شما اینجا هستید: خانهطنزپیشی گرفتن روزگار از «هانیه»!

پیشی گرفتن روزگار از «هانیه»!

پنج شنبه, 09 آذر 1396 ساعت 09:34 شناسه خبر: 3089 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

از قدیم و ندیم گفته‌اند «هر کسی کار خودش بار خودش، آتیش به انبار خودش...» در واقع این شعر با زبان بی‌زبانی و خیلی شیک و مجلسی بیان‌گر این نکته است که «فضولی زندگی دیگران به شما نیامده است!»


حالا حکایت مردم ولایت خودمان است که هنوز یاد نگرفته‌اند به عقاید، سلایق و سرگرمی‌های یک‌دیگر احترام بگذارند. مشت نمونه خروار همین هجمه و اراجیفی که یک عده بی‌درد بعد از انتشار متن سوزناک و جانگداز سلبریتی معروف سرکار خانم هانیه توسلی در رثای گربه روانشاد و خلد آشیان خود «نغمه جون» در فضای مجازی آگنده ساختند و عواطف ماریناد شده این مادر مهربان را عین چای نپتون در نفت سیاه زدند و درآورند! یعنی این رسم همدریه؟! پس فرهنگ آریایی کجا رفته است؟! برادر من... خواهر من...  هر کس در زندگی یک علاقه‌مندی دارد. یکی دوست دارد با گلادیاتور نه ببخشید با پاراگلایدر پرواز کند و به اوج آسمان برود یکی هم دوست دارد برود زیر زمین غار نوردی کند... یکی دوست دارد کک پرورش دهد یکی هم حیوان خانگی‌اش کروکودیل و اورانگوتان است! همین عمو سیفی خودمان (سرایدار مفخم مدرسه) یک خر خانگی به نام «موشکَنیا» دارد که سال‌هاست در ییلاقات خانه پدری ایشان به خدمت‌گزاری طایفه ایشان مشغول است و در ارتفاع 4000 هزار متری از سطح دریا به جز یخچال ساید بای ساید کلیه وسایل اهالی آبادی را برایشان جابه‌جا کرده است. یعنی اگر قانون بیمه مشاغل حیوانات تدوین شود، این زبان بسته صاحب مبلغی معادل چندین اختلاس از موسسات مالی غیر مجاز می‌شود! سال گذشته که عمو سیفی معلم‌ها به ییلاق پدری‌اش برد بعد از دیدن «موشکنیا» چنان قربان صدقه این زبان بسته می‌رفت که انگار خودش آن را زاییده است!
فلذا احترام به نگرش افراد از اصول زندگی متمدنانه است و باید در جامعه نهادینه شود. چنان‌چه اگر این ساختار هم نهادینه نشود مشکل خاصی پیش نمی‌آید چرا که جماعت آن طرف جوی یا همان روشن‌فکرنماها و سلبریتی‌ها و هوادارن‌شان که از باب سلفی گرفتن با جنازه و کودک سرطانی و جاسوس، انتشار عکس ناخن لاک زده پا، درخواست مرگ از خداوند بابت فوت حیوان خانگی، دود کردن قلیان و سایر دودی‌‌جات، شرکت در انواع پارتی‌ها و شب زنده داری، پوشیدن البسه اجق وجق و شلوارهای پاره در مراسم رسمی، برگزاری جشن تولد برای خر و سگ و بز و اینستاگرام، انواع جراحی‌های زیبایی نظیر چشم گربه‌ای، گوش الاغی، اصلاح چشم آسیایی، رفع خنده‌ی اسبی یا لثه‌ای و ... مورد سرزنش اهالی این طرف جوی قرار می‌گیرند، می‌توانند اقدامات صواب جماعت این وری‌ها را نظیر داشتن عقاید مذهبی، پوشش متعارف، رعایت رژیم غذایی، اصلاح متعارف سر و صورت، هم‌دری منطقی با دردمندان حقیقی، داشتن حجاب، نواختن یتیمیان و ضعفا و... را زیر سوال ببرند و مسخره کنند! این به آن در...
فقط این لابه‌لا باید یک خدا قوت اساسی و مَشتی به جناب مستطاب «کوین سیستروم» موسس اینستاگرام اهدا کنیم که با ابداع ایسنتاگرام خدا وکیلی انقلابی در شناخت باطن افراد ایجاد کردند و زمینه‌ساز آشنایی خلق‌الله با مکنونات قلبی و نگرش‌های فکری سایرین شدند! شاید عزیزان رسانه ملی و سایر مسئولان فرهنگی از این پس بتوانند با استفاده از این رویکرد و بدون نیاز به تحقیات میدانی و چاله میدانی، قبل از این‌که کسی را در صدا و سیما و پرده سینما باد کنند و به اسم الگوی نسل جوان حلوا حلوا کنند، دستکم سری به صفحه اینستاگرامش بزنند و با افکار، ایده‌ها و عقاید سوفسطاییش آشنا شوند!

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004