چاپ کردن این صفحه

آشنا ساختن مردم با اعداد فضایی!

پنج شنبه, 02 خرداد 1398 ساعت 16:43 شناسه خبر: 4405 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

حقیقت امر شما اگر در هر کشوری حتا جزایر تات و یا کوچه پس‌کوچه‌های گینه بیسائو بگویید قیمت یک خودرو یک شبه 350 میلیون گران شده آن هم بدون بالا و پایین شدن قیمت دلار یا افزایش حامل‌های انرژی و فولاد و با روی دادن جنگ اقتصادی و نظامی، یا استعفا و قهر وزیر و ... سه حالت روی می‌دهد. یا به شما یک محفظه پلاستکی می‌دهند تا دورن آن‌«ها» کنید و از شما تست الکل می‌گیرند؛ یا این‌که شما را به واسطه‌ي ساکوزیس یا همان روان‌پریشی شدید (از دست رفتن توانایی تفریق واقعیت از خیال) راهی تیمارستان می‌کنند تا دیوار هل بدهید و یا مثل «جک نیکلسون» از قفس بپرید و یا به جرم نشر اکاذیب، شایعه‌سازی و اخلال در امور اقتصادی چوب در آستین‌تان می‌کنند و اگر سکته هم کنید شما را در بهداری زندان جانمایی می‌کنند! 

 

اما جالب‌تر از این تردستی قیمت‌ها به ویژه در بازار بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌صاحب خودرو که به مذاق عده‌ای اندک خوش می‌آید و عده‌ی بسیاری را به خاک سیاه می‌نشاند، بی‌خیالی و نحوه‌ي برخورد مسئولان مربوطه است. باز هم گلی به گوشه‌ي جمال مسئول گوجه سبز مملکت که پس از عرضه گوجه سبز 400 هزار فوری واکنش نشان داد و قیمت آن را غیرمنطقی خواند ولی هیچ مسئولی قیمت 50 میلیونی پراید را غیر منطقی نمی‌داند!

علی‌ای‌حال از آن‌جا که دولت فخیمه در بسیاری امورات اقتصادی به ویژه بحث گرانی و تورم در حال رکورد شکنی‌های بی‌سابقه است و اساتید و استخوان خردکرده‌های علوم کیمیا، لیمیا، سیمیا، جفر، جام زنی، جن‌گیری، چله‌بری و اساتید سایر علوم ماوراء الطبیعه همه از این همه هژمونی و ساختارشکنی انگشت به دهان مانده‌اند، چند پیشنهاد سوفسطایی و خلق الساعه در این خصوص افاضه می‌گردد علی برکه الله:

 

الف)آشنا ساختن خلق‌الله با اعداد بزرگ:

حقیقت امر ما کارمندان و کارگران که به‌جز میلیون (آن هم با تبصره و منت دولت به ویژه در هفته‌ي معلم و روز کارگر) با اعداد بزرگ‌تر سر و کار نداریم! اما چند درصدی از مردم در اعلام دارایی‌هایشان نیاز به اعداد جدید دارند. فلذا توصیه می‌شود به‌منظور سهولت کار خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در ثبت و درج برخی دارایی‌ها، ارقام اختلاس‌ها یا قیمت‌های فضایی خودرو‌ها، از اعدادی که کم‌تر در ریاضیات استفاده می‌شود، رونمایی شود. البته ناگفته نماند قبلاً از این اعداد فقط برای اندازه‌گیری اجرام آسمانی می‌شد، اما در حال حاضر کاربرد فراوانی پیدا کرده‌اند. 

به عنوان مثال 12 10 تریلیون، مثال 15 10 کوادریلیون، 18 10 کونیتیلیون،21 10 سیکستیلیون، 24 10 سپتیلیون، 27 10 اکتیلیون، 30 10 نونیلیون،  33 10 دسیلیون و ... البته دانشمندان احتیاط کرده بودند و این اعداد را برای روز مبادا نام‌گذاری کرده بودند که ظاهراً در حال رسیدن به روزهای طلایی ریاضیات هستیم!

 

ب) بانک خودروسازان:

ما چندبار دیگر هم این پیشنهاد را ارائه کردیم ولی کو گوش شنوا؟! آقا جان یک مجوز تاسیس بانک به این خودروسازان بدهیم تا در کنار ساخت خودروهایی که هیوندا و بنز هم قادر به پاس کردم استاندارد 85 گانه آن‌ها نیستند دوستان به امورات بانکی و دلال‌بازی هم مشغول باشند شاید بانک‌داری زیر زبان مزه کرد و تعرفه واردات خودرو صفر شد و مافیای خودرو از انحصار واردات خودرو، خودروسازی و بازی با جان مردم دست برداشت. به شرطی این‌که عزیزان دو روز دیگر ادعای انحصاری کردن بانک‌ها را نداشته باشند!