شما اینجا هستید: خانهفرهنگمنتظر تفحص مجلس برای روشن شدن ابعاد پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان هستیم

منتظر تفحص مجلس برای روشن شدن ابعاد پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان هستیم

شنبه, 04 آذر 1396 ساعت 13:45 شناسه خبر: 3069 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این‌که هم‌چنان منتظر تفحص مجلس برای روشن شدن ابعاد پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان هستیم، گفت: «برخلاف آن‌چه گفته می‌شود، تمامی دارایی‌های این صندوق به یغما نرفته و در این شرایط نامساعد اقتصادی برخی شرکت‌های زیرمجموعه صندوق تا حدود ۴ برابر رشد سرمایه و سهام داشته‌اند.»

 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، امروز سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حالی در مراسم افتتاحیه‌ی کنگره فوق‌العاده انجمن اسلامی معلمان ایران سخن‌رانی کرد که چند نفر از معلمان حاضر در جلسه پیش از خروج وی از این مراسم، برخی مطالبات خود را مطرح کردند.

بر این اساس یکی از معلمان خواستار تعیین تکلیف صندوق ذخیره‌ی فرهنگیان شد و برخی مشکلات در این حوزه را برشمرد. یکی دیگر از حضار نیز نسبت به عدم اجرای حکم مربوط به ایثارگران فرهنگی انتقاد کرد.

سید محمد بطحایی در واکنش به این انتقادات گفت:« در مورد وضعیت صندوق ذخیره‌ی فرهنگیان باید بگویم که ساز و کارهای صندوق ذخیره را باید به نحوی اصلاح کنیم که امکان تکرار این اتفاقات به صفر برسد. ما این کار را آغاز کرده و سعی داریم ساز و کارهایی که منجر به بروز این مشکلات شده را تا پیش از پایان امسال اصلاح کنیم.»

وی هم‌چنین گفت:« به صورت مستقیم به دنبال این هستیم که دو نفر از اعضای هیات امنا و یک نفر از بازرسان با رای مستقیم معلمان و اعضا انتخاب شوند و فراخوان داده‌ایم که این افراد باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند و بنا داریم با طراحی یک سامانه، انتخابات الکترونیک برگزار کنیم. البته این کافی نیست و علاوه بر آن باید ساختارهای صندوق حفظ شود.»

وزیر آموزش و پرورش هم‌چنین با تاکید بر این‌که هم‌چنان منتظر تفحص مجلس برای روشن شدن ابعاد این پرونده هستیم، گفت: برخلاف آنچه گفته می‌شود، تمامی دارایی‌های این صندوق به یغما نرفته و در این شرایط نامساعد اقتصادی برخی شرکت‌های زیرمجموعه صندوق تا حدود ۴ برابر رشد سرمایه و سهام داشته‌اند.

وی همچنین تصریح کرد: «سواستفاده از بانک سرمایه نیز عمدتا سوءاستفاده از منابع بانک مرکزی بوده، نه از جیب و سهام من و شمای معلم.»

بطحایی ابراز امیدواری کرد که با جدیت دولت، مجلس و قوه‌ی قضاییه بخشی که از جیب معلمان رفته به سرعت بازگردانده شود.

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به مطالبه دیگری درباره عدم اجرای حکم جانبازان فرهنگی گفت: «سازمان برنامه و بودجه دنبال این است که اعتبارات لازم را برای اجرای آن بند از حکم که یک طبقه ارفاغی برای ایثارگران محسوب می‌شود، فراهم کند.»

بطحایی در پایان تصریح کرد: «میزان اعتبارات مربوط به ایثارگران ما در آموزش و پرورش چندین برابر دیگر دستگاه‌هاست و با این حساب سازمان برنامه و بودجه سعی دارد اعتبارات را برای تمامی دستگاه‌ها تامین کند.»

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004