شما اینجا هستید: خانهمقالهکرونا و قرنطینه‌ی جهان

کرونا و قرنطینه‌ی جهان

دوشنبه, 04 فروردين 1399 ساعت 14:08 شناسه خبر: 4996 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بهزاد رضوانی بهزاد رضوانی سیمره

 این روزها جهان در دل بحرانی هست که همه کشورها و قدرت‌های حاکم در آن را با سر در گمی و چالشی عظیم مواجهه کرده که در نوع خود بی سابقه است ترس و وحشت جهانی در مورد شیوع ویروس کرونا کاملا قابل درک است.

  تاکنون رویکرد دولت‌ها ی جهان به بیماری کرونا متفاوت بوده است ولی همگان در یک وجه مشترکند:غافل‌گیری و عدم آمادگی وضعف بشر برای مواجهه با پدیده کرونا، حال جامعه جهانی با بحران ناشی از این ناتوانی دست به گریبان است.

ما با یکی از پیچیده‌ترین وجوه زندگی بشری در حال تجربه کردن هستیم این بلا که به جان بشر امروزی افتاده دیرگاهیست که این بشر بشدت مغرور بود و به دانش خود وتسلطش بر طبیعت می‌نازید اکنون حقارت و ضعف خود را کاملا حس می‌کند.و هیچوقت اینگونه مستاصل و ناتوان خود را ندیده است.

همه فهمیده‌اند که مرگ بیش از آن‌که فکر می‌کردیم به ما نزدیک و ما بیش‌تر از آن‌که فکر می‌کرد یم در مقابلش حقیر و ناتوان و خلع سلاحیم. تصور عموم ما بر این بود که از  لحاظ دانش و علوم پزشکی بشر دیگر مقهور این شرایط نمی‌شود و این وضعیت‌ها مربوط به سده های گذشته است و عصر آن طی شده است.

ویروس کرونا مهر باطلی بر این داده های غلط زد. و همیمنه پوشالی این نظریات  و فرضیات را در مقابل همگان هویدا ساخت. کرونا انگار آمده تا میلیون‌ها سال دانش، نظم و تجربه و تکنولوژی بشریت را به سخره بگیرد وهمه آن‌ها را به قرنطینه خود در آورد.

 هیچ‌کس نمی‌داند فردایش چگونه خواهد بود هیچ‌کس نمیداند فرجامش چیست نمی‌دانم کرونا چه پایانی خواهد یافت شاید علم او را تسلیم کند یا طبیعت با قدرتش که با گرم کردن زمین جلو سلطه اش را بگیرد اما درس‌های مهمی برای بشر امروزی به‌رغم کشتار سراسری و وحشتناکش برای همگان داشت که تصور می‌کنم بیش از پیش باید نخبگان و اهل فکر و اندیشه آن را مورد بررسی و کندو کاو جدی قرار دهند. وهم‌دلانه وبا صبوری روایت‌های همدیگر را گوش بدهند.

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004