شما اینجا هستید: خانهطنزلگن شیر و گلاب و لزوم آموزش علم غیب!

لگن شیر و گلاب و لزوم آموزش علم غیب!

پنج شنبه, 26 بهمن 1396 ساعت 10:26 شناسه خبر: 3322 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

حکایت فرماندار معزول گلپایگان را حتماً دیده و شنیده‌اید. چند روز قبل فیلمی در فضای مجازی پخش شد که عده‌ای از دوستان در یک مکان بسیار سرد در حال برگزاری جلسه بودند که ناگهان فرماندار گلپایگان به یکی از خبرنگاران که در حال انجام وظیفه بود، حمله‌ور می‌شود و اگر نبود تدبیر و درایت سایر دوستان شاید صحنه‌ها و دیالوگ‌های ماندگار دیگری خلق می‌شد که در نهایت، غائله با میانجی‌گری سایرین ختم به خیر شد و فرماندار هم فردای آن روز بعد عزل گردید. البته این فرماندار اظهار داشت چون لباس رسمی و تیپ اداری نداشته و کلاه سرش بوده نمی‌خواسته عکسش با این شمایل منتشر شود!


راستش را بخواهید آقای قرائتی که مُعرف حضور همگان است جمله قشنگی دارد. ایشان می‌فرمایند: «همان جلسه‌ای که ما آقا دوربینی را بیرون کردیم، به اندازه‌ی کل عمرش معروف شد!» و حق هم با حاج‌آقاست چرا که صدا و سیما یک گزارش اختصاصی از ایشان پخش کرد و سعید سهیلی کارگردان سینما و تلویزیون هم گفت از حسین نمازی معروف به آقای دوربینی برای حضور مقابل دوربین فیلم بعدی‌ام دعوت می‌کنم!
حالا حکایت این بنده خداست که نمی‌خواست عکسش با کلاه منتشر شود؛ اما حالا خلق‌الله ایشان را با همان کلاه می‌شناسند و همان‌طور که نام پرویز برومند با مشت به صورت پایان رافت عجین شد یا اسم خداداد عزیزی با بازی ایران و استرالیا نوستالژی شد، خلق‌الله هم هیچ وقت گلپایگان و فرماندارش را با آن کلاه سیاه رنگ فراموش نمی‌کنند!
اما این‌که چرا دوستان در آن مکان سرد که همگی در حال لرزیدن بودند، جلسه برگزار کردند جای سوال است. البته اگر دیدید اعضای شورای چشمه قل قل در سریال علی‌البدل جلسات شورا را در خزینه برگزار می‌کردند، به علت استفاده بهینه از وقت و مزایای چشمه‌ی آبگرم بود! حالا برگزاری جلسه در فضای سرد چه مزیت‌هایی دارد، الله اعلم .... شاید هم دوستان می‌خواستند فضا و حال و هوای زلزله زدگان کرمانشاه را شبیه‌سازی کنند و به نوعی با آن ها هم‌دردی کنند!
علی ای حال از آن‌جا که حدود و ثغور وظایف خطیر حقیر لایتناهی است و همواره با نگاه اپیستمولوژیک (شناخت شناسی) به مسائل نگاه می‌کنیم چند توصیه و راه‌کار سهل‌الگوار ارائه می‌کنیم تا از بروز حوادث مشابه جلوگیری شود:

الف) برگزاری جلسات در فضای مناسب
پیشنهاد می‌شود مسئولان محترم فضای جلسات را کمی رسمی‌تر بگیرند و از پوشیدن لباس‌های غیراداری هم خودداری کنند. شما که می‌دانید این خبرنگاران از کاه کوه درست می‌کنند و حتا از گلابی خوردن نماینده‌ی مجلس در صحن علنی، جا گذاشتن قیچی در شکم بیمار یا حتا آتش گرفتن کشتی نفت کش در آب‌های چین نمی‌گذرند و آن‌ها را رسانه‌ای می‌کنند. حالا کلاه در جلسه‌ی رسمی که جای خود دارد!

ب) استفاده از لگن شیر و گلابی
همان‌طور که در جریان هستید در عصر حاضر عده‌ای توصیه‌های کارشناسان صدا و سیما را در بسیاری از امورات عین صواب می‌دانند و عمل بر خلاف آن رویه را ذنب لایغفر می‌شمارند. فلذا توصیه می‌شود دوستان در نشست‌های خبری چند لگن شیر و گلاب و تعدادی گلبرگ گل سرخ فراهم کنند تا در صورت بروز عصبانیت، پای را در لگن شیر گذاشته و کمی ماساژ دهند! آب روی آتش است...

پ) برگزاری جلسات بدون حضور خبرنگاران
آخرین پیشنهاد نیز برگزاری جلسات بدون حضور خبرنگاران است. عین ولایت ما که شهردار گزارش ارائه‌ی عملکرد صد روزه داد ولی هیچ خبرنگاری در صحن شورا حضور نداشت! هر چند در این مورد به‌خصوص ضرورت آموزش علم غیب و سایر علوم لدنی مطرح است که خبرنگاران و شهروندان می‌توانند با گذراندن دوره‌های این علوم، از عملکرد مدیران شهری ولایت‌شان مطلع شوند!

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004