شما اینجا هستید: خانهطنزدانشگاه تربیت سفیر و پک و پوز دشمن!

دانشگاه تربیت سفیر و پک و پوز دشمن!

یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 09:49 شناسه خبر: 4586 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وحید حاج‌سعیدی وحید حاج‌سعیدی

احسنت ... ای‌والله ... حقیقتاً دست مریزاد... باور بفرمایید گاهی اوقات انسان از شنیدن برخی اخبار و آگاهی از نگرش خیرخواهانه هم‌وطنان دوست دارد از خوشحالی زمین را گاز بگیرد و زوزه بکشد! این‌که در شرایط خاص انسان بتواند تصمیمات اساسی و حرفه‌ای اتخاذ کند و حتا در زمانی که کشور آماج حملات تروریسم اقتصادی است در قلب دشمن پایگاه بسازد و منافع نظام را آن هم در بالاترین سطوح  در آن‌جا تامین کند، از ستودنی‌ترین اقدامات و به قول قدما عین صواب است. اولی ابصار و اولی الاالباب جامعه نیک می‌دانند که در حال حاضر ضربه زدن به دشمن تا بن دندان مسلح نیاز به برنامه‌ریزی و مهارت آموزی‌های فراوانی دارد و چه بهتر که این علوم خفیه در خیمه‌گاه دشمن آموخته شود تا هر آینه که نیاز شد، بای نحواً ضربات کاری بر پک و پوز دشمن وارد کنیم که نفهمد از کجا خورده است و به قول برو بچه‌های قم در چالندری و چپندری زمین‌گیر شود. در حقیقت تامین نیروی پیشران مبارزه با .... بابا بسه دیگه چقدر صغری کبری می‌چینی برو سر اصل مطلب!

 

بله همان‌طور که در جریان هستید در چند روز اخیر که برخی مسئولین به واسطه مفاسد اقتصادی و غیراقتصادی متهم به خیانت شده و دستگیر شده‌اند، خبری در خصوص تحصیل شش فرزند شهردار معزز قم در کشورهای خارج منتشر شد. البته ایشان ضمن تکذیب تحصیل همه فرزندان در کشور خارج اذعان داشتند: «خانواده بنده ولایی و مذهبی بوده و به رعایت اخلاق اهتمام دارند؛ همسر و تعدادی از فرزندانم در حال حاضر در قم ساکن هستند و خبرها و شایعات مطرح شده مبنی بر این‌که تمام خانواده‌ام در خارج کشور زندگی می‌کنند، کذب محض است.» او در ادامه با اشاره به این‌که زندگی ساده و عادی دارد اضافه کرد: «اگر برخی فرزندان من برای تحصیل علم و دانش به خارج رفته‌اند همگی به عنوان سفیران گویا برای نظام بوده‌اند؛ یکی از فرزندانم بعد از تحصیلات عالی در قم می‌خواهد تحصیلات خود را دنبال کند و خانواده‌ی من هیچ علاقه‌ای به زندگی در خارج از کشور نداشته و در خدمت نظام هستند!»

ملاحظه فرمودید؟! حقیقتا دست مَمَلی... باور بفرمایید در این دوره و زمانه نامراد که برخی مسئولان ناپاکدست و حتا چرک دست برای طراحی عقب یک خودرو 250 میلیون دلار هزینه می‌‌کنند و کود قاطی گندم و عده‌ای دیگر از مسئولین با رانت و اختلاس و ... در حال ثروت اندوزی، ضربه‌زدن به نظام و مملکت هستند(البته اگر بتوانند از دست قوه‌ی قضاییه اخیر قسر در بروند)، یک مسئول با گذشتن از مال و اموال و تامین هزینه تحصیل با دلار چند هزار تومانی، غم دوری فرزندان را تحمل می‌کند و برای تربیت سفیر در جهت خدمت به نظام، فرزندان را به بلاد کفر می‌فرستد! این جای قدردانی و تشکر و ای والله ندارد؟!

به هر روی با عنایت به اهمیت موضوع و ضرورت تسری و تعمیم امور صواب در جامعه، به رسم معهود و شیوه مالوف چند پیشنهاد مارمالاد شده و غنی شده در خصوص استفاده از ظرفیت مسئولان دلسوز نظام ارائه می‌گردد علی برکت‌الله:

الف) پرداخت حق تربیت سفیر: با توجه به ضرورت شفاف‌سازی در خصوص فیش‌های حقوقی نجومی مدیران پیشنهاد می‌شود در کنار حق و حقوق مرسوم نظیر حق مطالعه، حق سفر، کمک هزینه تعمیرات منزل، کمک هزینه‌ی خرید ماشین و ... «حق تربیت سفیر» هم به بندهای دریافتی فیش‌های حقوقی مسئولان اضافه شود!

ب) تربیت سایر نیروهای متخصص: با توجه به اطمینانی که بازگشت سرمایه توسط فرزندان ذخائر نظام وجود دارد، دولت تدبیری بیاندیشد تا تربیت سایر افراد متخصص نیز از طریق اعزام فرزندان مسئولان پاکدست صورت پذیرد تا خدای ناکرده بودجه‌ی بیت‌المال دچار انحراف نشود و این فرصت از دست نرود.

پ) برگزاری کلاس‌های توجیهی: در خاتمه پیشنهاد می‌شود به منظور آشنایی بیش‌تر با نحوه کسب درآمد و تامین هزینه‌های تحصیل فرزندان در سایر اکشورها، این دوستان که در تامین مخارج فرزندان‌شان در بلاد کفر با هیچ مشکلی روبه‌رو نیستند عنوان کنند که منابع مالی این هزینه‌ها را چگونه تامین می‌کنند و این درآمدها چگونه کسب می‌شوند؟! به هر حال در کشوری که عده‌ای برای سیر کردن شکم‌شان تا کمر در سطل‌های زباله خم می‌شوند و یا در عراق کارگری می‌کنند یا در خوش‌بینانه‌ترین حالت چند شیفت کار می‌کنند و...، شاید دانستن نحوه‌ی تامین این هزینه‌های کمرشکن برای خلق‌الله جالب باشد! این‌طور نیست؟! 

*چاپ در سیمره 505(16شهریور98)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004