شما اینجا هستید: خانهطنزحقوق سه هزار سال یک معلم در جیب پادو!

حقوق سه هزار سال یک معلم در جیب پادو!

سه شنبه, 27 شهریور 1397 ساعت 09:53 شناسه خبر: 3849 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

این روز‌ها که به زعم ما اوضاع دلار و سکه و ارز و ... کشمشی شده و فروشنده تا قیمت یک کالا را بیان کند، سه بار نیم کلاچ کرده و دنده عوض می‌کند، عده‌ای بر این باورند که اوضاع اقتصادی جامعه چندان روبه‌راه نیست و مردم در تنگنا هستند.

اما حقیقت امر این است که اوضاع اقتصادی جامعه خیلی هم خوب است ولی بر وفق مراد ما نیست و با جهاز هاضمه‌مان سازگاری ندارد؛ وگرنه شما ملاحظه بفرمایید یک پادو سی و دو ساله و کارگر مغازه توانسته با کار و تلاش زیاد علاوه بر پرداخت مالیات، معادل حقوق  هزار سال یک استاد دانشگاه، سه هزار سال یک معلم و ده هزار سال یک کارگر سکه بخرد! در کجای دنیا می‌توان یک شبه ره ده هزار ساله را طی کرد، تازه با پرداخت مالیات؟!
تقوی‌نژاد، رییس کل سازمان مالیاتی کشور در این باره گفت: «بالاترین خریدار سکه به تعداد 38 هزار و 200 سکه، جوان متولد سال 1365 پادو و کارگر یک شرکت است که تنها اظهارنامه مالیاتی او بیمه‌نامه اتومبیل پراید است!» (مشرق)
ملاحظه فرمودید... درود به شرفت.. حقا که ژن آریایی و نکویی داری! یعنی این‌که می‌گویند کار و بار فلانی سکه است، دقیقاً منظور این مدل سکه است نه مثل ما که دلمان خوش است داخل یک ظرف حلبی یک کیلویی پنیر لیقوان ( بله به منظور تبلیغ کالای ایرانی اسم لیقوان را ذکر کردیم... مشکلی هست؟!) سکه ده تومانی قدیمی نگه‌داری می‌کنیم و امیدواریم یک روز قیمت پیدا کند و اسم ما نیز در لیست کلکسیونرهای سکه مملکت در تاریخ ثبت شود!
به هر روی می‌توان با افتخار گفت جوان ایرانی، همان جوان دهه شصتی که خار چشم برخی دوستان بود، به این باور و خودباوری رسید و با وجود شغل ضعیفی مثل پادویی مغازه دیگران، پله‌های ترقی را هم‌چنان که تی می‌کشید، طی کرد و الان با شاه پالوده نمی‌خورد... به قول شاعر «در دهر هر آن که سکه‌هایی دارد . . .  از بهر نشست آپارتمانی دارد / نه پادو کس بود نه مخدوم کسی . . . گو شاد بزی که خوش جهانی دارد!»
فقط خواهشمندیم دو روز دیگر بانک مرکزی نامه نزند که این بابا هم آدم ما بوده است. نه این طور نیست... این یکی واقعاً با عرق جبین و کد یمین به این جا رسیده است و حتا اظهارنامه مالیاتی بابت پرایدش هم پر کرده است! رویاهایتان نقره فام ...

*چاپ شده در سیمره 465(21 شهریور 97)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004