شما اینجا هستید: خانهطنزمؤسسه‌ی عذرخواهی و معضل بی‌کاری!

مؤسسه‌ی عذرخواهی و معضل بی‌کاری!

چهارشنبه, 22 آذر 1396 ساعت 08:39 شناسه خبر: 3112 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

قدیم‌ترها که بساط تلگرام و فضای مجازی و این قبیل جنگولک بازی‌ها نبود و ملت اوقات فراغت بیش‌تری داشتند و از طرفی اهل کتاب و مطالعه و مداقه هم بودند؛ شعر و شاعری در مملکت رونق داشت و نیمی از خلق‌الله شاعر بودند و انصافاً شعرهای خوبی هم می‌گفتند. البته منظورم از قدیم‌ترها دوره‌ی حافظ و سعدی و سایر دوستان است وگرنه آدم عاقل که وقت گران‌بهایش را برای کتاب خواندن هدر نمی‌دهد!


با این وجود گاهی اوقات شعر بد قلقی می‌کرد و شاعر نمی‌توانست ردیف و قافیه را خوب در بیاورد و کار به سروردن اراجیف و خزعبلات می‌انجامید. هر چند ما شاعر نیستیم ولی ظاهراً شعرا معتقدند «چون قافیه تنگ آید . . . شاعر به جفنگ آید!» و باقی داستان...
حالا حکایت این ژاپنی‌های چشم بادامی است که این قدر وسایل برقی و دیجیتال و روبات انسان‌نما و کاگر دیجیتال درست کردند که خلق‌الله همه بی‌کار شدند و حالا با معضل بی‌کاری مواجه شده‌اند. کار تا جایی از خرک در رفته است که مجبور شده‌اند برای رفع این معضل مثل شعر گفتن یک عده، مشاغل عجیب و غریب و من درآوردی ابداع کنند! نظیر راه‌اندازی موسسه معذرت‌خواهی!
اصل خبر به روایت جراید. . .
به گزارش تسنیم به تازگی یک شرکت «عذرخواهی‌» در ژاپن تاسیس شده است که خدمات گسترده‌ای را برای افرادی دارد که دوست ندارند از دیگران شخصاً عذرخواهی کنند، ارائه می‌کند. در این شرکت افرادی حضور دارند که شما می‌توانید آن‌ها را برای عذرخواهی استخدام کنید. این افراد در زمان‌های لازم به جای شما با طرف مقابل صحبت می‌کنند و حرفتان را منتقل می‌کنند سپس به طرق مختلف از او عذرخواهی خواهند کرد. به گفته‌ی رییس این شرکت تمامی کارمندان دوره‌های مختلف عذرخواهی کردن را می‌گذرانند و با توجه به مدرکی که دارند مشغول به کار می‌شوند. برای مثال کلاس‌های بالاتر برای عذرخواهی‌های سنگین و شاید منجر به دعوا به کار گرفته می‌شوند. ( تسنیم)
ملاحظه فرمودید که معضل بی‌کاری تا کجاها رخنه کرده است. پدر بی‌کاری بسوزد. لاکردار این ژاپنی‌ها را تمام عمر کله دو لا بوده‌اند و در حال عذرخواهی یا تشکر از یک‌دیگر، مجبور کرده که سنت دیرینه‌ی خود را زیر پا بگذارند و در عوض بالاکشیدن دامن‌شان هنگام عذر‌خواهی دست به دامان شرکت‌های عذرخواهی شوند!
البته ما در کشور خودمان هم مشابه‌ی این مشاغل را در کلاسی متفاوت‌تر و با رویکردی اقتصادی داریم. بله دوستان شر خر... این دوستان هم دوره‌های مختلفی را در انجمن‌های صنفی‌شان گذرانده‌اند و در مواقعی که شما توان استیفای حق و حقوق خود را به ویژه در امور مربوط به چک و سفته و ... ندارید به یاری شما آمده و با کم‌ترین هزینه و تلفات شما را به حق و حقوق‌تان نزدیک می‌کنند!
با این وجود ما شخصاً با بومی‌سازی ایده‌های سایر کشور حال نمی‌‌کنیم و بیش‌تر دوست داریم آن‌ها ایده‌های ما را بومی‌سازی کنند. ولی عجالتاً در این مورد به خصوص پیشنهاد می‌کنیم یک موسسه‌ای هم در مملکت ما راه‌اندازی شود تا بتواند برای برخی از افراد که سال‌هاست بر مسندی تکیه زده‌اند و قصد کناره‌‌گیری هم ندارند، تصمیم‌گیری کند یا به جای آن‌ها استعفا بدهد! طرف بیست سال رییس یک مجموعه بوده و الان هم سی سال است که بازنشسته شده ولی باور بفرمایید عین این سی سال هر روز به بهانه‌های مختلف و در قالب مشاور، بازرس، مدیر فنی، اولیای مدرسه، نماینده‌ی اداره، کارگزار، ارباب رجوع، دلسوز، شهروند، همسایه، راننده و ... به آن‌جا سر می‌زند در مدیریت مجموعه دخالت می‌کند تا جایی که رییس فعلی مجموعه به نگهبانان دستور داده تا در صورت رویت شدن ایشان از فاصله چند کیلومتری با تیراندازی مستقیم نام‌نبرده را مورد هدف قرار دهند! پدر من... بزرگوار ... عزیز دل برادر...  رییس‌جمهور مملکت هم بعد از هشت سال جایش را به دیگری می‌دهد؛ موگابه 93 ساله هم بالاخره بعد از 37 سال زمامداری در زیمباوه رضایت داد و کنار کشید. (هر چند رییس دفترشان پیام داده می‌خواستیم بیش‌تر خدمت کنیم اما نشد!) شما که جای خود دارید. سقف آرزوهایتان آسمان...

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004