شما اینجا هستید: خانهطنزخاطرات قلی بگ قیاس آبادی سفلا(76)

خاطرات قلی بگ قیاس آبادی سفلا(76)

پنج شنبه, 26 مرداد 1396 ساعت 13:33 شناسه خبر: 2818 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

نقلی‌بگ قیاس‌آبادی دیگر پسرعمومون برامون نامه‌ای نوشته و در آن مرقوم داشته‌اند که: پسرعموجون، قلی‌بگ عزیز! دیروز یک دانه مادمازل از دیار فرنگستون «موگرینی» نام اومده بود

به جمع ما نمایندگان محترم مجلس دیار قیاس‌آباد سفلا و توابع! چی بگیم از این جنس مونث! چشم‌ها سبز، دماغ سوئدی، قد و بالا میانه نه کوتوله و نه نردبانی و بی‌قواره، راه رفتن عینهو کبک‌های خرامون کوهستان‌های دیار خودمون! دروغ چرا تا قبر آ آ آ... ما که با چشم خودمون لعبتی از جنس مخالف این چنینی ندیده‌ایم! ما تا دیدیمش مث پلنگ پریدیم جلوش از خودش وارفت و عقب نشست! لابد به فکرش رسید ما داعشی هستیم و می‌خوایم بفرستیمش هوا!
اما نه! با ایما و اشاره بهش فهموندیم که نترس جونم، ما داعشی نیسیتیم، نماینده‌ایم، عصاره‌‌ی فرهنگ و اندیشه و دانش مردمان قیاس‌آباد...نفسی کشید و آروم شد و ما شروع کردیم به سلفی گرفتن از او، چه سلفی‌هایی، چه سلفی‌هایی...!هلو! تلگرامشون کردیم برات، ببین و حظ کن! پسرعموجون اونی که مماس و شانه به شانه این مادمازول وایستاده ماییم! کاش بودی و می‌دیدی هجوم همکاران نماینده رو کُلهم اجمعین برای سلفی گرفتن! صحنه شد عینهو هجوم قحطی‌زدگان دیار بیافرا در آفریقا برای گرفتن یک عدد نان لواش از هلیکوپتر سازمان ملل یا هجوم مردمان خودمون برای گرفتن قند و شکر و روغن و تاید کوپنی در ایام ماضی!
چی بگم واستون، خانمه هی ناز کرد و بعد دید ما و همکاران رو سرش آوار شده‌ایم و عن‌قریب به هن و هن و نفس نفس بیفته، اخم کرد و لب و لوچه ورچید! اما ما براش یه دهن آواز خوندیم گفتیم: ناز کردنت قشنگه! اخم کردنت قشنگه! وقتی با من (ما) قهر می‌کنی قهر کردنت قشنگه...هی هی هی...هاهاها...گویا خوشش اومد و لبخندی زد! اما نفهمیدیم خنده تمسخر بود یا تشکر! آخه لبخندش عینهو لبخند «ژکوند» معروف بود که پس از چند قرن هنوز مردم نفهمیده‌اند چه نوع خنده‌ای است.خنده غم‌انگیزه یا تبسم از حیرت و تاسف! از رفتار و کردار ما آدمیان اما هرچه بود زهرخندی زد و رفت...با یک بای بای... و ما دسته جمعی به جای گودبای گفتیم هِلو مادمازل! به امید دیدار...تا بعد پسرعموتون «نقلی‌بگ» نماینده‌ی مردم شریف ... آباد!

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004