شما اینجا هستید: خانهفرهنگعلی‌یاورعزیزپور:ساخت سالن مسابقاتی فرصتی مناسب برای شهرستان کوهدشت است

علی‌یاورعزیزپور:ساخت سالن مسابقاتی فرصتی مناسب برای شهرستان کوهدشت است

سه شنبه, 08 خرداد 1397 ساعت 10:02 شناسه خبر: 3569 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

گروه ورزشی- سیمره: این روزها با اعتراض کنش‌گران اجتماعی شهرستان کوهدشت در شبکه‌های اجتماعی رو به‌رو هستیم. آن‌ها نسبت به ساخت حوزه‌ی علمیه‌ی خواهران درونِ بوستان فدک در کنار مجتمع فرهنگی-هنری امید ناخرسندند. با این که تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از ساخت این مرکز علمی‌ مذهبی انجام گرفته اما حوزه‌ی علمیه می‌گوید از شهرداری و شورای شهر قبلی، زمین را خریده و قانونی به کار ساخت این مرکز ادامه خواهیم داد. اخیراً نیز رییس هیئت فوتبال کوهدشت نسبت به ساخت یک سالن مسابقاتی در داخل زمین فوتبال معترض شده است. وی تا حدودی موفق شده جلوی این کار را بگیرد. بدین منظور و برای روشن شدن ابهاماتی در خصوص ساخت این سالن ورزشی با دکترعزیزپور، مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت‌وگو کردیم.


علی‌یاور عزیزپور در پاسخ به این پرسش سیمره که ضرورت ساخت سالن ورزشی چیست؟ اظهار داشت:«سالن مسابقاتی جز ضرورت‌های ورزشی شهرستان کوهدشت است.»
وی درباره‌ي اعتراض رییس هیئت فوتبال کوهدشت گفت:« از بین 35 هیئت ورزشی که در کوهدشت داریم، 34 هیئت با ساخت این سالن موافق‌اند و صورت جلسه‌ای را در این خصوص هم امضا کرده‌اند.»
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در ادامه افزود:«ما برای ساخت سالن‌های ورزشی در استان و به ویژه کوهدشت محدودیت زمین داریم، تا کنون اگر ساخت و سازی داشته‌ایم زمین آن رایگان بوده است. چاره‌ای جز ساخت این سالن در محل فعلی نداریم.»
وی گفت ما با فرماندار کوهدشت و دیگر دوستان رایزنی و هماهنگی کردیم و آن‌ها گفتند که ساخت این سالن مسابقاتی در محل چمن فوتبال اشکالی ندارد. تنها رییس هیئت فوتبال مخالف ساخت آن است. ساخت این سالن فرصتی خوب برای شهرستان کوهدشت است، انتظار داریم که این فرصت را از دست ندهیم.»
عزیزپور خاطرنشان کرد:«محل ساخت این سالن مسابقاتی، چسبیده به سالن باستانی و استخر است که حدود سی- چهل متر از زمین فوتبال را نیز در برمی‌گیرد.»
وی در پاسخ این سوال که آیا با ساخت این سالن زمین فوتبال ناقص می‌شود یا خیر؟ توضیح داد:« بله. البته زمین فوتبال از استاندارد خارج می‌شود اما در اکثر شهرستان‌های استان زمین استاندارد فوتبال نداریم و در اکثر شهرستان‌ها در زمین‌های دوم داریم سالن مسابقاتی می‌سازیم.»
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با بیان این‌که حدود 15 زمین مصنوعی فوتبال در استان لرستان وجود دارد، گفت:«به مناسبت فجر چهلم در حال ساخت40 زمین چمن مصنوعی هستیم، با توجه به وسعت شهرستان‌های کوهدشت، الیگودرز و دلفان که جمعیت روستایی بیش‌تری دارند سهم هر کدام از این شهرستان‌ها پنج زمین چمن مصنوعی است.»
وی به نامتوازن بودن سرانه‌ی فضای ورزشی در کشور و لرستان اشاره کرد و افزود:«سرانه‌ي فضای ورزشی در کشور 77 سانتی‌متر و در لرستان 58 سانتی‌متر است.»
عزیزپور تصریح کرد:«پایین‌ترین سرانه‌ی ورزشی با 26 سانتی‌متر مربوط به شهرستان رومشگان است و کوهدشت هم با 31 سانتی‌متر در رتبه‌ی دوم از لحاظ پایین بودن سرانه‌ی فضای ورزشی قرار دارد.»
وی خاطرنشان‌ کرد:«برای رفع تبعیض و ایجاد عدالت ورزشی و بالا بردن سرانه‌ي ورزشی در نقاط محروم استان اقدام به ساخت سالن‌های مسابقاتی کرده‌ایم. بنابر این از رومشگان و کوهدشت این کار را آغاز نموده‌ایم، در رومشگان یک چمن مصنوعی و یک سالن مسابقاتی در حال ساخت است که سرانه‌ی ورزشی این شهرستان را به حد میانگین استانی می‌رساند.»
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در ادامه با بیان این که هدف از  ساخت سالن مسابقاتی در کوهدشت نیز بالا بردن سرانه‌ی ورزشی این شهرستان است، گفت:«این سالن مسابقاتی نیاز همه‌ي رشته‌های ورزشی کوهدشت از جمله فوتبال را برآورده می‌کند. چرا باید با ساخت این سالن مخالفت کنیم؟ متاسفانه کوهدشت با داشتن چهره‌های ملی چون اولادقباد در فوتسال و تیم خوب فوتسال دخترانه که بهترین نتایج این لیگ را کسب کردند، از داشتن یک سالن فوتسال محروم است.»
 عزیزپور با اشاره به این‌که اگر با ساخت این سالن مخالفت شود امتیاز آن را به یکی از شهرستان‌های دیگر استان (پل‌دختر یا ازنا) داده می‌شود، تصریح کرد:«یک زمین چمن طبیعی و 5 زمین مصنوعی در شهرستان کوهدشت از جمله در روستاهای پای‌آستان، ده‌کرمعلی، بره‌کلک، شورابه‌ کوهنانی، آب‌باریکی و ... ساخته می‌شود.»
وی در پایان گفت:«تنها سه شهرستان لرستان از جمله الیگودرز، بروجرد و خرم‌آباد سالن مسابقاتی ورزشی دارند و در شهرستان‌های محرومی چون نورآباد و الشتر در حال ساخت سالن مسابقاتی در داخل مجموعه‌ی ورزشی آن‌ها هستیم.»

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004