شما اینجا هستید: خانهطنزاشتغال‌زایی با کله‌پاچه!

اشتغال‌زایی با کله‌پاچه!

پنج شنبه, 14 دی 1396 ساعت 09:32 شناسه خبر: 3198 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

از مسئولان نظام پنهان نیست از شما چه پنهان، از زمانی که رییس‌جمهور مملکت همه را به نقد دولت دعوت کرده‌است و اسم خودش را هم در اول لیست نوشته، دیگر دست و دلمان به سمت نقد نمی‌رود و قلم‌مان هم برای نقد دولت کشش ندارد. بنابراین قصد داریم به‌طور موقتی و موضعی از نقد کردن دست برداریم. البته در طول این سال‌ها این‌قدر مفتی که نقد کردیم، نقد خون ما هم کمی بالا رفته است!


از طرفی می‌بینیم هیچ‌چیز هم در مملکت سرجایش نیست. باتری‌ساز، آشپزی می‌کند، معلم فیزیک هنر درس می‌دهد، کارشناس کشاورزی، معاون صدا و سیمای استانی می‌شود و فیزیوتراپیست به سمت معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان منصوب می‌شود! نماینده‌ی مجلس هم از حقوق مجلس ناراضی است و معتقد است در دانشگاه چرت می‌زد و ماهی 8 میلیون می‌گرفت! به قول شاعر «ای قطار، راهت را بگیر و برو ... (با برنامه‌ریزی‌های سازمان جهاد‌کشاورزی و مالچ‌پاشی و زیتون کاری روی دامنه‌ی کوه،) دیگر نه کوه توان ریزش دارد و نه ریزعلی پیراهن اضافه؛ دیگر هیچ چیز مثل سابق نیست!»
اما از آن‌جا که ما رویکردمان در گذشته نقد سازنده بود، تصمیم گرفتیم به جای نقد فقط سازندگی کنیم و با توجه به این‌که یکی از مشکلات همه‌ی دولت‌ها مشکل بی‌کاری است در اولین گام می‌خواهیم به بیکاری حمله کنیم آن هم با رویکرد با غذاهای سنتی چرب و چیلی مثل کله و پاچه...
در جریان هستید کله‌پاچه در کشور ما دارای قدمتی چندهزار ساله است. چند سال قبل کشفیات باستان‌شناسی در سه کیلومتری شهر «سنخواست» در استان خراسان شمالی، به کشف یک دست کله‌پاچه چهار هزار ساله منجر شد و خبرش هم در جراید همان زمان آمد. فلذا با عنایت به نقش تاثیرگذار غذاهای سنتی و تاریخی در سبد غذایی خانوار می‌توان از این غذا در جهت اشتغال و کارآفرینی استفاده کرد و اما راه‌کارهای کاربردی:

الف) واردات کله و پاچه از چین:
درست است که چینی‌ها هر جک و جانوری را که راه می‌رود، در سبد غذایی‌شان جا می‌دهند و از خوردنش ابایی ندارند، ولی بالاخره آن‌جا چهار نفر پیدا می‌شوند که گوشت گوسفند بخورند. چهار نفر هم در چین دست‌کم برابر است با چهل میلیون نفر و قطعاً کلی گوسفند ذبح می‌شود. بنابراین ما می‌توانیم در کنار واردات محصولات اساسی و مورد نیاز(!) به واردات کله و پاچه از چین نیز اقدام کنیم. با این حجم واردات می‌توانیم در هر کوچه که یک مؤسسه‌ی مالی، یک بنگاه و یک سوپر مارکت وجود دارد، یک کله‌پزی مشتی هم راه بیندازیم.
 
ب) راه‌کار مصور:
همان‌طور که عزیزان اداره‌ی دخانیات با درج تصویر دل و روده افراد سیگاری روی پاکت‌های سیگار، میزان مصرف سیگار را به طرز قابل توجه و چشم‌گیری(!) پایین آوردند پیشنهاد می‌گردد به‌منظور اشاعه‌ی فرهنگ کله‌پاچه‌خوری، من‌بعد روی بسته‌بندی‌های سوسیس و کالباس و این قبیل مزخرفات چرب و چیلی خوش‌مزه، تصاویری از مواد اولیه این اغذیه نظیر تاج خروس، خمیر مرغ، امعا و احشا و دل و روده دام و طیور، بشکه‌ها، کیسه‌های حمل این مواد و راه‌روهای این کارخانجات درج شود. بعد ببینیم کسی می‌‌گوید:«پیف پیف کله‌پاچه بو می‌ده...!!!»

 

 

 

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004