شما اینجا هستید: خانهطنزارز باید نرود سوی کلنگ!

ارز باید نرود سوی کلنگ!

پنج شنبه, 19 بهمن 1396 ساعت 09:02 شناسه خبر: 3297 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

در تاریخ پر افتخار اقتصادی مملکت ما، همه رقم واردات دیده می‌شود و دوستان این‌قدر در این  باره مطلب نوشته و آدرس داده‌‌اند که اگر ما هم بخواهیم مصداق بیاوریم خیلی خز و خیل می‌شود و به کلاس کاری ما لطمه می‌زند. شما که هم خدا را شکر چهار ستون بدن‌تان سالم است و زمانی که تلگرامتان فیلتر بود توانستید سری به سایت‌های مجاز بزنید و لیست اقلام خنزر پنزری را که در همین شش‌ماه اول سال وارد مملکت شده است، رصد کنید.


البته ورود این کالاها برای خودش دنیایی دارد و حتماً دوستان مافیایی هم برای واردات و قاچاق آن‌ها فلسفه و دلایل خاص خودشان را دارند که فضولی آن هم به ما نیامده است. ولی مطلبی که چند صباحی ذهن حقیر سراپا تقصیر را درگیر کرده است، واردات بیل و کلنگ به کشور آن هم در تناژ بالا است. در جریان هستید که براساس آمار گمرک فقط در هشت ماهه نخست سال جاری بالغ بر ۹۴۱ تن بیل و کلنگ از ۱۰ کشور جهان به ویژه چین وارد ‏ایران شده است‎! (به نقل از جراید)
از مسئولین اقتصادی نظام پنهان نیست از شما چه پنهان، مدتی است کلنگ‌زنی مسئولین به دلیل کلنگ زنی‌های متعدد در دوران ساخت و ساز مردی که می‌خواست همه کارها را یک تنه انجام دهد، فعلاً متوقف شده است و به قولی در این مورد به‌خصوص باید گفت: «کلنگت را زمین بگذار!»
از سوی دیگر متراژ زمین‌های کشاورزی هم که علی‌الاصول با ساخت و سازهای پفکی و کم آبی شدید نسبت به گذشته کم‌تر شده است. بنابراین باید نیاز به اداوات کشاورزی کم‌تر شده باشد. در ثانی با وجود دستگاه ها و اداوات کشاورزی پیش‌رفته، استفاده از بیل و کلنگ در کشاورزی نوین امروز چندان منطقی نیست. ساخت بزرگراه و جاده هم که مثل گذشته با بیل و کلنگ انجام نمی‌شود. الان که با دم و دستگاه انجام می‌شود؛ ساخت بزرگراه تهران- شمال 20 سال طول کشیده است حالا حساب کنید اگر قرار باشد این چینی‌ها به جای ادوات پیش‌رفته از بیل و کلنگ استفاده کنند، یک بزرگ‌راهی بسازند چهل ستون چهل پنجره و باقی داستان!
حال ما در مانده‌ایم که این حجم بیل و کلنگ که به نسبت سایر کالا از عمر و دوام چند ساله برخوردار هستند، به چه منظوری وارد کشور می‌شود؟ شاید آن‌ها را مثل سکه‌های 5 تومانی و ده تومانی قدیمی آب می‌کنند قاشق و چنگال درست می‌کنند؟! یا پراید و مخلفاتش را می‌سازند؟! شاید در ساخت میلگرد و آهن‌آلات ساختمانی به کار می‌روند که ساختمان‌ها با یک زلزله ساده در هم می‌تنند؟!
البته بخشی از کاربرد بیل و کلنگ توسط رسانه‌ی ملی در سریال فاخر «لیسانسه‌ها» به نمایش گذاشته شد که آقا رحیم با دوستش زمین را به کمک بیل و کلنگ کندند و  300 میلیون پول زبان بسته را در زمین چال کردند! شاید این دوستانی هم که از موسسات مالی و بانک‌ها، وام‌های بلا عوض و آن‌چنانی می‌گیرند، پول‌ها را در زیر زمین چال می‌کنند و ما خبر نداریم؟! علی‌ای‌حال به نظر می‌رسد ایجاد یک کمیته تحقیق و تفحص در خصوص سرنوشت بیل و کلنگ‌های وارداتی به کشور ضروری است. تا نظر شما چه باشد؟!

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004