شما اینجا هستید: خانهطنزصادراتِ محمود به ترامپ

صادراتِ محمود به ترامپ

سه شنبه, 29 خرداد 1397 ساعت 08:39 شناسه خبر: 3614 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

گروهی از آنان که خودشان تولید کننده‌ی انقلاب بوده‌اند، ترجیح می‌دهند انقلاب کلاً صادر شود. گروهی نیز به خودمصرفی معتقدند و نیازی به صادرات نمی‌بینند. اما گروه‌های دیگری هم‌چنان امیدوار به صادرات هستند.

آقای احمدی‌نژاد از بدو ظهورِ مبارکش در عرصه‌ی ریاست جمهوری، خود و یارانش را انقلابی و صادر كننده و دیگران را غیر انقلابی نامید. او از طریق تئوریِ مدیریت جهانی در پی صدور روش‌های انقلابی خودش بود.
در دوره‌ی هشت ساله حکم‌رانی محمود، اولین كشور برای صادرات همه چیز، کشور دوست و برادر ونزوئلا بود. بخشی از اقدامات صادراتی از قبیل ساخت و ساز مسکن، کارخانه‌ی سمند‌سازی، انداختن چفیه برگردن چاوز، بردن او به زیارت و مشهدی کردن او و خصوصاً بغل کردن مادرش با جدیت تمام صورت گرفت.
به‌رغم این همه تلاش، در نهایت، احمدی‌نژاد فقط توانست که تورم، بحران و نارضايتيِ اجتماعی را به آن‌جا صادر نماید. اما در عوض موفق شد «روش مدیریت جهانی» خود را که به کمک آقايان الهام و مشایی تدوین شده بود به آمریکا صادر کند. اگر یادتان باشد، یکی از مصادیق «روش مدیریت جهانی» این بود که محمود وزیر خارجه‌اش منوچهر (متکی) را كه در سفر دیپلماتیک در افريقا بود بي‌خبر عزل كرد و منوچهر دست از پا درازتر به ایران برگشت. در آن زمان کم‌تر کسی به فلسفه‌ی این «برخورد انقلابی» پی برد تا این‌که در پایان سال گذشته، این روش انقلابی به دونالد ترامپ صادر شد و او نیز در یک اقدام انقلابی وزیر خارجه‌اش «رکس تیلرسون» را که در ماموریت آفریقا بود بی‌خبر عزل نمود. به گفته‌ی برخی از دیپلمات‌ها، وزیر خارجه‌ی كشور ميزبان پس از شنیدن این خبر، به تیلرسون گفته است: های رکس! برو پیش منوچ!
از موضوع برکناری تیلرسون که بگذریم، اصلاً انتخاب خود جناب ترامپ در آمریکا، خودش نشانه‌ی مهمی از موفقيت محمود در صادرات است. زیرا همان‌طوري كه در ایران با رییس شدنِ محمود، مقام ریاست جمهوری تبدیل به کشک بادمجان شد، در آمریکا نیز ترامپ با یک میلیون رای کم‌تر از هیلاری کلینتون رييس گشت و مقام «پريزدنت» تبدیل به پيتزاي خرزهره شد تا ثابت شود که در هر جايي از اين دنياي مسخره، امكان دارد يك روان‌پريش رخت رياست‌جمهوري بپوشد!
البته در راستای دشمنی واقعی با دولت آمریکا که دولت ملی مصدق‌مان را ساقط کرد، دعا می‌کنیم که با استمرار صدورِ اين‌گونه روش‌ها از محمود به ترامپ، بلایی را که محمود بر سرِ ما آورد، ترامپ بر سر آمریکا بیاورد. الهي آمين!

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004