شما اینجا هستید: خانهفرهنگضرورت توجه به چند نکته‌ کلیدی جهت بازگشت ثبات به آموزش و پرورش لرستان

ضرورت توجه به چند نکته‌ کلیدی جهت بازگشت ثبات به آموزش و پرورش لرستان مطلب ویژه

یکشنبه, 26 فروردين 1397 ساعت 09:07 شناسه خبر: 3459 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

مریم کرمی- سیمره: ناگفته پیداست یکی از مهم‌ترین نهادهای انسان‌ساز در هر جامعه‌ای آموزش وپرورش می‌باشد، بدیهی است هرگونه بی‌ثباتی و تشنج در آن آثار مخرب کوتاه مدت و بلند مدتی به همراه خواهد داشت که دیگر سازمان‌ها را مستقیم و غیرمستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهد.


 متاسفانه در چند ماه گذشته شاهد بی‌ثباتی مدیریتی در آموزش وپرورش و به حاشیه کشیده شدن تعلیم و تربیت به‌عنوان مهم‌ترین رسالت این نهاد بوده‌ایم که می‌توان آن‌را میوه‌ی تلخ مداخله‌گران و سهم‌خواهان دانست، لذا جهت برون رفت از شرایط نه چندان مطلوب فعلی پیشنهاد می‌شود موارد زیر مورد توجه قرار گیرد:

*شایسته سالاری: لازم است جهت احراز پست‌های مدیریتی ستادی در استان و نواحی نخبگان و متخصصین در اولویت باشند، افراد شناخته شده‌ای که با اخذ مدارک تحصیلی بالا و تجربیات ارزشمند و دارا بودن توانایی‌های ذاتی مدیریتی می‌توانند در راستای تحقق اهداف عالی تعلیم و تربیت قرار گیرند.

*ثبات مدیریتی: متزلزل بودن جایگاه مدیریتی و اضطراب مدیران از اقدامات مداخله جویانه و رقابت‌های منفی جهت کسب موقعیت آنان موجب می‌گردد تمام انرژی و توان مدیران در جهت رضایت ذی‌نفوذان قرارگیرد و به نوعی اولویت آنان مبادله باشد نه تعلیم و تربیت، بنابراین قادر به برنامه‌ریزی و اجرای اولویت های کاری نخواهند بود.

*عبور از طایفه‌گرایی: بارزترین خصوصیت جوامع توسعه‌نیافته، قومیت‌گرایی به همراه دیدگاه سنتی به سیستم مدیریتی است و همین امر انتصاب را به حاشیه برده و زمینه‌ی انتصاب‌های نسبی و سببی را فراهم می‌آورد که از جمله معضلات توسعه‌نیافتگی سیستم آموزشی استان است.

*جوان‌گرایی و عبور از پیرسالاری: ظرفیت بسیار غنی و ارزشمند جوانان تحصیل‌کرده، توانمند و اعتماد به آنان می‌تواند سبب نوگرایی و تحول مثبت در سیستم آموزشی باشد و زمینه را جهت تجربه افزایی و پرورش مدیران کلان در آینده فراهم آورد.

*انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی ستادی: واژگان تربیت و آموزش در تمامی تمدن‌ها بدون حضور زن و مادر بی‌‌معنی است و کاملاً واضح است بدون استفاده از ظرفیت غنی بانوان توانمند در سیستم آموزش و پرورش عملاً نیمی از نیروی انسانی دستگاه تعلیم و تربیت را به حاشیه رانده‌ایم و در نهایت با ظرفیت پنجاه درصدی ادامه می‌دهیم، بنابراین نباید راندمان کاری بیش از پنجاه درصد را توقع داشت.

*استفاده از نیروهای هم‌فکر قوه‌ی مجریه: باور کنیم آموزش و پرورش استان لرستان جزئی از وزارت آموزش وپرورش است و مستقیماً توسط دولت اداره می‌شود پس با تزریق نیروهای غیرهم‌سو تشنج و بی‌ثباتی را برای آن به ارمغان نیاوریم.
*پذیرش نظارت نمایندگان به دور از دخالت: از جمله وظایفی که نمایندگان مجلس برعهده دارند، نظارت بر کلیه نهادها وسازمان‌ها در حوزه‌ی تحت پوشش آنان است که در صورت تخلف مطابق قانون برخورد نمایند و در صورتی که این نظارت‌ها به دخالت و صرفاً در سازمان آموزش و پرورش باشد، استقلال قوا زیر سوال خواهد رفت.

*اولویت نیروی بومی جهت مدیرکلی: تا زمانی که نیروهای متخصص و توانمند با مدارج عالی تحصیلی و تجربیات ارزنده مدیریتی و هم‌سو با دولت در سیستم آموزش وپروش استان لرستان وجود دارد اصراری به استفاده از نیروی غیربومی وجود ندارد؛ چرا که شخص تازه وارد به استان قسمت مهمی از توان به همراه زمان را جهت آشنایی با وضعیت موجود و معضلات و شناخت نیروها صرف می‌کند و عملاً سیستم آموزشی با نوعی رکود همراه خواهد شد و با توجه به شرایط کنونی آموزش وپرورش نوعی آسیب و رکود محسوب می‌شود.
لازم است بیش از پیش به این نکته توجه داشته باشیم گرفتاری آموزش وپرورش استان لرستان در بی‌ثباتی و ناآرامی آسیب‌هایی را به همراه خواهد داشت که عوارض آن به بحران‌هایی تبدیل می‌شود که ممکن است غیرقابل جبران باشد.

  * منبع: سیمره‌ی 446 (97/1/21) صفحه‌ی 6

 

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004