شما اینجا هستید: خانهفرهنگ
● مهران‌نیوز- خداداد ابراهیمی امسال سال بد مطبوعات محلی بود.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان، با تبریک روز خبرنگار گفت: «آموزش و پرورش همواره به رسانه‌ها به خاطر نقش پر رنگی که در آگاهی مردم دارند، اعتقاد دارد و کارشان را ارج می‌نهد.»
«بهزاد رضوانی» به عنوان مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری خرم‌آباد معرفی و منصوب شد.
نخستین دوسالانه طنز مطبوعات و رسانه‌های غرب کشور با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان لرستان، ۲۲ مرداد ماه سال جاری به میزبانی خرم‌آباد برگزار می‌شود.
محسن رستمی /سیمره 535: در میان شخصیت‌ها و چهره‌های مختلف که در تاریخ معاصر در حوزه‌ی اندیشه و تفکر، صاحب آرا و نظراتی بوده و هستند، کمتر کسی را چون دکتر شریعتی می‌توان یافت که این‌چنین محل چالش و خوانش‌های مختلف وگوناگون بوده که هرکسی از دریچه و نگاه خاص…
به بهانه‌ي چهل‌ودومین سال درگذشت «غلامرضا جمشیدی» خواننده‌ي خوش‌آوای لرستانی غلامرضا جمشیدی خواننده‌ي خوش صدای لرستانی در کوچه‌ی «ملا مرادعلی» محله‌ي «درب دلاکان» شهر خرم‌آباد، دوازدهم خرداد ماه سال یک‌هزار و سیصد و پانزده در خانواده‌ای فرهنگ‌دوست، چشم به جهان گشود .
 *دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای لرستان جزء 5 دانشگاه برتر کشور است رییس دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای استان لرستان گفت:« بیش از ۷۰درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای امروزه به خوبی در شغل‌های مرتبط خود، یا خوداشتغالی ایجاد کرده و یا به صورت کارآفرین ایجاد اشتغال کرده‌اند.»
 سومین میدان چوگان ایران با میل دروازه‌های سنگی کتیبه‌دار در شرق لرستان کشف شد. دکترعطا حسن‌پور- باستان‌شناس: طی آخرین بررسی‌های باستان‌شناسی و مردم‌شناسی اخیر در شهرستان الیگودرز، عناصر معماری و تاریخی مهمی از نخستین میدان چوگان در لرستان و غرب کشور به دست آمد.
وزیر آموزش و پرورش در خصوص بازگشایی مدارس از ۲۷ اردی‌بهشت ماه توضیحاتی را ارائه کرد.
درجوامع کهن بشری، برخورد و مواجهه‌ی فرهنگ‌ها و آمیختن آن‌ها با هم تا امروز ادامه یافته و سبب گردیده تا اذهان متفکران و اندیشمندان را به خود معطوف نمایند. متفکران اما گاهی با نگاه نو به حوادث این جوامع می‌نگریستند. آن‌ها شانه از زیر بار ثبات‌جویی کهن کلاسیک خالی کرده…

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004