شما اینجا هستید: خانهطنزخم رنگرزی و تصویب 109 ماده در کم‌تر از دو ساعت!

خم رنگرزی و تصویب 109 ماده در کم‌تر از دو ساعت!

شنبه, 30 شهریور 1398 ساعت 12:03 شناسه خبر: 4605 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وحید حاج‌سعیدی وحید حاج‌سعیدی

از رییس اتحادیه قالیبافان، رنگرزان، چله‌کشان، رفوگران و ... پنهان نیست از شما چه پنهان این روزها که بین آمارهای اقتصادی دولت و جیب مردم، بگومگوی فراوانی است و هیچ کدام هم از مواضع شان کوتاه نمی‌آیند، بشارتی دوبل آمد که نمایندگان مجلس در یک اقدام  جهادی 109 ماده قانون تجارت را که از 85 سال قبل دست نخورده و سیاه و سفید باقی مانده بودند، دو ساعته آچارکشی، درزگیری، هواگیری، رنگ‌آمیزی کردند و آپارات شده تحویل هیئت رییسه دادند!

 

اصل سند منگوله‌دار و رنگ‌آمیزی شده به روایت جراید.... «حجت‌الاسلام علی‌رضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: «امروز روز عجیبی بود در عرض حدود دو ساعت ۱۰۹ ماده قانون تجارت در صحن مجلس تصویب شد. که واقعا بهت‌آور بود.» وی تصریح کرد:«مشکل آن است این مباحث تخصصی را عمده نمایندگان متوجه نمی‌شوند! چند نفر از همکاران نماینده نزد بنده آمده و به صراحت اعلام کردند از این مباحث چیزی نمی‌فهمند! با این وضع قانون‌نویسی به کجا می‌رویم.» نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس بیان کرد:«البته باید بگویم هرچند مدرک نمایندگان نسبت به دوره‌های قبل ارتقا پیدا کرده اما واقعیت آن است سطح سواد فوق‌العاده ضعیف‌تر شده، وقتی ادبیات نمایندگان و مرقومه‌های آنان را با برخی دوره‌ها و بعضی از نمایندگان مقایسه کنیم به این مهم روشن‌تر پی می‌بریم.»(خبرگزاری فارس)

ملاحظه فرمودید... کاری را نزدیک به یک قرن روی زمین مانده بود دوستان به احسن وجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سرانجام رساندند و خیال تجار و اقتصاد دانان مملکت را راحت کردند. البته برای نمایندگانی که برجام را بیست دقیقه‌ای هواگیری کردند، دو ساعت رکورد مطلوبی نیست ولی با عنایت به این‌که آزمون بزرگی در آخر سال داریم، ظاهراً نمایندگان سریع‌تر لوایح را تصویب کردند و منتظر ماندند تا زنگ بخورد و به حوزه‌های انتخابیه‌شان بروند و کارهای عقب‌مانده را پیگیری کنند وگرنه هر آدم عاقلی می‌داند که برای تصویب 109 ماده‌ی قانون دست کم سه-  چهار ساعت زمان است و حمکاً این تعجیل حکمتی داشت!

فقط پیش خودمان بماند اگر این 109 ماده قانون را در خم رنگرزی یا پاتیل می‌ریختیم  و با روناس یا سرخس وحشی رنگ‌آمیزی و با سانتریفیوژ آبکشی و با اشعه خشک می‌کردیم، باز هم بیش‌تر از دو ساعت طول می‌کشید! رویاهایتان ارغوانی ...

*چاپ شده در سیمره 506(26 شهریور98)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004