شما اینجا هستید: خانهطنزحساب ارزی مشترک دولت با نورچشمی‌ها!

حساب ارزی مشترک دولت با نورچشمی‌ها!

یکشنبه, 24 تیر 1397 ساعت 08:32 شناسه خبر: 3695 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

خدا را شکر که ما جای شاخ‌های اینستاگرام نیستیم که پلیس ما را بازداشت و سین‌جین کند و یا جای دلاورانی چون پرویز پرستویی، علی کریمی، یوسف کرمی و ... نیستیم که در نقش بادیگارد مردم یا رابین‌هود فقید در جهت اصلاح امور مملکت با پیژامه از لابه‌لای پست‌های اینستاگرامی به جنگ ناهنجاری‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و غیره برویم! به قول ابوسعید ابوالخیر خدا بیامرز آن پشه هم تویی؛ ما هیچ نیستیم!


در حقیقت ما با وجود داشتن دنیایی از علوم و معارف ارضی، بحری و سماوی و ارائه‌ی راهکارهای ماریناد شده، ارگانیک و حتا سوفسطایی در موضوعات و مناقشات ملی و بین‌المللی هم‌چنان ناشناخته هستیم و مسئولان برای افاضات‌مان گشنیز آبیاری شده با فاضلاب هم خرد نمی‌کنند، چه برسد به تره ارگانیک و فقط با رویت بسته‌های پیشنهادی‌مان، لبخند، زهرخند، شکرخند، نیشخند، ریشخند، تلخند و حتا پوزخند می‌زنند و سواد اطلاعاتی را همانند چای نپتون در مازوت لیتری 410 تومان فرو می‌برند و در می‌آوردند!
به هر روی ما در این راه هیچ‌گاه کوتاه نیامده و همواره سعی ما در ارائه‌ی بسته‌های پیشنهادی کارگشا و اجرایی بوده و هست. بگذریم.. حقیقت ماجرا این است که در سال‌های اخیر به ویژه در چند ماه گذشته یک بلبشوی اقتصادی کل مملکت را فرا گرفته است و کار طوری از خرک در رفته است که با صدور بخش‌نامه، برگزاری همایش، اخم کردن، رو برگرداندن، نشان دادن پشت دست، توصیه به رفتن به اطاق و فکر کردن درباره زشتی کار، حتا داغ کردن پشت دست و تهدید به تنبیه با سیخ کباب هم کارساز نبوده است و یک عده چنان در حال چپاول مملکت هستند که گویی از چیزی خبر دارند که ما خبر نداریم. این جماعت که از آن‌ها به نورچشمی‌ها، صاحبان ژن‌های نیکو، دارندگان امضاهای طلایی، آقازاده‌ها، یقه سفید‌ها، دست‌های پشت پرده، 4درصدی‌ها و در مجموع از ما بهترون تعبیر می‌شود و موجودی حسابهای‌شان بنا به فرموده‌ی آقا بهمنی، از ذخیره‌ي‌ ارزی کشور بیش‌تر است، سیرمانی ندارند و مظهر تبلور همان «میل به بی‌نهایت» هستند که در ریاضیات خوانده بودیم!
اما غافل از این‌که راهکار اجرایی ما نه تنها برای همیشه مشکلاتی نظیر: فساد اقتصادی، رشوه، زمین‌خواری، رانت‌خواری، دزدی، اختلاس‌های میلیاردی و ... را حل خواهد کرد،بلکه باعث رونق تولید ملی و پیش‌رفت مملکت هم می‌شود و اما راهکار سوفسطایی حقیر؛
همان‌طور که در جریان هستید تعداد این افراد زیاد نیست و خانه‌ی پرش 4 درصد هستند. فلذا پیشنهاد می‌شود یک حساب ریالی و ارزی مشترک با دولت برای این نورچشمی‌ها گشوده شود تا این بزرگواران در دریافت سهم خود از محل درآمدهای نفتی و فرآورده‌ها، درآمدهای مالیاتی و غیرمالیاتی دولت، عوارض و ... مشکلی نداشته باشند. ما هم که به همان 45200 تومان قانع هستیم! با این رویکرد خیال این جماعت راحت می‌شود که «پول هست؛ اتفاقاً زیاد هم هست!»پس دیگر به دست‌اندازی به بیت‌المال، قاچاق کالا و ارز، واردات یواشکی خودرو، دریافت وام‌های میلیاردی،حقوق‌ها و پاداش‌های نجومی، عضویت در پنجاه تا هیئت مدیره، دریافت ارز دولتی و فروش در بازار آزاد، اختلاس، ارتشاء، رانتخواری، زمین‌خواری، دریاخواری، موقوفه‌خواری، بیابان‌خواری، دریاخواری، جاده‌خواری، ویژه‌خواری  و ... فکر نمی‌کنند و برایشان مسجل می‌شود که جیب آن‌ها و جیب دولت ندارد! طرف قصد دارد بالای یک قله ویلا بسازد، دو طرف جاده را هم قواره بندی می‌کند و می‌فروشد. با این سیستم دیگر نیازی به این گونه جنگل‌خواری و جاده‌خواری ندارد و فقط ویلای خودش را بالای کوه بنا می‌کند و مطمئن است که جیب، حساب بانکی، حساب ارزی و در مجموع چَپش پر است!
حتا می‌‌توان برای اطمینان خاطر بیش‌تر و نشان دادن حسن نیت، از روی کلید خزانه‌ی بانک مرکزی، صندوق ارزی و سایر صندوق‌ها و جاسازهای دولت هم به تعداد دوستان کلید تکثیر کرد و در اختیارشان قرار داد!
باور بفرمایید با این تدبیر جلوی بسیاری از ناهنجاری‌های اقتصادی خود به خود گرفته می‌شود و اقتصاد مملکت هم شکوفا می‌شود. البته این به شرطی است که دولت قول بدهد بدون تساهل و تسامح یارانه این نورچشمی‌ها را قطع کند و از محل این صرفه‌جویی برای مردم طرح‌های خوب خوب اجرا کند!

 *چاپ شده در سیمره457(19تیرماه 97)

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004