شما اینجا هستید: خانهفرهنگحلقه‌ی زنبیلیه به دنبال چیست؟

حلقه‌ی زنبیلیه به دنبال چیست؟

پنج شنبه, 09 آذر 1396 ساعت 09:14 شناسه خبر: 3086 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
seymare seymare

سیمره- محسن رستمی: احمدی‌نژاد هیچ‌گاه جدی گرفته نشده، حتا زمانی که رییس‌جمهور بود، چه زمانی که به عنوان کاندیدا درسال ۸۴ مطرح شد و در شورای هماهنگی اصول‌گرایان رفت‌وآمد داشت باز هم به‌طور جدی مورد توجه قرار نداشت. 


حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی موتلفه‌ی اسلامی در واکنش به کاندیدا بودن احمدی‌‌نژاد در آن سال‌ها نقل به مضمون: «عرصه‌ی ریاست‌‌جمهوری محل مطرح شدن کوتوله‌های سیاسی البته نه به لحاظ جسمی بلکه فکری نیست» ولی دست روزگار و اراده‌ی نهادهای قدرت بر طریقی شکل گرفت که احمدی‌نژاد  ۸ سال چرخه‌ی مدیریتی کشور را به دست گرفت چون‌ که ماموریت ایشان کاملاً مشخص بود حذف جریان اصلاح‌طلبی و زدودن  تفکر آن‌ها از ساحت‌های فکری و اجتماعی جامعه به‌ویژه در عرصه دانشگاه‌ها و مطبوعات بود.
 احمدی‌نژادی هیچ گاه تصور نمی‌کرد که ردای ریاست جمهوری را برتن کند و در برهه‌ای از غلام‌حسین الهام خواسته بود که در هیئت نظارت شورای نگهبان عضو و پذیرفته شود، حال به یک‌باره معجزه‌ی هزاره‌ی سوم لقب گرفت و برای عرصه‌ی مدیریت جهانی رهنمود و نسخه ارائه می‌داد.
احمدی‌نژاد هرگز نتوانست نقش و جایگاهی که حاکمیت برای او مشخص و تعیین کرده بود به درستی درک کند و حتا در مقاطعی ناشیانه می‌خواست از آب گل‌آلود ماهی بگیرد. و جای پای خویش رو هرچه بیش‌تر در ساختار قدرت محکم نماید که حاصلی نداشت و همواره عاجز از درک نهاد قدرت و پیچیدگی‌های مرتبط بر آن بود و سرنوشت سیاسی خود را به افرادی خاص گره زد و راه افراط را در رابطه با آن‌ها در پیش گرفت که به اعتقاد حامیان اولیه و بعدا منتقدینش دچار سحر و جادو شده و امروزه نیز مدافع بی‌قید وشرط آنان است که البته خط قرمزی دیگر وجود ندارد  و خود نیز احتمالاً در معرض حساب‌رسی به خاطر رفتارهای بدور از قاعده‌اش باشد.
 حال ایشان و چند نفر از اعوان و انصارش که در گذشته جریان انحرافی و امروز به «حلقه‌ی زنبیلیه» شهرت یافته‌اند با حرکاتی«سخیف» و «پوپولیستی» و«عوام‌فریبانه» در جهت انحراف افکارعمومی با توجه به سطح و عمق نارضایتی که در میان مردم به برخی نارسای‌ها وجو دارد که شخصاً در آن دخیل است و عدم محبوبیت بعضی افراد نوک پیکان حملات خود را آگاهانه به سمت این اشخاص نشانه رفته تا با «فرار به جلو» و «عدم پاسخ‌گویی» و«قبول مسئولیت» درقبال «حیف ومیل»، (بیت المال) توسط یاران غارش و باتوجه به گزارش (دیوان محاسبات) و محکومیت قطعی ایشان فرافکنی نموده و اذهان مردم را منحرف نماید و برخورد با مریدانش را به خاطر مخالفت و انتقام‌جویی لاریجانی‌ها در افکار عمومی نشان دهد. هم‌چنان‌که در گذشته نان خویش را در تقابل با هاشمی‌رفسنجانی جست‌وجو می‌کرد و توانست علل ظاهر در کوتاه مدت توفیقاتی به دست آورد.
غافل از آن‌که حنای او دیگر رنگی ندارد و احمدی‌نژاد برای همیشه بعد از رد صلاحیتش در حاشیه‌ی نظام سیاسی قرارگرفته و با این دست و پا زدن‌ها ره به جایی نخواهد برد و جایگاهی در مناسبات قدرت نخواهد داشت.
  هم‌چنان که در گذشته نخست وزیر ‌هشت ساله‌ی کشور به‌‌رغم زاویه‌ای که داشت عضو مجمع تشخیص بود ولی از ساختار قدرت به‌دور بود.
دیر یا زود پرونده‌ی «حلقه‌ی زنبیلیه» نیز باتوجه به تخلفاتی که مرتکب شده‌اند با برخورد قضایی جدی مواجه خواهند شد و این توهمات و حرکاتی که هرازگاهی هم‌چون نمایش‌های خیابانی مشاهده می‌شود ره به جایی نخواهد برد و هیچ‌کس ژست‌های (شبه اپوزسیونی) این حلقه را باور نخواهد کرد زیرا کارنامه‌ی گذشته‌شان به روشنی مشخص است و کسی برای آن‌ها تره هم خرد نخواهد کرد.

1 نظر

  • پیوند نظر  محمد محمد پنج شنبه, 09 آذر 1396 ساعت 17:26

    متشکر از شفاف سازی شما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004