شما اینجا هستید: خانهفرهنگنقدی بر نامه‌ی هیئت‌های ورزشی شهرستان کوهدشت

نقدی بر نامه‌ی هیئت‌های ورزشی شهرستان کوهدشت

سه شنبه, 08 خرداد 1397 ساعت 10:13 شناسه خبر: 3570 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
seymare seymare

سیمره- صالح سوری*: رؤسای هیئت‌های ورزشی کوهدشت در نامه‌ای خطاب به نماینده‌ی محترم شهرستان‌های کوهدشت و رومشگان خواستار تسریع در احداث سالن مسابقات ورزشی شده‌اند. فارغ از این‌که جانمایی یک مکان ورزشی جز وظایف نماینده‌ی یک شهر هست یا نه، دلایلی که این عزیزان در نامه‌ی خود ذکر کرده‌اند، جالب توجه است.
امضاکنندگان نامه در ابتدای آن منتقدین را به «فرافکنی ناجوانمردانه، تبلیغات مسموم در فضای مجازی و سواستفاده احساسی از نام مقدس شهدا، جانبازان و ایثارگران» متهم کرده‌اند و در ادامه نیز با دلایلی خواستار تسریع در ساخت آن شده‌اند. در این‌جا به دلایل آورده شده در این نامه نگاهی می‌افکنیم.1- نداشتن سالن ورزشی در کوهدشت موجب شده است که حق میزبانی مسابقات استانی و بازی‌های خانگی را از دست بدهیم. پس باید زمین فوتبال کوهدشت تخریب شود!

2- مردم ورزش دوست کوهدشت آرزوی تماشای مسابقات ورزشی مسابقات فرزندان خود را دارند پس باید زمین فوتبال کوهدشت تخریب شود!

3- تمام شهرستان‌های استان دارای یک زمین فوتبال هستند پس باید زمین فوتبال کوهدشت تخریب شود!
اصلاً به ما نیامده چیزی بیش‌تر از دیگران داشته باشیم!! حالا بماند که بیش‌تر است یا نه و متخصصان امر باید در این مورد نظر دهند.

4- نیمی از زمینی که محل احداث سالن پیشنهادی است، چمن مصنوعی خواهد شد و در اختیار هیئت فوتبال قرار داده می‌شود. پس باید زمین فوتبال کوهدشت تخریب شود!... چه لطف و مرحمتی می‌کنند این رؤسای هیئت‌ها!
5-  زمین فوتبال در هر نقطه از شهر قابل اجراست پس باید زمین فوتبال کوهدشت تخریب شود!
این‌که چطور به این نتیجه رسیده‌اند که زمین فوتبال در هر نقطه‌ای قابل اجراست و سالن ورزشی‌ نه، الله اعلم!!

6- چون تعداد اعضای سازمان‌یافته‌ی فوتبال شهرستان کم‌تر از 300 نفر است پس باید زمین فوتبال کوهدشت تخریب شود!
این‌که تعداد اعضای سازمان‌یافته‌ی هیئت‌های ورزشی دیگر که خیلی از شهروندان حتا اسم آن‌ها را هم نشنیده‌اند، در برابر محبوب‌ترین و پرطرفدارترین رشته‌ی ورزشی کشور چقدر است هم بماند برای بعد.
نکته جالب توجه دیگر در این دلیل فاقد وجاهت قانونی دانستن نظر مخالفین است. یعنی اگر کسی با جانمایی یک کاربری شهری مخالفت کند، وجاهت قانونی ندارد. قضاوت در این موضوع هم به عهده‌ی عزیزان علم حقوق.

اما شهروندان گرامی!
به نظر شما دلایل ذکر شده در بالا، لزوم احداث سالن ورزشی برای کوهدشت را اثبات می‌کند یا لزوم تخریب زمین فوتبال شهرستان را؟
آیا رؤسای هیئت‌های ورزشی صلاحیت اظهارنظر در باره‌ی مکان‌یابی فضاهای ورزشی را دارند یا باید متخصصان برنامه‌ریزی شهری در این باره اظهارنظر کنند؟
آیا چون اداره‌کل ورزش استان توانایی تهیه‌ی زمین سالن ورزشی پیشنهادی را ندارد، باید آسان‌ترین راه را انتخاب کند و به تخریب زمین ورزشی موجود بپردازد؟
احداث سالن ورزشی در مکان فعلی پیشنهادی حتا یک متر به سرانه‌ی ورزشی کوهدشت اضافه نمی‌کند. مدیران ورزشی اگر نگران ورزش کوهدشت هستند، می‌توانستند دغدغه‌ی خود را ضمن هماهنگی با نهادهای ذی‌ربط از جمله راه و شهرسازی و شهرداری به مشاور طرح جامع شهر کوهدشت که اتفاقاً در دست تهیه است و هنوز به تصویب مراجع قانونی نرسیده است بدهند تا کارشناسان طرح بر اساس اصول علمی و منطبق بر منطق برنامه‌ریزی شهری، نسبت به جانمایی آن اقدام کنند.
این‌که تقریباً تمام رؤسای هيئت‌های ورزشی یک شهرستان خواستار از بین بردن زمین ورزشی یک هیئت دیگر باشند، در نوع خود کم‌نظیر و نقطه‌ی عطفی در تاریخ ورزشی کوهدشت خواهد بود و آیندگان  درباره آن به قضاوت خواهند نشست.
دغدغه‌ی مدیران ورزشی و رؤسای هیئت‌های ورزشی برای توسعه‌ی فضاهای ورزشی کوهدشت ستودنی است. اما بهتر نیست این دغدغه درست، بدون اتهام زدن به دیگران و  با روش درست به پیش برود؟

*صاحب امتیاز و مدیرمسئول فصل‌نامه‌ی پریسک زاگرس


1 نظر

  • پیوند نظر کشتی گیر کوهدشتی کشتی گیر کوهدشتی سه شنبه, 08 خرداد 1397 ساعت 11:18

    خواهشا نقدی بر عملکرد بسیار ضعیف رییس اداره تربیت بدنی کوهدشت انجام دهید ایشان به درد مدیریت نمیخورند قابل توجه مسولین و نماینده ی محترم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004