شما اینجا هستید: خانهطنزمسئولان عجیب

مسئولان عجیب

یکشنبه, 17 تیر 1397 ساعت 08:21 شناسه خبر: 3674 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

مسئولین محترم ماشاءالله هزار ماشاء‌الله شخصاً علاقه‌ای به روش‌های عوامانه و عامه‌پسند در حل مشکلات ندارند. آن‌ها خصلتاً از الگوی فهم عامیانه و غیرعلمی در مورد مسائل و مشکلات کشور دوری می‌کنند. علاوه بر اين، به دلیل نظارت کافی، مثل همیشه خود را موظف به پاسخ‌گویی و حل مشکلات در حوزه‌ی مدیریت خود می‌دانند. در نتیجه، معمولاً حوادث، هدف‌گذاری‌ها و مسائل کشور را در بستر یک چارچوب علمی و منطقی درک، تحلیل و برنامه‌ریزی می‌کنند.


لذا به همین دلیل، دم‌شان خیلی گرم است. قطعاً جای‌شان خیلی نرم است که این همه واقع‌بین هستند. اگرچه با شعار حال می‌کنند ولی قدرت پیش‌بینی‌شان حرف ندارد. به همین خاطر قیل و قال می‌کنند. اما نمی‌دانم چرا با وجود همه‌ی این‌ها که گفتیم، مسئولان محترم هنگامی که با مسائل و واقعیت‌های جامعه مواجه می‌شوند تعجب می‌کنند. مثلاً در حوادث سال گذشته از قبیل زلزله سر پل ذهاب و تظاهرات شهری و کشتی سانچی، هنگامی که مردم به جای تماشای صدا و سیما و خواندن کیهان، به رادیو بی‌بی‌سی ـ سایت پیک‌نت ـ کانال‌هاي تلگرامي مراجعه کردند، مسئولان محترم تعجب کردند و آن را عجیب دانستند. در صورتی که مسئولان محترم خودشان عجیب هستند که انتظار دارند مردم راست را از دروغ تشخیص ندهند و اگر هم تشخیص دادند، دروغ را بر راست ترجیح دهند و تشنه‌ی شنیدن دروغ باشند.
وقتی ده‌ها شهر ایران در حال اعتراض و تظاهرات هستند و مکان‌هایی به آتش کشیده می‌شود و افرادی کشته یا دستگیر می‌شوند و مردم تشنه شنیدن هرچه سریع‌تر اخبار مربوطه هستند، شبكه‌هاي تلویزیوني ایران برنامه‌ی آشپزی دارند و خواص درمانی کشک بادم‌جان و تاریخچه‌ی ضرب‌المثل «بادمجان بم» را بررسی و پخش می‌‌کنند. آیا به نظر شما مسئولان محترم به شدت عجیب نیستند که انتظار دارند در صورت وقوع حوادث اجتماعی و سیاسی، مردم برای دست‌یابی سریع به اخبار صحیح، پای تلویزیون دولتی ایران بنشینند!؟
زمانی که تیم انتهاری داعش وارد مجلس قانون‌گذاری کشور در قلب پایتخت شده و هر لحظه ممکن است عصاره‌ی فضایل ملت برود روی هوا و شبکه‌های خبری جهانی برنامه‌های عادی خود را قطع کرده و به‌طور مستقیم حادثه را گزارش می‌کنند، راديوي سراسريِ ایران در مورد جفت‌گیری ماهیان سرد آبی درشمال نیوزلند و نحوه‌ی تهیه‌ی جهیزیه از طرف خانواده‌ی ماهی‌های ماده برنامه پخش می‌کند. آیا به نظر شما مسئولان محترم به شدت عجیب نیستند که انتظار دارند در صورت وقوع حوادث اجتماعی و سیاسی، مردم برای دست‌یابی سریع به اخبار صحیح، رادیوی دولتی ایران را گوش کنند!؟
هرکس کوچک‌ترین انتقادی به عملکرد اصحاب قدرت داشته باشد، روزنامه‌ی کیهان به سرعت از یک منبع آگاه امنیتی، اطلاعات موثقی دریافت می‌کند که فرد منتقد عامل سرویس‌های جاسوسی اسرائیل، انگلیس و آمریکاست یا منحرف، ساده‌لوح، فریب‌خورده و آلت دست دشمن است یا به شوکت الهی مقامات حسادت می‌ورزد. حال این منتقد هرکس می‌خواهد باشد حتا اگر انقلابیونی از قبیل هاشمی و ناطق نوری یا مقامات سابق از قبیل احمدی‌نژاد و خاتمی یا فعالین انقلابی پیشین از قبیل سردار علایی باشند. آیا به نظر شما مسئولان محترم به شدت عجیب نیستند که انتظار دارند در صورت وقوع حوادث اجتماعی و سیاسی، مردم برای دستیابی به تحلیل‌ها و اخبار درست، روزنامه‌ی کیهان را بخوانند!؟
هم‌چنین در سال گذشته، برای مسئولان محترم عجیب بود که چرا مردم در زلزله‌ی سر پل ذهاب، به-جای هلال‌احمر و کمیته امداد، کمک‌های خود را به حساب صادق زیبا کلام، علی دایی و جواد خیابانی ریختند!؟ در صورتی‌که باز هم مسئولان محترم خودشان عجیب تشریف دارند زیرا از یک طرف، مداوم می‌گویند «مردم فهیم ایران» و از طرف دیگر انتظار دارند همین مردم فهیم به مسئولینی که خدمت‌گزاران عزیزی از قبیل رفیق دوست، خداداد، موسوی قمی، جزایری، زنجانی، خسروی، شاندیز، مرتضوی، مه‌آفرید، دکل خلیج‌فارس و اسکله نامرعی در عرصه‌ی اقتصاد کشور رویانده‌اند، اعتماد داشته باشند و پول‌های بی‌زبان خود را به قصد قرب الی‌الله یا خدمت به خلق، به حساب‌های زیر دست آن‌ها بریزند.

