شما اینجا هستید: خانهطنزنقش «سربند» در سامان‌دهی موسسات بانکی!

نقش «سربند» در سامان‌دهی موسسات بانکی!

شنبه, 27 آبان 1396 ساعت 09:57 شناسه خبر: 3044 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

هر چند این روزها بیش‌تر مردم گرفتار سپرده‌های بانکی و تعیین تکلیف شدن حساب‌های راکدشان هستند ولی این دلیل نمی‌شود دوستان نخبه و دانشمند هم مثل من و شما فکر کنند و کار را تعطیل کنند.


خدا وکیلی ما  اگر روزی در مملکت یک کاره‌ای شویم نه تنها نمی‌گذاریم هیچ دانشمندی فرم انصراف از یارانه پر کند، بلکه دستور می‌دهیم هر ماه بدون صف به ایشان سبد کالا و سود سهام عدالت نیز بدهند؛ اما چه کنیم که «دست ما کوتاه و چیپس خرما بر نخیل» و عجالتاً به همین قربان صدقه رفتن دانشمندان بسنده می‌کنیم!
اما اصل داستان به روایت جراید...
«به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه‌ی خبر، رابرت جیکوب، دانشمند علوم رایانه و سرجیو فانتینی، مهندس زیست پزشکی در دانشگاه توفتس در آمریکا، نمونه اولیه از سربندی را ساخته‌اند که فعالیت مغزی را می‌خواند. در این سربند یک ردیف چراغ قرمز کوچک تعبیه شده است که امواج نوری را به مغز منتقل و  یک رایانه متصل به این سربند میزان فعالیت اعمال ذهنی فرد را با اندازه‌گیری میزان نور جذب شده توسط مغز می‌سنجد. مغز فعال، جریان خون بیش‌تری در خود دارد، بنابر این نور بیش‌تری جذب می‌کند. این افزایش جریان خون به رایانه نشان می‌دهد که کاربر باید غرق در فکر باشد.» (به نقل از جراید)
عنایت فرمودید... شاید اگر شما هم مثل عمو سیفی (سرایدار مفخم مدرسه) که 90 در صد خون بدنش در شکمش جریان دارد، به صورت سطحی به این خبر نگاه کنید، چیزی عایدتان نشود ولی اگر با دید اپیستمولوژیک و هرمونتیک به این مطلب نگاه کنید، متوجه خواهید شد که این اکتشاف منشاء چه خیرات و مبراتی در جامعه است.
سامان‌دهی موسسات مالی، کاهش میزان تصادفات، جلوگیری از رشد نرخ طلاق، جلوگیری از زمین‌خواری، ویژه خواری، کاهش مطالبات معوق بانک‌ها و هزاران مزیت دیگر که شمارش آن‌ها از حوصله سروران و خوانندگان این مطلب خارج است. فلذا در راستای تنویر افکار عمومی و خصوصی به برخی از جزئیات کاربردی این طرح اکتفا می‌کنیم:

الف)تعیین موسسات سره از ناسره: درست است بانک مرکزی اسامی موسسات مالی مجاز را در سایت خودش به نمایش گذاشته است ولی خدا وکیلی بعضی از موسسات مجاز هم تو زرد از کار درآمده اند! فلذا پیشنهاد می‌شود دوستان هنگام سپرده‌گذاری از رئیس موسسه بخواهند هنگام افتتاح حساب سپرده چند لحظه این سربند را روی سر مبارک بگذارند تا مشخص شوند هدف از جذب منابع خلق‌الله چیست و چگونه می‌خواهد 400 درصد سود بیش‌تر از نرخ مصوب بدهد؟!

ب) کاربرد تسهیلاتی: روسای بانک می‌توانند با نصب این سربند روی کله متقاضیان وام از نیات آن‌ها آگاه شوند که اصلاً قصد پس دادن وام را دارند یا خیر؟!

پ) کاربرد زناشویی: در شب خواستگاری با نصب این سربند روی کله مبارک داماد، می‌توان تمام نیات داماد از این وصلت را روی صفحه‌ی نمایشگر ریخت و به کمک عمه جان، تجزیه و تحلیل کرد و مشخص کرد که داماد به حساب بانکی و ماشین شاسی بلند پدر زن چشم دوخته یا واقعاً عاشق صداقت و پاکی عروس خانم است. آیا تجدید فراش در مخلیه‌اش جا می‌گیرد یا ظرفیت حافظه‌اش پر است؟ البته استفاده از این دستگاه در شب خواستگاری عواقبی هم دارد و ممکن است پدر عروس قاطی کند و «سر و سربند نداند که کدام اندازد!؟»

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004