شما اینجا هستید: خانهفرهنگبازرس خانه‌ی مطبوعات: از شوهای تبلیغاتی پرهیز کنید/ تبعیض قائل نشوید

بازرس خانه‌ی مطبوعات: از شوهای تبلیغاتی پرهیز کنید/ تبعیض قائل نشوید

دوشنبه, 28 بهمن 1398 ساعت 10:51 شناسه خبر: 4898 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

بازرس خانه‌ی مطبوعات لرستان خطاب به مدیرعامل و هیئت مدیره؛ از شوهای تبلیغاتی پرهیز کنید/ تبعیض قائل نشوید

پیام عالیخانی چگنی، بازرس خانه‌ی مطبوعات استان لرستان با انتشار بیانیه‌ای در فضای مجازی گفت:«بر هیچ‌کس پوشیده نیست که اگر تلاش‌ها و زحمات بی‌دریغ خبرنگاران، این قشر زحمت‌کش در راستای فعالیت‌های خبری و رسانه‌ای نبود، شاید عملکرد بسیاری از مسئولان و نمایندگان و مدیران کشوری و استانی هرگز به گوش مردم نمی‌رسید.»

 

عالیخانی چگنی با بیان این‌که آیا به اندازه همه‌ی فعالیت‌هایی که این قشر زحمت‌کش انجام می‌دهند مورد حمایت نیز قرار می‌گیرند؟ اظهار داشت:« برای حمایت از قشر خبرنگار مجموعه‌ای به نام خانه مطبوعات شکل گرفته تا در همین راستا فعالیت کند و برطبق اساسنامه‌ای که شرح وظایف خانه مطبوعات را اعلام می‌کند؛ (کمک به ارتقای سطح کمی و کیفی مطبوعات محلی که خود متضمن تقویت نقش مطبوعات کشور و افزایش استانداردهای کار خبری و اطلاع رسانی کشور است، صرفا از طریق حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی، بهبود وضع اقتصادی، اجتماعی، توسعه دانش فنی و امنیت شغلی ـ حرفه‌ای اصحاب جراید و شناسایی امکانات بالقوه و بهره‌گیری از افکار،‌ اندیشه، تجارب و اراده جمعی اصحاب مطبوعات و فعالان این عرصه میسر خواهد بود.)»

وی با بیان این پرسش که حقیقتا خانه‌ی مطبوعات لرستان نماینده چند درصد از خبرنگاران و فعالان عرصه خبر و رسانه استان است؟ آیا فقط تعدادی خاص را مورد حمایت قرار می‌دهد؟ تصریح کرد:« خانه مطبوعات باید به معنای واقعی زبان، خانه خبرنگاران و اهل قلم باشد و اگر بیانیه‌ای هم قرار است صادر شود برای دفاع از حق و حقوق این قشر مظلوم باشد نه برای زیاده‌خواهی!»

بازرس خانه مطبوعات لرستان گفت:« نقدهای صورت گرفته به عملکرد خانه مطبوعات مشفقانه بوده و امید است دوستان و همکاران رسانه‌ای ما در خانه مطبوعات استان در صدد بهبود اوضاع معیشتی و امنیت قضایی رسانه‌ها گامی استوار بردارند نه این‌که در روزی که مزین شده به‌نام میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، خودشان از خودشان تشکر و تقدیر کنند؟!»

وی ادامه داد:« آیا در روز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن نباید از همه بانوان خبرنگار تجلیل می‌شد؟ آیا بانوان خبرنگاری که عضو خانه مطبوعات هستند چند نفر بودند که از همه آنان تجلیل نشد؟

اگر بودجه و‌ پولی در اختیار نداشتید و یا ندارید؛ آیا بهتر نبود تبعیض قائل نمی‌شدید و از خودتان تجلیل به‌عمل نمی‌آوردید؟»

عالیخانی تاکید کرد:« آیا نباید از همه بانوانی که عضو خانه مطبوعات هستند و به‌شما رای اعتماد داده‌اند که در این جایگاه قرار بگیرید تجلیل به‌عمل می‌آمد؟ و هزاران آیاهای دیگر...»

وی گفت:«به‌هرحال امیدوارم در راستای اعتلای حقوق خبرنگاران گام بردارید و از شوهای تبلیغاتی پرهیز کنید.»

بازرس خانه مطبوعات استان لرستان در پایان یادآوری کرد:« در آینده نزدیک از مواردی پرده برخواهم برداشت و آن‌ها را به سمع و نظر اصحاب محترم خبر و رسانه خواهم رسانید، چرا که این‌جانب توسط اصحاب محترم خبر برگزیده شده‌ام تا مدافع حقوق آنان باشم.»

 

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004