چاپ کردن این صفحه

توضیح وزیر آ.پ درباره‌ي چگونگی حضور دانش‌آموزان در مدارس

سه شنبه, 23 ارديبهشت 1399 ساعت 11:40 شناسه خبر: 5159 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

وزیر آموزش و پرورش در خصوص بازگشایی مدارس از ۲۷ اردی‌بهشت ماه توضیحاتی را ارائه کرد.

 

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش درباره‌ی بازگشایی مدارس گفت:«در مورد تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس از ۲۷ اردی‌بهشت برای رفع اشکال دانش‌آموان و پاسخ به پرسش‌های آن‌ها نکاتی وجود دارد.»

وی با بیان این‌که در هفته‌ی اول اسفند تعطیلات سراسری آغاز شد، ادامه داد: «تا قبل از تعطیلی مدارس ۷۰ درصد حجم کتاب‌های درسی به صورت حضوری تدریس شده بود و با شروع تعطیلات باید برای آموزش ۳۰ درصد باقی مانده اقدام می‌کردیم تا سال تحصیلی با اتمام کلیه محتوای آموزشی به پایان برسد.»

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: «برای تدریس ۳۰ درصد باقی‌مانده محتوای آموزشی از روش‌های متنوعی استفاده شد. تلویزیون یکی از ابزارهای مهمی بود که با پوشش گسترده به کمک آمد و تمام دروسی که به صورت حضوری آموزش داده نشده بود از طریق تلویزیون آموزش داده شد. هم‌چنین برای تعامل بیش‌تر معلم و دانش‌آموز شبکه دانش‌آموزی شاد فعال و ۱۲ میلیون نفر از دانش‌آموزان فعال شدند و جریان آموزش را دنبال کردند.»

حاجی میرزایی تصریح کرد: «در مناطقی که دسترسی به اینترنت نبود و یا این‌که امکان دسترسی به ابزار مناسب میسر نبود از روش‌های تولید بسته‌های آموزشی و مکتوب استفاده شد. اما ما نیازمند این بودیم که برای شروع امتحانات پایان سال تحصیلی اطمینان داشته باشیم که هیچ یک از دانش آموزان از این ابزارها استفاده نکرده باشند و فرصتی در اختیار آن‌ها قرار دهیم که اشکالات برطرف شود.»

وی با اشاره به بازگشایی مدارس در ۲۷ اردی‌بهشت ماه تصریح کرد:« از همین رو تصمیم گرفته شد که همه مدارس در سراسر کشور از ۲۷ اردی‌بهشت ماه بازگشایی شود و مدیران، کادر مدرسه و معلمان در ساعت‌های مورد نیاز در مدرسه حضور داشته تا دانش‌آموزان مراجعه کرده، اشکالات برطرف شود.»

وزیر آموزش و پرورش یادآوری کرد:« برای رفع نگرانی خانواده‌ها نیز پروتکل‌های وزارت بهداشت دریافت و به مدارس ابلاغ شد. رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است و مدیران موظف هستند که این پروتکل‌ها را رعایت کنند. خوش‌بختانه براساس گزارش وزارت بهداشت میزان آشنایی و رعایت پروتکل‌ها در جامعه ایران بیش از ۸۲ درصد است و این نشان دهنده این است که خانواده‌ها و مدیران به این پروتکل‌ها آشنا هستند و ما موظف هستیم محیط مدرسه را ایمن و مطمئن قرار دهیم.»

حاجی میرزایی تصریح کرد:« متناسب با حضور دانش‌آموزان در مدرسه اختیاراتی به شورای آموزشی مدرسه محول شده است تا در خصوص حضور دانش‌آموزان در مدرسه تصمیم‌گیری کنند. یعنی اگر پس از هفته‌ی اول مراجعه محدود بود نیازی به حضور روزانه نیست و برگزاری کلاس به برخی از روزهای هفته‌ی موکول می‌شود و اگر پاسخ به پرسش‌ها انجام شد می‌توانند امتحانات را برگزار کنند.»/ایلنا