شما اینجا هستید: خانهطنزمربی لیزینگی تیم ملی فوتبال!

مربی لیزینگی تیم ملی فوتبال!

یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 11:39 شناسه خبر: 4740 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وحید حاج‌سعیدی وحید حاج‌سعیدی

چشم آقای تاج و شرکا روشن بالاخره دوران ماه عسل آقای سر مربی هم به پایان رسید و پس از گل زدن با ابرو، ترقوه و قوزک پا به کامبوج و برد خفیف هنگ کنگ، دومین باخت تیم ملی در مقابل عراق هم رقم خورد و نرمک نرمک در حال رسیدن به دوران اما و اگر، هنوز هم روی کاغذ و پوست بز برای صعود شانس داریم، آش و شله زرد نذری، نوشتن کتاب داستان یک صعود و ... نزدیک می‌شویم. لطفاً چراغ‌ها را روشن کنید و از بوق زدن در تونل نیز خودداری نمایید! البته پیش خودمان بماند دیگر جام جهانی رفتن بدون حرص و جوش و صعود دو بازی قبل از پایان بازی‌های مقدماتی یک مقدار خَز شده بود و نیاز به کمی هیجان و استرس احساس می‌شد.

اما ظاهراً آش کمی بیش‌تر از حد شور شده و تیمی که یک زمانی با یک گل به آرژانتین و اسپانیا می‌باخت امروز در حسرت تساوی با تیم‌های عربی است و نقداً تنها دل‌خوشی و افتخارمان در سال‌های اخیر، پنالتی نگرفته روی اشکان دژاگه در برابر آرژانتین و لایی وحید امیری به پیکه است! به قول شاعر ظاهراً « این شعله‌ها صعود فراموش کرده‌اند . . . یاد جماعتی ز عزیزان به‌خیر باد!» هر چند با این مربیان لیزینگی که اگر قسط‌شان دیر شود مثل کامیون‌های دانگ فنگ و هوو همان جا در جاده کنار پلیس راه متوقف می‌شوند و بازیکنان پیر و پاتالی که بابت بستن بازوبند کاپیتانی چند صد میلیون تومان به قرارداد شان اضافه می‌شود، انتظار دیگری نمی‌رود و فعلاً همین که با حداقل اختلاف می‌بازیم، پرچم بالاست! البته پا روی حق نگذاریم عراق هم تیم بد بدن و چغری است و آخرین باری که تیم عراق را بردیم در سال 88 بود که بازیکنانی چون امیر دودو عملی، بیژن قالپاق بزغاله، حاجی گرینوف، بایرام لودر باقالی و ... بازی می‌کردند و تک‌گل بازی توسط حاجی گرینوف از روی نقطه‌ي پنالتی به ثمر رسید! علی ای‌حال از آن‌جا که شکست زمینه‌ي پیروزی است، به شرطی دوستان قول بدهند برای رسیدن به پیروزی بقیه بازی‌ها را نبازند چند پیشنهاد ورزشی افاضه می‌گردد علی برکت الله:

الف) استفاده از بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی: باور کنید هر وقت بازیکنان تیم ساحلی با غیرت و تعصب مثال‌زدنی برگردان می‌زنند من شخصاً تا سه روز کمر درد می‌گیرم! فلذا پیشنهاد می‌شود به جای بازیکنانی که قِر و فِرشان بیش‌تر از بازی‌شان نمود دارد، از بازیکنان فوتبال ساحلی استفاده کنیم تا کمی غیرت و تعصب و جنگندگی ایرانی را به چمنی‌بازها نشان دهند! یا دست‌کم قبل از بازی‌های تیم ملی، بازی‌های فوتبال ساحلی را برای بازیکنان نمایش بدهیم.

ب) دستمزد مربیان و میدان عظیم نفتی: درست است که یک میدان عظیم نفتی جدید در کشور پیدا شده که اندازه‌اش سه برابر بحرین است و کلی هم نفت دارد ولی قرار نیست پول بیت المال را شاباش کنیم روی سر مربیان خارجی بعد هم از گروه صعود نکنیم یا جزو چهار تیم شدن در آسیا را از آرزوهای‌مان بدانند. همان پول را به مربیان وطنی بدهیم که هم قانع هستند (مثل عبدالله ویسی که بابت کسب یک امتیاز در لیگ برتر 500 میلیون تومان از شاهین بوشهر گرفت) و هم هر وقت خواستیم بدون این‌که حق شکایت و قهر و گیس و گیس کشی داشته باشند، می‌توانیم آن‌ها را کنار بگذاریم و کاسه کوزه‌ها را هم سرشان بشکنیم! از ما گفتن بود... شیر الاغ و چند همسری در رسانه‌ي ملی! این روزها ظاهراً بر و بچه‌های صدا و سیما بدجور به سیم آخر زده‌اند تا جایی که هر برنامه یا هر جانوری را که قبلاً حرف زدن راجع به آن در حوالی صدا و سیما هم ذنب لایغفر بود، الان به راحتی و روز روشن روی آنتن زنده می‌برند و کارشناسان هم به مردم زل می‌زنند و از قاب جادویی راجع به آن با مردم صحبت می‌کنند و نظر می‌دهند! از دوشیدن شیر الاغ در برنامه میدون گرفته تبلیغ چند همسری در برنامه‌های اجتماعی ! جالب این که بسیاری از جوانان در پیچ و خم ازدواج اول مانده‌اند و آن‌هایی هم که ازدواج کرده‌اند، در هر ساعت 19 نفرشان عطای زندگی مشترک را به لقایش می‌بخشند، بعد این رسانه چند صد هکتاری صحبت از چند همسری می‌کند. احتمالاً همایش بعدی نیز راه‌کارهای خلاصی از پدیده‌ي چند همسری است که با توجه به قیمت سکه کار با یکی دو جلسه همایش و کارگروه و مشاوره پیش نمی‌رود و این چاهی که کنده شده، آن‌چنان را آن‌چنان تر می‌کند و باقی ماجرا ... . و به قول نظامی «گرچه خود این پایه بی‌همسریست» ولی فعلاً عزیزان گیر داده‌اند به مقوله‌ي چند همسری و تا ملت را به خاک سیاه ننشانند ول کن ماجرا نیستند! جیم ران نویسنده فقید آمریکایی خدا بیامرز در جایی گفته بود:« اگر جایی را که ایستاده‌اید نمی‌پسندید، عوضش کنید ؛ شما درخت نیستید!» البته عمر آقای جیم ران به حیات نبود که ببیند متاسفانه بقیه‌ي کانال‌های تلویزیون هم آش چندان دهان‌سوزی نیستند

 

و ماها که ماهواره نداریم باید در نقش همان درخت ظاهر شویم و به همین برنامه‌های آبکی رسانه بسنده کنیم! با این وجود ما چندان هم ناشکر نیستیم و همین که صدا و سیما راجع به محتویات دارویی و قرص‌های جیب برخی نمایندگان و یا محصولات خاک برسری که به صورت شبانه روزی در سایت‌ها و ماهواره‌ها تبلیغ می شوند، برنامه تولید نمی‌کند و کارشناس و اهل فن دعوت نمی‌کند، پرچم بالاست و وجود ذی‌وجودشان را دعا گو هستیم... خیر از جوانی‌تان‌شان ببینند!

*چاپ شده در سیمره 416(4آذرماه 98)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004