شما اینجا هستید: خانهطنزپیش‌گویی «باباوانگای» ایرانی!

پیش‌گویی «باباوانگای» ایرانی!

یکشنبه, 26 فروردين 1397 ساعت 09:09 شناسه خبر: 3460 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

«میچ آلبوم» نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی در کتاب «ارباب زمان» نوشته است: «پرنده‌ها دیرشان نمی‌شود؛ هیچ سگی ساعتش را نگاه نمی‌کند؛ گوزن‌ها دلواپس فراموش کردن تولدها نیستند؛ فقط انسان است که زمان را اندازه می‌گیرد و ساعت را اعلام می‌کند؛ به همین دلیل فقط انسان از ترسی فلج کننده رنج می‌برد که هیچ موجود دیگری تحمل نمی‌کند. ترس تمام شدن وقت!»

البته این همه داستان و درد و رنج بشر امروزی نیست چرا که خلق‌الله غصه‌ی زمان پیش‌رو و آینده را هم پیش‌ خور می‌کنند و یک عده هم با پیش‌گویی‌های آبکی و قاذورات خود، ته دل مردم را خالی می‌کنند. خدا همه‌ی اموات را رحمت کند. صحبت از پیش‌گویی شد یاد خدا بیامرز «باباوانگا» افتادیم. هر چند اسم این بنده خدا بیش‌تر شبیه مردها بود ولی این پیرزن بلغاری که در سال 1996 در سن 85 سالگی درگذشت، توانایی‌های فوق‌طبیعی شگفت‌انگیزی داشته است که به او اجازه می‌داده بلایای طبیعی و سایر رویدادهای جهانی بزرگ را پیش‌بینی کند. «باباوانگا» که حملات یازده سپتامبر و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را به درستی پیش‌بینی کرده بود،‌ از قرار معلوم پیش از مرگ دو پیش‌گویی مهم نیز برای سال 2018 انجام داده است که یکی از آن‌ها غلبه‌ی چین بر آمریکا و دیگری کشف نوع جدیدی از انرژی در سیاره زهره (ونوس) است. باباوانگا علاوه بر این پیش‌گویی‌ها، پیش از مرگ خود از پایان گرسنگی در جهان تا سال 2028 خبر داده است. او هم‌چنین گفته است که کره‌ی زمین تا سال 2341 غیرقابل سکونت خواهد شد.
البته این که «باباوانگا» قبل از پیش‌گویی چی مصرف می‌کرد مشخص نیست و زندگی خصوصی مردم هم به ما ربطی ندارد، چرا که ما هم در مدرسه یک «باباوانگای» ایرانی داریم که بدون این‌که چیزی مصرف کند، همین طوری خشک و خالی و بدون واشر پیش‌گویی می‌کند! آخرین پیش‌گویی عمو سیفی (سرایدار مفخم مدرسه‌ی ما) افزایش اختلاس‌ها در سال 97 است. چرا ایشان معتقد است فساد در کشور سیستماتیک شده است و وقتی روند مبارزه با فساد خیلی فرسایشی و طولانی شود، سایرین هم به انجام این امر راغب می‌شوند! جالب این‌که عمو سیفی شخصاً اختلاس را کم خطرترین فساد اقتصادی می‌داند و معتقد است اگر جلوی اختلاس گرفته شود، زمین‌خواری، جنگل‌خواری، بیابان‌خواری، کوه‌خواری، قاچاق کالا و موادمخدر، دزدی و سرقت‌های سازمان‌یافته بیش‌تر می‌شود که هر کدام منجر به بی‌کاری عده‌ی کثیری می‌شود و تبعات جبران‌ناپذیری برای مردم دارد که اختلاس هیچ کدام از این تبعات را ندارد!
هر چند مدیر مدرسه‌ی ما پیش‌گویی‌های عمو سیفی را مصداق بارز اباطیل و لاطائلات خالص و اصل جنس می‌داند ولی این بار با شنیدن دلایل سیف‌الله کمی به فکر فرو رفت و پشت سرش را خاراند که این نشانه خوبی نیست!
البته با این روند پر گازی که فساد اقتصادی در پیش گرفته است می‌ترسیم چند صباح دیگر کلاس‌های موفقیت و شادکامی به اشکال دیگری تغییر رویکرد بدهند و شاهد دوره‌هایی نظیر« ارتقای کیفیت اختلاس شخصی و عمومی»، «یادگیری مهارت‌های اختلاس»، «هوش اختلاس و افزایش مقایسه‌ای آن با سایر هوش‌ها» و ... باشیم. یا حتا ممکن است نرم‌افزار اختلاس اختراع شود که شبیه به یک فلش است و با نصب آن به کامپیوتر و ورود به سایت یکی از این بانک‌هایی که چفت و بست درست و حسابی ندارند و وارد کردن رمز و پسورد، تمام موجودی بانک با همه‌ی مخلفات و روده و پرتینگش وارد حساب اختلاس‌گران شود! خدا به خیر بگذارند...

 

 * منبع: سیمره‌ی 446 (97/1/21)

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004