شما اینجا هستید: خانهطنز«مدرسه بیمارستان» و ماله کشی1 و 2!

«مدرسه بیمارستان» و ماله کشی1 و 2!

چهارشنبه, 19 مهر 1396 ساعت 09:09 شناسه خبر: 2949 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

ما شانس آوردیم آموزش و پرورش همین‌طوری با کسری بودجه «شبانه‌روزی - همه نقاط کشور» مواجه است و 98 درصد بودجه‌اش هم صرف حقوق فرهنگیان می‌شود وگرنه معلوم نبود چه طرح‌ها و برنامه‌های محیرالعقول و سوفسطایی در این وزرات عریض و طویل تصویب می‌شد و در فاز اجرا قرار می‌گرفت. چرا که لابه‌لای طرح‌های کشکی - تخیلی سابق، این هفته دوستان رفته‌اند سراغ تاسیس «مدرسه بیمارستان!»


 البته منظور از «مدرسه بیمارستان» این نیست که زبانم لال مدارس را به بیمارستان تبدیل کنند؛ چون همین‌طوری نصف دانش‌آموزان در مدارس کپری و کانکسی و استیجاری و غیراستاندارد درس می‌خوانند! و قرار هم نیست که از دل بیمارستان چند تا مدرسه هیئت امنایی یا غیرغیر انتفاعی (دارای انتفاع) در بیاورند و حسابداری را به کلاس ریاضی تبدیل کنند و اتاق عملش را به کلاس تشریح و .... در واقع بعد از طرح تحول سلامت با کمبود تخت هم مواجه شده‌ایم، چرا که با کاهش هزینه‌های درمانی خلق‌الله جل مراکز درمانی شده‌اند و برای سردردی که قبلاً با یک جوشانده درمان می‌شد یا شکم دردی که چاره‌اش یک چای نبات داغ بود، چند شبانه‌روز بستری می‌شوند!
حقیقت امر این است که دوستان با اجرای طرح «مدرسه بیمارستان» درصدد هستند هیچ دانش‌آموزی لحظه‌ای از تحصیل باز نماند و دانش‌آموزانی که در بیمارستان بستری می‌شوند در مدت مداوا از درس و مشق عقب نمانند!
حقیقتاً دست مملی... از یک طرف امسال با کسری بودجه موجود و کمبود معلم، همه معلم‌های سرطانی و سکته کرده و تصادفی را به کلاس درس فرستاده‌اند و از معلم علوم تربیتی خواسته‌اند علوم تجربی درس بدهد یا به مشاور مدرسه پیشنهاد تدریس زیست‌شناسی داده‌اند و معلم ریاضی را کلاس هنر فرستاده‌اند، بعد مدرسه بیمارستان هم راه انداخته‌اند! با وجود این ما همواره از ایده‌های خلاقانه حمایت تمام‌قد می‌کنیم و معتقدیم که حقوقی که این ایده‌پردازان عزیز می‌گیرند از شیر بدون پالم مادر حلال‌تر است؛ سبد کالا و یارانه و سود سهام عدالت‌شان که جای خود دارد! در همین راستا و به‌منظور اشاعه‌ی فرهنگ خرد جمعی در سطح کلان چند پیشنهاد با الهام از همین رویکرد ارائه می‌شود:
الف) مدرسه فدراسیون: پیشنهاد می‌شود برای آشنایی با وظایف و رویکرد فدراسیون‌ها، روسای فدراسیون‌ها در این مدارس ثبت نام کنند تا علاوه بر آشنایی با قوانین حاکم بر ورزش مملکت و دنیا، چهار واحد ماله‌کشی 1 و 2 را هم پاس کنند. یک روز به درد می‌خورد! طرف رفته برای یک کشور دیگر مسابقه داده بعد رییس فدراسیون شطرنج اعلام می‌کند: «درسا رخشانی فدراسیونش را از ایران به آمریکا تغییر داده و این بدان معنا نیست که ایشان به عضویت تیم ملی آمریکا در آمده است!» برادر من مترو که نیست خطش را عوض کند و دوباره از همان مسیر قبلی برگردد!
ب) مدرسه تلگرام: با توجه به گسترش روزافزون نفوذ تلگرام و درنوردیدن تمامی حریم‌ها، پیشنهاد می‌شود «مدرسه تلگرام» هم راه‌اندازی شود و یک‌سری اصول اولیه استفاده از اپلکیشن‌ها به خانواده‌ها آموزش داده شود. مثلاً  یک عده را توجیه کنند که عکس‌های خصوصی یا عکس‌های شب عروسی‌شان را در پروفایل‌شان در معرض نمایش عموم  نگذارند!
پ) مدرسه اداره: در خاتمه توصیه می‌شود به‌منظور آشنایی با اصول عزل و نصب و ضرورت روتیشن یا جابه‌جایی در ادارات، قبل از این‌که پست یا منصبی به افراد واگذار شود، چند صباحی را در این مدارس بگذرانند تا اگر دو روز دیگر خواستند پست را به دیگری واگذار کنند ننه من غریبم بازی در نیاورند و خودشان را قوم و خویش نماینده و بخشدار و فرماندار و ... جا نزنند!

 

 

 

1 نظر

  • پیوند نظر  فاطمه عبدالعلی فاطمه عبدالعلی سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 09:11

    سلام . من فاطمه عبدالعلی بنیانگذار و موسس این پروژه ام و قابل توجه این که این مدرسه بیمارستان توسط آموزش پرورش و وزارت بهداشت ساخته نشده و هیچ گونه حمایت دولتی نداشته ایم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004