شما اینجا هستید: خانهطنزشکستن شاخ غول کنکور!

شکستن شاخ غول کنکور!

شنبه, 30 دی 1396 ساعت 09:30 شناسه خبر: 3243 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

آقا اين حکايت کنکور هم شد مثل حکايت توقف شماره‌گذاري خودروهاي غيراستاندارد و خصوصي‌سازي استقلال و پرسپوليس که دولت با يک دست پس مي‌زند و با پا پيش مي‌کشد! يعني هم دوست دارند کنکور حذف شود و هم دوست دارند پا برجا بماند... از يک طرف سخن از ضرورت حذف کنکور سخن به ميان مي‌آورند و از همان طرف هم يک بهانه جديد براي حفظ آن مي‌تراشند.

مشت نمونه خروار به روايت جرايد... رشته‌هاي پرطرفدار مانع حذف 100درصدي کنکور؛ آموزش‌ و پرورش ساز وکار لازم براي افزايش سهم معدل را فراهم نکرده است؛ سرعت مسئولان در حذف کنکور بسيار پايين است؛ حذف کنکور کار کارشناسي عميق‌تري را مي‌طلبد؛ حذف کنکور نيازمند مهندسي معکوس است؛ 8 هزار ميليارد تومان گردش مالي دليل عدم اجراي قانون حذف کنکور و ...
يادش به خير...کنکور هم کنکورهاي قديم... باور بفرماييد کنکور در گذشته براي خودش کبکبه و دبده‌اي داشت و در زمرهي يکي از خوان‌هاي هفتگانه جوانان به حساب مي‌آمد. از تکميل فرم ثبت‌نام گرفته که بايد بدون تاخوردگي و قلم خوردگي با خودکار مشکي انجام مي‌شد، تا گرفتن کارت شرکت در جلسه که يک نصف روز بايد در صف مي‌ايستاديم و باقي داستان... اما امروز اين امورات در کم‌تر از چند دقيقه انجام مي‌شوند! ياد «علي کنکوري»ها هم به خير... البته اگر اين «علي کنکوري»ها در عصر حاضر به اين عنوان مفختر مي‌شدند، آن‌ها را «سردار آزمون» خطاب مي‌کردند ولي چه کنيم که دوران طلايي آن‌ها نيز سپري شده است. اين جماعت که به مدد شرکت در ادوار مختلف کنکور، کوله‌باري از تجربه به همراه داشتند، همه ساله قبل از ورود به جلسه اطلاعات ذي قيمتي به کنکور اولي‌ها ارائه مي‌کردند که در هيچ کلاس کنکوري نظير آن يافت نمي‌شد. اما الان از يال و کوپال غول کنکور فقط دمش باقي مانده است که آن هم در حال کنده شدن است. آش آن‌قدر شور شده است که اگر تا دو سه سال قبل براي قبولي در دانشگاه دست‌کم شرکت در آزمون و نوشتن اسم روي برگه الزامي بود، الان حتا نيازي به ثبت نام در کنکور و شرکت در جلسه هم نيست و هر وقت هِرتان کشيد و هوس کرديد ادامه تحصيل بدهيد، مي‌توانيد بدون شرکت در مرحله‌ي مقدماتي و گروهي از گروه صعود کرده و وارد مرحله حذفي شويد و با پر کردن فرم تعيين رشته، شانس خود را براي قبولي در يکي از دانشگاه‌هاي معتبر کشور امتحان کنيد! اما اين به معناي ضرورت حذف کنکور نيست و کنکور بايد سرجايش باشد. يعني اگر درهاي تمام دانشگاه‌ها باز باشند و هر دانشگاه چند هزار صندلي خالي هم داشته باشد، کنکور نبايد حذف شود! 
البته ما به شخصه از آزمون و ارزشيابي دل خوشي نداريم و معتقديم برگزاري امتحان نوعي توهين به شعور دانش‌آموز و دانشجو محسوب مي‌شود. در واقع اﻣﺘﺤﺎن ﯾﻌﻨﯽ اﯾﻦ ﮐﻪ ﻣﺎ ﺷﮏ داريم ﺗﻮ چيزي از درس فهميده ﺑﺎﺷﯽ! اما از آن‌جا که دوستان در سازمان عريض و طويل کنکور و مافياي کنکور با حذف کنکور دچار لطمات عديده و گسترده‌ي اقتصادي مي‌شوند و ممکن است بلايي سر خودشان يا مردم بياورند، پيشنهاد مي‌شود در ازاي حذف کنکور دانشگاه‌ها، چند کنکور جديد ابداع کنيم. مثلاً کنکور ازدواج، کنکور طلاق، کنکور گواهينامه رانندگي، کنکوراستخدام و .... با اين رويکرد علاوه بر شکسته شدن شاخ غول کنکور و عادي شدن اين آزمون براي خلق‌الله، زمينه اشتغال چند هزار ميلياردي براي عده‌اي ديگر فراهم مي‌شود که در اين وانفساي بي‌کاري براي تکان دادن آمارهاي اشتغال ارقام خوبي محسوب مي‌شوند!

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004