شما اینجا هستید: خانهفرهنگ
موفقیت سیمره در چهاردهمین دوره‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی «وردپرس‌کارتون» کشور پرتغال «یاسر دلفان» کاریکاتوریست بنام هفته‌نامه‌ی سیمره با دو اثر در این جشنواره شرکت کرد که یکی از این آثار در جمع برگزیدگان این دوره به نمایش درآمد و در کتاب منتخبین جشنواره به چاپ رسیده است.
 بانو مهتاب بازوند چهره‌ی خودساخته‌ای بود که توانست هم خود را از سایه‌ی سنگین نام پدر خارج کند و هم توانست در شلوغی بازار شعر ایران، نامی درخور برای خودش دست و پا کند. با همه‌ی این‌ها اما پرسش این است که در زمان حیات مهتاب و فارغ از حرکت…
ما ناپدید شدیم، نمردیم این‌جا هوا هنوز روشن است این‌جا همیشه همانیم. نمی‌گریزیم از هم از آن همان که می‌گریختیم. تن هایمان دیگر عرق نمی‌کند حتا وقتی عشق‌بازی از راه می‌رسد. این‌جا هنوز و همیشه بیداریم کسی عریان نیست عاقبت است این‌جا عاقبت‌مان خوب است/ و از تکرار نمی‌ماند. این‌جا…
آرش فروغی کاریکاتوریست جوان لرستانی، رتبه‌ی نخست جشنواره‌ي جهانی کاریکاتور سوریه را کسب کرد. به گزارش سیمره به نقل از روابط عمومی حوزه هنری لرستان، آرش فروغی کاریکاتوریست جوان لرستانی توانست با کاریکاتور چهره‌ی نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی رتبه‌ي نخست جشنواره‌‌‌ي جهانی کاریکاتور سوریه را از آن خود کند.
معاون توسعه‌ی مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به ماهیت و فلسفه‌ی آموزش و پرورش گفت:« مدرسه قلب تپنده‌ی نظام آموزشی است.»
نشستی با شاهنامه، عصر روز شنبه(۲۵خردادماه 98) با سخن‌رانی دکتر عبدالرحمان رحیم‌نژاد از مدرسین دانشگاه در ژانر تئاتر و موسیقی در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد.
جشنواره‌ي اقوام روز جمعه (24 خرداد ماه 98) در روستای «برم» الیگودرز با حضور بی‌نظیر فعالان عرصه‌ی فرهنگ و هنر ایل بختیاری برگزار شد.
سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با صدور حکمی احمدحسین فتایی را به عنوان سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان منصوب کرد.
نام استادحسین مهرداد، برای جوامع علمی ایران و لرستان نامی است آشنا، دکتر مهرداد بیش از نیم‌قرن است که به کار معلمی مشغول است هرچند رسما بازنشسته شده‌است اما این معلم عاشق و فرهیخته همواره به دیگران آموزد و شاگردانش از خرمن معرفت دانش او خوشه‌ها می‌چینند. این‌روزها قرار است…
اردشیر کشاورز/ سیمره: با ابراز خوش‌وقتی و عرض سپاس و تشکر از مراحم و عنایات مبذوله‌ی خوانندگان بزرگوار که حوصله و بردباری به خرج دادید، تا بدین‌سان به مطالب انتهایی بررسی و نقد و نظر کتاب ارزشمند و گران‌سنگ ایلات و طوایف لرستان از تالیفات علامه گران‌قدر شادروان استاد محمدرضا…

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004