شما اینجا هستید: خانهطنزواردات یهویی 6000 خودروی لوکس!

واردات یهویی 6000 خودروی لوکس!

دوشنبه, 11 تیر 1397 ساعت 09:35 شناسه خبر: 3652 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

خدا را شکر که ما نه نماینده‌ی مجلس هستیم که با پیامک ما را تهدید کنند و نه سلبریتی و اینفلوئنسرکه بدون داشتن سواد و تحصیلات و درست و حسابی، ادای رابین هود فقید را در بیاوریم و برای رهایی خلق‌الله از مصائب اقتصادی کمپین راه بیاندازیم!


به قول نقی معمولی ما یک آدم معمولی بیش نیستیم که در ولایت خودمان هم کسی ما را نمی‌شناسد ولی سعی می‌کنیم مثل پروفسور «فاینیس جی. ووپی» در کارتون محبوب تنسی تاکسیدو ( مردی که همه پاسخ ها را می‌دانست) فقط راهکارهای سوفسطایی و فلک‌فرسا ارائه کنیم و بدون راه اندازی کمپین، لابی، تروئیکا، پویش و ... گره از کار خلق بگشائیم!
حقیقت امر چند وقتی است موضوع ثبت سفارش خودرو به ویژه این خودروهای خاص ویژه از ما بهترون خبرساز شده است و دوستان معتقدند عده‌ای با هک کردن سایت ثبت سفارش، اقدام به واردات 6 هزار خودروی لوکس نمودند! بله چی شده؟! سایت هک نشده؟
دوستان اشاره می‌کنند سایت هک نشده، بلکه سیستم هک شده و کد دیتا بیس را تغییر داده‌اند! رییس وقت گروه ثبت سفارش خودروهای خارجی سازمان توسعه تجارت ایران (وزارت صنعت، معدن و تجارت) طی نامه‌ای به سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرده است: «هیچ‌کدام از مراحل ثبت سفارش خودروهای سواری موردنظر توسط این دفتر صورت نگرفته است و به‌عبارت‌دیگر، دفتر مقررات در طی مراحل آن نقشی نداشته است و این ثبت سفارشات تنها با هک سیستم و تغییر کد در دیتا بیس رخ داده است.»
در ادامه آمده است «چندین مورد نفوذ غیرقانونی به سامانه «ثبتارش» از طریق نام کاربری پرسنل دفتر مقررات در خرداد 96 صورت پذیرفته که نشان می‌دهد اشخاصی به‌صورت باندی با نفوذ به سامانه مذکور برای اشخاص متخلف اقدام به ثبت سفارش غیرقانونی نموده‌اند که حتا آی‌پی‌های شناسایی‌شده جهت شناسایی دقیق متخلفین تحویل حراست وزارتخانه گردید.»(سایت تابناک)
خوب خدا را شکر... خیال ما راحت شد. ما فکر کردیم سایت هک شده است. هک سیستم و تغییر کد در دیتا بیس هم که دردش خوردنی است! بالاخره اگر قرار باشد سایت ها به همین راحتی هک شوند ممکن است دو روز دیگر زبانم لال سایت وزارت دادگستری هک شود و مثلاً  6000 هزار زندانی آزاد شوند یا سایت سازمان سنجش هک شوند و همه علی کنکوری ها پزشکی قبول شوند! یا ممکن است سایت بانک مرکزی هک شود و چند هزار بدهکار دانه درشت یک شبه طلبکار شوند و مبلغ بدهی شان تبدیل به سپرده کوتاه مدت شود و کاری هم از دست ما برنیاید!  نکته مهم بعدی این که مشخص شده کار به صورت باندی صورت گرفته است و تک خوری در کار نبوده است. احتمالاً متخلفان هم با نقشه قبلی اقدام به این کار کرده اند و این طور نبوده که دوستان در حال جست‌وجوی مقالات علمی در اینترنت، یهو به سرشان زده که مثلاً 6000 خودروی لوکس ثبت سفارش کنند!
با این وجود به منظور جلوگیری از اقدامات مشابه و ثبت سفارش سایر اقلام غیرضروری آن هم در دوره‌ای که اوضاع دلار کشمشی است، به شیوه‌ی مالوف و رسم معهود چند پیشنهاد مدبرانه ارائه می‌گردد، علی‌برکه‌الله:

الف) درج ستون نام و نام خانوادگی
پیشنهاد می‌شود در بخش اطلاعات فردی سامانه‌ی ثبت سفارش خودرو، یک ستون نام و نام‌خانوادگی هم تعبیه شود تا پس از ورود خودرو به کشور متوجه شویم چه کسی این تعداد خودرو را وارد کشور کرده و مجبور نشویم از روی آی پی دنبال صاحب یا صاحبان خودروها بگردیم!

ب) استفاده از کمین
به منظور شناسایی وارد کنندگان خودروهای مزبور می‌توان پشت دیوار یا جایی مشابه کمین کرد یا حتا در داخل صندوق عقب یکی از این خودروها مخفی شد تا در صورت انتقال خودروها، صاحب اصلی خودروها و هم‌دستان وی شناسایی شوند!

پ) جانمایی گزینه ابطال
در خاتمه پیشنهاد می‌شود با تغییر در دیتا بیس سامانه گزینه ابطال نیز در سامانه جانمایی و تعبیه شود تا اگر دو روز دیگر فرد یا افرادی مخفیانه ثبت سفارش کردند، صبح علی الطلوع  بتوان این ثبت سفارش‌های غیرقانونی را ابطال کرد!

*چاپ شده در سیمره 455(4 تیرماه97)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004