شما اینجا هستید: خانهطنزشام در جردن یا دیزی‌سرای چولمک!

شام در جردن یا دیزی‌سرای چولمک!

دوشنبه, 01 آبان 1396 ساعت 09:13 شناسه خبر: 2974 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

با پرهیز از مقدمه و صغری کبری چیدن‌های مرسوم و متداول، امروز می‌خواهیم یک‌راست برویم سر اصل مطلب و وقت گران‌مایه‌ی شما دوستان را زیاد نگیریم تا از سیر آفاق و انفس در تلگرام و فضای مجازی باز نمانید.


حقیقت امر این است که چندی قبل دوستان نماینده‌ی ما در مجلس شورای اسلامی در یک رستوران مجلل و با کلاس در تهران شام مختصری میل نمودند. (این مختصر را از این جهت ذکر کردم که با وجود کلسترول بالا و قند و فشار خون و ... که 90 درصد افراد جامعه درگیر آن هستند، بیش‌تر از مختصر خوردن خلاف صواب است.)
اما بعد از صرف این شام، یک عده خبرنگارنما و تلگرام‌چی و به قول خودشان فعال عرصه‌ی رسانه،‌ های و هوی راه انداختند که فلان و بهمان و کاخ‌نشین و برج عاج‌نشین و ...
شرکتی هم که دوستان را دعوت کرده زد زیرش ولی دوستان اعلام کردند که به دعوت این شرکت در رستوران حضور پیدا کردند و باقی داستان...
از آن‌جایی که نگاه ما به مسائل آنتولوژیک یا بیرونی است چند نکته در این باب افاضه می‌کنیم تا دوستان رسانه و تحلیل‌‌گر و آنالیزور و ... بیش‌تر از این خاکی نروند.

صرف شام به نیابت از هم‌استانی‌ها: وقتی ما پای صندوق رأی می‌رویم و یک عده را به عنوان نماینده‌ی راهی مجلس می‌کنیم به این معناست که این افراد به عنوان نماینده‌ی ما هستند و هر جا می‌روند و هر کاری که می‌کنند از طرف ما اختیار تام دارند و ما هم در ثواب آن کار شریک هستیم. در واقع وقتی نمایندگان ما در جردن شام را به بدن زدند، انگار ما در جردن شام خوردیم! در گذشته هم که ملت حال و حوصله‌ی سفر نداشتند قرعه‌کشی می‌کردند و  یک نفر را به نمایندگی از خودشان به سفر می‌فرستادند. آن بنده خدا هم سختی‌های سفر را تحمل می‌کرد بعد شرح ماوقع را در کتابی به نام سفر‌نامه به رشته‌ی تحریر در می‌آورد و خلق‌الله هم می‌خواندند و سفر نرفته در لذت سفر شریک می‌شدند و به قولی «برجای نشسته و جهان پیموده» 

برگزاری جلسات در دیزی سرای چولمک: پیشنهاد می‌شود به‌منظور جلوگیری از حواشی ناخواسته دوستان نماینده‌ی من‌بعد جلسات خود را در دیزی‌سرای چولمک که یکی از دیزی‌سراهای معروف تهران است، برگزار کنند تا کسی شاکی نشود. در جریان هستید که دیزی‌سرای چولمک اولین دیزی‌سرای سلف سرویس است و به رسم بیش‌تر دیزی‌سراها سفره خانه‌ای سنتی با میز و صندلی‌های چوبی دارد و دیزی را در ظرف‌های سفالی سرو می‌کند. روی میزی جداگانه نیز انواع و اقسام مخلفات از ترشی‌های مختلف گرفته تا سبزی و سالاد شیرازی را گذاشته‌اند و هرچقدر خواستید می‌توانید در ظرفتان بکشید. دیزی‌سرای چولمک به‌غیر از دیزی که هر پرسش به همراه نان، ترشی و دوغ ۲۵ هزار تومان درمی‌آید، غذاهای دیگر هم دارد. در ضمن چولمک سرویس بیرون بر هم دارد!
آدرس دیزی سرای چولمک: عباس‌آباد، نرسیده به سینما آزادی، پلاک ۴۴۲

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004