شما اینجا هستید: خانهطنزخاطرات قلی‌بگ قیاس‌آبادی‌سفلا (82)

خاطرات قلی‌بگ قیاس‌آبادی‌سفلا (82)

چهارشنبه, 12 مهر 1396 ساعت 09:22 شناسه خبر: 2930 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

از قیاس‌آباد سفلا و توابع به ما خبر رسیده که یک تن از طایفه‌ی نسوان در یک همایش نسوانه نطق غرایی کرده و خطاب به این طایفه فرموده

که: نسوان جون‌های عزیز! خاطرتون ههَ که تا همین دیروز و پریروز دنیا دست ما بود و ما بودیم «نسوان قیاس‌آباد» که بر هم‌نوعان‌مون در بلاد «حجاز» فخر می‌فروختیم و فیس و افاده در می‌کردیم که بعله! «شوفریم و اُتول می‌رونیم!» اما شما طایفه‌ی نسوان «حجاز» بی‌خبر از دنیای مدرن شده هنوز که هنوزه در پستو‌خونه‌های شیوخ تره توله و پیاز خرد می‌کنید و کشک می‌سایید؟
ما بودیم که پُز می‌دادیم و اُرد و رجز می‌خوندیم که امورات مدیریتی بعضی از دوایر این دیار رو پنجه با درایت ما «نسوان» قیاس‌آباد می‌چرخه، مدیر مونث داریم، وکیل مونث داریم، کاپتان مونث داریم، وزیر...وزیر؟ نه نه! این یکی رو قلم بکشید ... و خیلی دیگر از ریاست‌ها و کیاست‌های قیاس‌آباد با ماست. خلاصه ما هفت شهر عشق را طی طریق کرده‌ایم، در حالی‌که شما هنوز اندر خم یک کوچه‌اید! نسوان عزیز! این حکایت بود و بود و بود تا همین دیروز-پریروز که خبر رسید «سلطان» اون بلاد در عصر «مدرنیزاسیون» از خواب غفلت بیدار شده و بالاخره به «مونث‌های» اون دیار اجازه شوفری و اتول رونی داده! شوفری که هیچ! نسوان رو هم مجاز کرده بدون روبنده و چادر چاقور بروند به سیر و تماشای فوتبال و شاید هم «ژیمناستیک و شنای مختلط! و این‌که بالاخره گفتند ما نسوان حجاز صاحب فتوا هم شدیم! تا کور شود هر آن‌که نتواند دید! حالا نوبت اوناست که به ما پز بدهند و فخر بفروشند و بگویند: «نسوان‌های عزیز قیاس‌آباد، هرچه لباس مردونه بپوشید و هرچه موی زلفان رو از ته بتراشید و مردانه کنید به جاه و جایگاهی که ما نشسته‌ایم و فوتبال تماشا می‌کنیم نخواهید رسید، ما داریم کف می‌زنیم و هورا می‌کشیم، شماها چی می‌کشید؟ بمونید و به همین خیال باشید و ببینید ویراژها و تک‌چرخ‌زدن‌های ما «نسوان» دیار حجاز را!»  تا بعد!      

ادامه دارد...

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004