنبه, 26 مرداد 1396 ساعت 13:32 شناسه خبر: 2817 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

خوشا به حال درگذشتگان و گذشتگان... چه دورانی داشتند ... چقدر بی‌تکلف و بی‌دغدغه زندگی می‌کردند. فارغ از برجام و پسابرجام و تحریم و گزینه‌های رو و زیر میز و سایر امورات اعصاب خرد کن مثل ترافیک، آلودگی هوا، ریزگرد و ... عین بچه‌ی آدم زندگی می‌کردند و دو برابر ما هم عمر می‌کردند. تازه با ملائک هم در میخانه را می‌زدند و فرار می‌کردند، از شعاع ماهتاب به آسمان می‌رفتند، هر وقت هم که چشمشان نمی‌خفت به سخنان پروانه با شمع گوش می‌کردند.

 

آب و هوای آن دوران هم که قربانش بروم هیچ آلایندگی نداشت تازه پر از بوی می شرکت تولیدی «خوشگوار» هم بود! به قول شاعر« هوا پر ز بوی می خوشگوار» و باقی داستان ... علاوه بر این ملت خودشان هم تر و تمیز و خوش بو بودند تا جایی که از نسیم برای ردیابی «بوی یار» کمک می‌گرفتند و بوی زلف‌شان یک‌دیگر را گمراه عالم می‌کرد. اما الان دوره و زمانه پشت و رو شده و با وجود افزایش ضریب نفوذ مواد آلایشی و بهداشتی و اختراع انواع و اقسام شامپوهای عطری، باز هم ملت در مکان‌های عمومی از بوی یک‌دیگر در حال خفه شدن هستند. تا جایی در برخی اماکن عمومی تابلو زده‌‌اند:« داداش شما افسنطین نیستید که ملت با عصاره و عرق شما شنگول بشن. تو رو به ارواح خاک عزیزت دوش بگیر!»
البته در این بین دانشمندان هم بی‌کار ننشستند و دست به کار شدند تا دستکم بتوانیم به جای استشمام بوی عرق خلق‌الله «بوی بهبود ز اوضاع جهان بشنویم» فلذا دوستان در دانشگاه ماساچوست در صدد تولید پیراهن ضدعرق هستند! اصل سند به روایت نشریات نانویی...
 «گروهي از دانشجويان MIT مؤسسه تكنولوژي ماساچوست قصد دارند با كمك فناوري مشابه لباس فضانوردان، لباس هوشمند ضدعرق و تنظيم كننده‌ی دماي بدن توليد كنند تا باعث از بين بردن بوي ناخوش عرق بدن شود.»
البته این‌که چه عاملی باعث شد این دوستان به فکر تولید این لباس بیفتند چندان مهم نیست. شاید مثلاً از دست بوی زیر پیراهنی یکی از هم اطاقی‌ها به تنگ آمده بودند و ... ولی در مجموع کار نیک قابل تحسین است و به منظور گسترش امورات نیک و صواب در جامعه چند توصیه در این خصوص افاضه می‌کنیم:
الف) زیرپوش ضدعرق تقلبی: مسئولین و دوستانی که در امورات قیمت گذاری و نظارت بر اصناف دستی بر آتش دارند، مراقب باشند یک عده دو روز دیگر زیرپوش معمولی 4 هزار تومانی را به اسم لباس ضدعرق 40 هزار تومانی به خلق‌الله قالب نکنند! هر چند این روزها به گزارش بانک مرکزی همه‌ی اجناس گران شده‌اند و ظاهراً برای گران کردن اجناس نیاز به ترفند جدید و حقه‌بازی نیست؛ ولی بهتر است کمی مراقب باشیم.
ب) رعایت بهداشت: درست است این لباس‌های جدید ضدعرق هستند ولی قرار نیست در سوخت و ساز و متابولیسم بدن دخل و تصرفی داشته باشند. فلذا شما دوست گرامی در صورت صلاحدید همان ماهی یک بار که حمام می‌رفتید را کماکان ادامه بدهید و گمان نکنید که با پوشیدن این لباس از حمام رفتن بی‌نیاز می‌شوید! دم شما گرم...

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004