شما اینجا هستید: خانهطنزمدارس مجازی و لایوهای شبانه!

مدارس مجازی و لایوهای شبانه!

پنج شنبه, 15 خرداد 1399 ساعت 10:29 شناسه خبر: 5203 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وحید حاج‌سعیدی وحید حاج‌سعیدی سیمره

شواهد و قرائن حاکی از آن است که ویروس کرونا که نه دموکرات بودنش ثابت شده و نه جمهوری خواه بودنش، حالا‌حالاها مهمان ماست و همین دیروز خبر انتشار موج دوم ویروس کرونا در پاییز منتشر شد و وزیر بهداشت ایران از مردم خواست خود را برای روزهای سخت‌تر آماده کنند!

اما ظاهراً این لابلا برخی از مسئولان گوششان به این حرف‌ها بدهکار نیست و برای برگشت به دوران طلایی معمولی بودن لحظه شماری می‌کنند. مثل همین بر و بچه‌های فدراسیون فوتبال که دلشان برای برگزاری حرفه‌ای مسابقات، بلیت فروختن در سطل، فروش ساندویچ کالباس در ورزشگاه‌ها، رای‌های میلیاردی دادگاه ورزش به نفع فوتبالیست‌های درجه سه و چهار اروپایی و آمریکای جنوبی و ... تنگ شده است و قرار است از تیر ماه لیگ فوتبال را از سر بگیرند!

از سویی با وجود عجله ورزشی‌ها برای شروع ورزش در مملکت، دوستان در آموزش و پرورش عجله چندانی برای بازگشایی مدارس ندارند و به قول عمو خلیل تا قورچ کسانی را که به معلم‌ها و تعطیلی چند ماه شان حسادت می‌کنند درنیاورند ول کن ماجرا نیستند! تا دیروز خلبانی و کار در معدن و خبرنگاری و ... جزو مشاغل پر خطر و ریسکی محسوب می‌شدند اما الان معلمی شکل پر خطر محسوب می‌شود و صاحبان همه مشاغل سر کار برگشته اند به جز معلمان و اساتید دانشگاه! البته از وزیر آموزش و پرورش پنهان نیست از شما چه پنهان، تعطیلی مدارس برای این وزارت‌خانه چندان هم بد نشد و بسیاری از مشکلات لایتناهی آموزش و پرورش خود به حل شدند تا جایی که اعتراض به این وزارتخانه به صفر رسیده است! مشکلاتی نظیر کمبود دبیر، تعداد زیاد دانش‌آموزان در کلاس‌های درس، مدارس کپری، مدارس خشتی، مدارس استیجاری و ... ، مشکل بخاری‌های نفتی، جمع‌آوری کمک‌های مردمی، هزینه‌های جاری مدارس، ترافیک صبح و ظهر بابت ایاب و ذهاب دانش آموزان، شهریه های نجومی مدارس غیرانتفاعی، اردو‌های آن‌چنانی و ...

فقط می‌ماند آموزش و تدریس به بچه‌های مردم که آن هم خدا بزرگ است و به کمک دوستان رسانه‌ی ملی، بر و بچه‌های مخابرات، اپراتورهای سخت‌کوش و عزیزان موبایل فروش در حال پیگیری و انجام است. حالا درست است اپلیکیشن «شاد» مشکلاتی دارد و خیلی از خانواده‌ها به ویژه در مناطق محروم به امکانات سخت‌افزاری لازم و گوشی هوشمند برای اتصال به این سامانه دسترسی ندارند، ولی بالاخره این مشکلات حل می شوند. در حقیقت اگر آن گوشی‌هایی که قرار بود با دلارهای 4200 تومانی جهان‌گیری، وارد بازار شوند به دست مردم برسند و عزیزان لایو باز اگر یک مقدار از لایوهای شبانه بکاهند تا سرعت اینترنت یک تکان بخورد، پازل کامل می‌شود و آموزش رسماً آغاز می‌شود. البته مسئولان این وزارت‌خانه اعلام کرده اند با همین امکانات موجود تا الان هم 85 درصد کتاب‌ها تدریس شده است و مشکلی برای پایان سال تحصیلی دیده نمی‌شود! اصلاً خدا را چه دیدید... ممکن است این مدل مدرسه داری زیر زبان عزیزان وزارت‌خانه مزه کند و از سال بعد مدارس را به صورت مجازی برگزار کنند! 

در این صورت مشکل کمبود بودجه، سونامی بازنشسته شدن معلمان در سال‌های آتی که این وزارت‌خانه را با کمبود 300 تا 400 هزار نفری مواجه می‌کند و سایر مشکلات ریز و درشت این وزارت‌خانه حل خواهد شد!

 

  **سیمره/ شماره 533/ دوازدهم خرداد ماه 1399

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004