شما اینجا هستید: خانهفرهنگپنج‌شنبه صبح‌های مجله بخارا

پنج‌شنبه صبح‌های مجله بخارا مطلب ویژه

جمعه, 07 ارديبهشت 1397 ساعت 13:23 شناسه خبر: 3484 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

سیمره- گروه فرهنگ و ادب: نخستین نشست دوره‌ی جدید " پنج‌شنبه صبح‌های بخارا" درساعت نه صبح پنج‌شنبه ششم اردی‌بهشت ۱۳۹۷ در محل شهر کتاب " خانه‌ی وارطان" واقع در میدان فلسطین، طالقانی غربی، ضلع جنوبی خیابان طالقانی، پلاک ۵۱۴ با همکاری مجله بخارا و نشرنو به مناسبت انتشار کتاب " در جست‌وجوی طبیعت " تالیف ادوارد ویلسون ترجمه‌ی کاوه فیض اللهی با حضور: دکتر عبدالحسین وهاب زاده، دکتر نصرالله پورجوادی، محمد درویش ، کاوه فیض اللهی، مانیا شفاهی، آزاد عندلیبی و علی دهباشی برگزار شد.

 

کتاب «در جست‌وجوی طبیعت»، مقدمه‌ای خواندنی و قابل فهم برای آشنایی با یکی از بااستعدادترین و مشهورترین دانشمندان جهان است. ادوارد ویلسون، شاید بیش از هر دانشمند دیگری در روزگار ما، جانوران را در زیستگاه طبیعی‌شان زیر نظر گرفته و قوانین حاکم بر رفتار و سازمان اجتماعی و روابطشان را با محیط دریافته است.
او اما نه‌فقط در پی آنچه این یافته‌ها دربارهٔ خودِ این جانوران به ما می‌گویند که در پی چیزی‌ست که می‌توانند درباره‌ي «طبیعت انسان» و رفتار گونه‌ی ما به ما بگویند. او جهان را تماشا کرده است تا انسان را بنگرد. ویلسون نتایج جذاب و گاه شگفت‌انگیز بررسی‌هایش را به‌واسطه‌ی کتاب‌هایی فوق‌العاده همچون تنوع حیات و طبیعت انسان و زیست‌شناسی اجتماعی با خوانندهٔ عام در میان گذاشته است. نثر جذاب و دقیق و روان او درباره‌ي موضوعات پیچیده دو جایزه‌ي پولیتزر برایش به ارمغان آورده و ستایش دانشمندان و خوانندگان سرتاسر جهان را برانگیخته است.
این کتابِ بنیادی، از مجموعه کتاب‌های «کتابخانه‌ی طبیعت انسان» نشر نو است. به‌باور استادان زیست‌شناسی و محیط‌زیست، مطالعه و درک‌ودریافت این کتاب برای هرکس که دغدغه‌های زیست‌محیطی و انسان‌شناختی دارد سودمند و بلکه ضروری‌ست.
نشر نو، کتاب «در جست‌وجوی طبیعت» را در سال ۱۳۹۷، با جلد گالینگور به قیمت ۲۸۰۰۰ تومان، منتشر کرده‌است. 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004