نتیجه‌گیری:
1ـ مردم نه تنها راست را از دروغ تشخیص نمی‌دهند بلکه علاقه شدیدی به شنیدن دروغ دارند خصوصاً اگر از زبان صدا و سیما و مسئولان باشد. زیرا صدا و سیما مسئولان در گفتن عبارت «مردم فهیم»  صداقت دارند.
2ـ مردم خدمات بزرگانی چون شهرام جزایری، بابک زنجانی، سعید مرتضوی و پدیده‌ی شاندیز را به راحتی از یاد نمی‌برند. به همین خاطر، به پاکی و توانایی مسئولان محترم اعتماد کامل دارند و معتقدند آزموده را آزمودن خطاست. اما چون به زیبا کلام، دایی و خیابانی شک دارند، به حساب‌شان پول ریخته‌اند تا آن‌ها را آزمایش کنند که آیا مثل مسئولان محترم قابل اعتمادند یا نه!؟
3ـ مردم کیفیت برنامه‌ها و درستی و صحت اخبار صدا و سیما و کیهان را به صورت نشنیده ـ ندیده ـ نخوانده، دربست و بدون کم و کاست قبول دارند.
 اما علاقه‌ی شدیدی به شنیدن دروغ دارند و از طرف دیگر، برخی از مسئولان محترم به حق از مردم انتظار دارند تشنه‌ی شنیدن دروغ باشند. لذا مردم علاوه بر علاقه‌ی شخصی، به احترام مسئولان محترم، از خبرهای درست و صحیح صدا و سیما و کیهان صرف‌نظر کرده و به بی‌بی‌سی ـ پیک‌نت ـ کانال‌هاي تلگرامي روی می‌آورند تا شاید موفق به شنیدن چند عدد دروغ به گوش جان باشند! باشد که اسباب خشنودی و افتخار مسئولان محترم را فراهم سازند.
اين طنز در تعطيلات عيد امسال نگاشته شده، اگر كم‌تر بر مسائل روز منطبق است ببخشيد.

چاپ شده در سیمره شماره‌ی 456 (97/04/11)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004