شما اینجا هستید: خانهطنزکرونا و تقویت فرهنگ نامه‌نگاری!

کرونا و تقویت فرهنگ نامه‌نگاری!

چهارشنبه, 21 اسفند 1398 ساعت 17:47 شناسه خبر: 4961 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وحید حاج‌سعیدی وحید حاج‌سعیدی سیمره

تقریباً دو هفته است که ویروس کرونا کل مملکت را به هم ریخته است و کماکان در حال گلکاری روی تپه های بهداشتی مملکت است ولی هنوز معضل ماسک حل نشده است و به یک حادثه علاج ناپذیر تبدیل شده است! هر چند شوپنهاور گفته: «تسلیم در برابر حوادث علاج‌ناپذیر، مهم‌ترین توشه‌ی سفر زندگی است» ولی یک نفر نبود این بنده خدا را توجیه کند که مومن توشه‌ی سفر زندگی در صورتی به کارمان می‌آید که دست‌کم زنده بمانیم حالا زندگی کردن پیش‌کش!

 

البته ما راضی نیستیم که بابت یک لا ماسکی که گفته می‌شود هیچ تاثیری هم برای افراد سالم ندارد، خدای ناکرده مسئولان زیر سوال بروند و مکاتبات شان را علنی کنند؛ چرا که این یک مشکل جهانی است و ما هم انتظار نداریم یک شبه مشکل ماسک حل شود! البته در مورد مکاتبات علنی وزیر با مسئولان باید گفت حتماً ایشان به منظور تبیین نقش بوروکراتیک نامه در حل معضلات اجتماعی و بالا بردن فرهنگ مکاتبات اداری، دست به انتشار این نامه‌ها زده است وگرنه ایشان حتماً موبایل رییس کمیسیون امنیت ملی و وزیر اطلاعات و سایر دوستان دارد. شما یقین بدانید که خیریتی در کار بوده به هر حال ایشان وزیر مملکت است و چهار تست تشخیصی بیش‌تر از من و شما داده است!

علی ای‌حال این روزها که یک عده از کادر درمان و پزشکی و خدمه بیمارستان ها با لباس‌های ماهی‌گیری و البسه ابداعی مامان دوز، در محل کار شان حاضر شده اند و در صف اول مقابله با کرونا ایستاده اند، به پایان می‌رسد ولی باور بفرمایید اگر جان سالم به در ببریم و سال ها بعد خاطرات این روزها را برای نوه‌مان تعریف کنیم پشت سرمان می‌گوید: باز هم خاطرات تخلیش شروع شد!

در خاتمه باید گفت ما که در طول این سال‌ها به سوء تدبیرها و غافل‌گیر شدن عزیزان در شرایط بحرانی عادت کردهایم و این اتفاق غریبی نیست ولی یادمان باشد ویروس کرونا با شرایط کشور ما بیگانه است و فقط به وظیفه ذاتی خودش عمل می‌کند. فلذا منتظر اعلام نتیجه پرونده‌های تشکیل شده برای محتکران ماسک و دستکش و مواد ضد عفونی کننده و رسانه‌ای شدن نام تاجری که 200 میلیون ماسک در زیر زمین خانه‌اش مخفی کرده، نمی‌ماند!

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004