شما اینجا هستید: خانهطنزشرایط جدید استخدام معلمان ولَب خزینه!

شرایط جدید استخدام معلمان ولَب خزینه!

شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 10:11 شناسه خبر: 2860 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

آقا بالاخره رسیدیم. البته هنوز نرسیدیم ولی نزدیک شدیم. نزدیک که چه عرض کنم دورنمای اتوپیای افلاطون یا همان آرمان‌شهر سعدی خدا بیامرز رویت شد! لطفاً چراغ‌ها را روشن کنید و از بوق زدن در تونل جداً خودداری کنید.


حتماً شما هم در جریان بخش‌نامه‌ی جدید آموزش‌و‌پرورش قرار گرفته‌اید. در واقع هنوز جزییات بخش‌نامه‌ی قبلی در خصوص رتبه‌بندی فرهنگیان با تبصره‌هایی نظیرشرکت در همایش و جشنواره، ابداع و اختراع، تألیف کتاب و مقاله، تحقیق و پژوهش و ... به نتیجه نرسیده است که بخش‌نامه‌ای پر طمطراق با مخلفات و نون اضافه در خصوص استخدام نیروهای جدید صادر شد. ظاهراً چشم و هم‌چشمی و رقابت با «طرح تحول در نظام سلامت» باعث شد رؤیای «تحول در نظام آموزش و پرورش» مملکت هم رنگ واقعیت بگیرد. البته با این تفاوت که در این «تحول» از منابع مالی گل درشت و دریافتی‌های نجومی آن «تحول» خبری نیست و عزیزان فعلاً  از ظواهر شروع کرده‌اند تا اگر سیستم زیر بوتاکس و تزریق ژل و گونه مصنوعی و سایر جراحی‌های زیبایی، دوام آورد، به تغییر جدی در ساختار آن فکر کنند. شاید هم کوبیدند و از نو ساختند!

اما اصل داستان به روایت جراید
داوطلبانی که متقاضی ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی هستند باید در مرحله‌ی مصاحبه اختصاصی نیز حاضر شوند و علاوه بر قبولی در مصاحبه از شرایط فیزیکی خاصی نیز برخوردار باشند. توانایی گفتاری در رعایت مخارج تمام حروف و ادای کلمات به‌طور کامل و نداشتن لکنت زبان، قدرت بینایی و شنوایی مناسب به گونه‌ای که شنوایی داوطلب نباید بیش از 40 دسی بل باشد و داوطلب باید صدای نجوا را از فاصله 6 متری به خوبی بشنود.
قد و وزن مناسب و تناسب وزن با قد داوطلب؛ نداشتن نقض عضو مشهود و تغییر شکل مادرزادی یا اکتسابی اندام‌ها و نداشتن کراهت منظر در اثر سوختگی،‌ سوانح یا عوامل دیگر، نداشتن دست و پای مصنوعی، عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن و صعب‌العلاج از قبیل دیابت، نارسایی کلیه، بیماری‌های قلبی و احراز سلامت روانی براساس نظر روان‌شناس از مفاد این بخش‌نامه هستند. (خبرگزاری تسنیم)
ملاحظه فرمودید تا کجا پیش رفته‌ایم. به قول عباس فرات «رسیده کار به جایی که چه عرض کنم؟!» آدم یاد ماجرای لب خزینه و پر و پاچه ملانصرالدین می‌افتد! نه این‌که آموزش‌وپرورش حقوق نجومی و وام‌های میلیاردی به فرهنگیان می‌دهد، شرایط سفر به کره‌ی مریخ را برای متقاضیان ورود به این سازمان در نظر گرفته‌اند. البته این همه ماجرا نیست. چرا که  اگر دو روز دیگر خلق‌الله خواستند دخترشان را  شوهر بدهند و از قضا عروس خانم دوست نداشت مرد رؤیاهایش معلم باشد، باید منتظر خواستگاران گولاخ و زهواردررفته باشند چون آموزش‌وپرورش موقع یارکشی همه خوش تیپ‌ها و سالارها را سمت خودش کشیده است!
فقط یک نکته‌ی مبهم در این ماجرا برای حقیر سراپا تقصیر باقی مانده است. این‌که چرا در سیستم آموزش‌وپرورش این مملکت معلمی که از قضا خوش تیپ است، قد و وزن مناسب دارد، توانایی ادای همه حروف و کلمات را دارد، صدای نجوا را از 6 متری می‌شنود، بیماری، نقض عضو و لک و پیس  ندارد، در جشنواره‌ها و همایش‌های علمی شرکت می‌کند، کتاب و مقاله تألیف و ترجمه می‌کند، ابداع و اختراع دارد، آثار قلمی‌اش در جراید منتشر می‌شوند، تحقیق و پژوهش علمی انجام می‌دهد و ... باید برای گذران زندگی در آژانس، بنگاه معاملات ملکی، پمپ بنزین و یا داروخانه کار کند، به کشاورزی و دامداری بپردازد، خرید و فروش کند، مغازه داری کند و برای تأمین هزینه کم‌ترین امورات زندگی چشمش به وام‌های اداره و بانک‌های مختلف باشد؟! روزگارتان انوشه و فرخنده...

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004