شما اینجا هستید: خانهطنزفحش از دهن تو طیبات است!

فحش از دهن تو طیبات است!

یکشنبه, 09 دی 1397 ساعت 18:31 شناسه خبر: 4123 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وحید حاج‌سعیدی وحید حاج‌سعیدی

این روزها مردم خیلی نمک‌نشناس شده‌اند تا جایی که ناسزای محترمانه و از سر دل‌سوزی یک نماینده‌ی مجلس را که برای آگاه ساختن یک کارمند دون‌پایه افاضه شده، برنمی‌تابند و کار را به فضای مجازی و جلسه‌ی غیرعلنی و ... کشانده‌اند! یعنی حق نماینده‌ای که برای رفع مشکلات واردات خودروی لکسوس برای شما هم‌وطن عزیز تلاش می‌کند، این است؟! به قول ارسطو عامل آیا نماینده دوست نداشته باشد شما ماشین بی‌کیفیت سوار شوید و لکسوس سوار شوید، کار بدی است؟! حالا این لابلا چهار تا فحش هم رد و بدل شود؛ به جایی بند نمی‌گیرد و مثل باد هواست! 

 بعد هم باید به نیت و فحوای کلام فحش دهنده هم دقت کرد.... شما ملاحظه بفرمایید چه کسی در حال فحش دادن است بعد قضاوت کنید. در واقع ادبیات و زبان هر فحش دهنده‌ای را نباید تقبیح کرد که به قول سعدی « فحش از دهن تو طیبات است!» و باقی ماجرا...

علی‌ای‌حال، بنده‌ی حقیر به نمایندگی از خودم ضمن پوزش از آن نماینده‌ی محترم و وظیفه‌شناس، در راستای تنویر افکار عمومی و خصوصی جامعه در خصوص ضرورت آشنایی با ادبیات چند وجهی زبان شیرین پارسی و تمیز فحش و لیچار از ناسزا و بد دهنی، چند پیشنهاد تراریخته و ماریناد شده ارائه می‌کنم علی برکه‌الله: 

 

الف: لطفاً در این مکان فحش ندهید: این روز در سطح شهرها گاهی اوقات با نوشته‌هایی مواجه می‌شویم که علی‌الاصول باید در مهدهای کودک یا نهایتاً کلاس اول ابتدایی آموزش داده شوند. اما بنا به ملاحظات راه‌بردی تصمیم بر آموزش آن‌ها در سنین بالاتر گرفته شده است. لطفاً آشغال نریزید؛ لطفاً گل نچینید؛ لطفاً به صندلی راننده دست نزنید؛ لطفاً سکوت را رعایت فرمایید؛ لطفاً در این مکان با موبایل صحبت نکنید؛ لطفاً از سمت راست حرکت کنید و ... فلذا پیشنهاد می‌شود یک بنر هم لابلای این بنرها نصب شود با این مضمون « لطفاً اینجا فحش ندهید!» 

 

ب) دریافت خسارت از کارمند: با عنایت به این‌که  هزینه‌هایی است که این کارمند و آن فیلم‌بردار و آن مرد سیاه‌پوش هل دهنده در این دو روز به مردم و مجلس تحمیل کرده‌اند، بیش از حد تصور است، پیشنهاد می‌شود این مبلغ تا دلار آخر از این چند نفر دریافت شود تا جای پارک کردن پرایدشان را بفهند! ( در جریان هستید که فقط در صحن، مجلس یک ساعت کاری خود را به این موضوع اختصاص داد؛ بنابراین، با احتساب هر دقیقه 25 میلیون تومان هزینه برای برگزاری جلسات مجلس، حدود یک و نیم میلیارد تومان (1500000000) هزینه بر کشور وارد شده که این بدون احتساب زمان تلف شده هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان است که با حضور نایب رییس اول مجلس، وزیر اقتصاد و تعدادی از نمایندگان تشکیل شده است.) 

 

پ) پند اخلاقی به سایر مردم: زبانی که دارد سخن ناصواب . . . به خاموشی‌اش داد باید جواب! موارد ذکر شده بالا را زیاد جدی نگیرید چون اگر شما در محیط کار به کارمندی توهین کنید شلاق و جزای نقدی در انتظار شما است! باور نمی‌فرمایید اصل قانون: ماده 608 در خصوص توهین عادی است که مجازات آن جزای نقدی یا شلاق است ولی ماده 609، ماده حمایتی از کارمندان دولت است، به طوری که هرکس به کارمندان دولتی توهین کند علاوه بر جزای نقدی و شلاق به مجازات حبس نیز محکوم می‌شود.

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004