شما اینجا هستید: خانهطنزجمشید بسم‌الله 3 و شلیته کوتاه!

جمشید بسم‌الله 3 و شلیته کوتاه!

یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397 ساعت 22:29 شناسه خبر: 3490 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

این چندروز هرجا می‌رفتیم بوی دلار می‌آمد و کم‌ مانده بود از بوی گند آن خفه شویم. درست است که امسال سال سگ است اما این‌قدر سگی هم فایده ندارد که همان اول سالی پاچه ما را بگیرد و 40 درصد ارزش پول ملی را پایین بکشد.

ما فکر می‌کردم از این سگ‌های پا کوتاه و جیبی است که خیلی هم با کلاس و ناز هستند و صاحبان‌شان برای شست‌وشوی آن‌ها از شامپوی عصاره‌ی خیار و سنبل هندی استر کربل استفاده می‌کنند که با دلار قدیم قیمت هر قوطی 500 میلی لیتری آن 88 هزار تومان است! در جریان هستید که چند روز اخیر دلار چنان رم کرده و افسار گسیخته بود که انگار فهمیده بود قرار است از این بعد به جای دلار از یورو در معاملات و مبادلات استفاده کنیم! اما تدبیر دولت در تک نرخی کردن ارز چنان به غائله خاتمه داد که دیگر نیاز به شناسایی و دست‌گیری جمشید بسم‌الله 3 نبود و کشتی بحران زده‌ی دلار فعلاً در بغل آقای جهانگیری آرام گرفت. گاهی اوقات تدابیر دولت در امورات اقتصادی آدمی را چنان به وجد می‌آورد که به قول نقی معمولی آدم هوس می‌کند زوزه بکشد!
البته این زوزه کشیدن هیچ ربطی به تیم منحرف «آ اس رم» با آن لوگوی بی‌تربیتی و دون‌ شأن ورزشکاری ندارد! تازه خیلی خوش پر و پاچه هستند که شلیته کوتاه هم می‌پوشند و لب خزینه می‌نشینند و کارشان به جایی رسیده است که تیم بارسلونا را می‌برند و در سر هوای قهرمانی اروپا را می‌پرورانند! به قول شاعر «ز پستان گرگ و دم سوسمار . . . آس رم را به جایی رسیده است کار . . .که جام اروپا کندآرزو/ تفو بر تو ای توپ فوتبال تفو...»
بگذریم... هرچند با تک نرخی شدن ارز موقتاً بازار کمی آرام شده است ولی پیش خودمان بماند دولت هم این وسط یک لایی مشتی کشید و دلار را یک شبه چهارصد پونصد تا بالا برد، که بسیای از از اینفلوئنسرهای اینستاگرام و تلگرام (افراد تاثیرگذار در فضای مجازی) معتقدند این سیستم نرخ گذاری صحیح نیست و به بدنه اقتصاد ضرر می‌زند.
متوجه اصل داستان شدید. مملکت این همه تحصیل کرده، اقتصاددان و کارشناس اقتصادی دارد بعد اینفلوئنسرهای اینستاگرام و تلگرام داستان دلار را تجزیه و تحلیل کرده، وسط دعوا نرخ تعیین می‌کنند؛ زمانی هم که آقای سیف پدر بانک مرکزی ایران، در مجلس از نقش تلگرام و فضای مجازی در افزایش نرخ دلار سخن به میان می‌آورد، مجلسیان شعار حیا کن رها کن سر می‌دهند! باور بفرمایید این تاثیر اقتصادی فضای مجازی تا جایی پیش‌رفته است که آکادمی سلطنتی علوم سوئد در تدارک است مثل جشنواره‌های داخلی که می‌خواهند دل همه به دست بیاورند و دم رفتن یک سیمرغی چیزی به کلیه حضار اهدا می‌کنند، یک جایزه نوبل اقتصادی مجازی هم به لیست جوایزش اضافه کند! به هر روی از آن‌جا نقش فضای مجازی در کشور بیش از حد استاندارد شده پیشنهاد می‌شود یا دولت افسار این اینفلوئنسرها را در دست بگیرد یا خودش نقش اینفلوئنسر را ایفا کند و یک چاره‌ی اساسی برای مشکلات اساسی و اقتصادی مردم بیاندیشد... از ما گفتن بود...

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004