چاپ کردن این صفحه

ورزش لرستان در سالی که گذشت مطلب ویژه

دوشنبه, 25 اسفند 1393 ساعت 10:29 شناسه خبر: 1269 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 اگر بخواهیم واقع‌بینانه ورزش لرستان را در سالی که گذشت مورد واکاوی قرار دهیم بدون تردید با توجه به شدت تحریم‌ها و کمبود اعتبارات مالی، روند نزولی از نظر توسعه و ترویج ورزش در سطح همگانی، ناتوانی در اتمام پروژه‌های عمرانی، ناتوانی در اجرای پروژه‌های عمرانی جدید، ورزش استان را در حالت کما قرار داد و به نوعی جای هیچ دفاعی را برای  اداره‌ي ورزش و جوانان باقی نخواهد گذاشت. بعضاً انتخاب برخی افراد ضعیف در پست‌های حساس اداره‌‌کل ورزش و جوانان، نارضایتی ورزشکاران از کاستی‌ها و بی‌مهری‌ها، دلسردی و یاس را بر جامعه‌ي ورزش لرستان مستولی ساخته‌است.


در مقابل مثنوی هزاربرگ مشکلات اداره‌کل ورزش و جوانان، ورزشکاران لرستانی با درخشش در مسابقات کشوری، آسیایی و جهانی چون قبل، ثابت کردند که دارای پتانسیل بالایی هستند و اگر از نظر امکانات و مسایل مالی مشکلات‌شان مرتفع شود حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت. با تمام مشکلات و نارسایی‌ها چند هیئت ورزشی در حد توان موفق ظاهر شدند و از نظر آموزشی، تربیت مربی، داور، اعزام‌های منظم و  حضور موفق در مسابقات کشوری توانسته‌اند برای لرستان آبروداری کنند، هیئت‌هایی چون: تکواندو، جودو، بوکس، والیبال، جانبازان و معلولین، هاکی. دست خالی هیئت‌های ورزشی و چشم‌دوختن به کیسه‌ی خالی اداره‌کل ورزش و جوانان در چند نوبت اعزام تیم‌ها را به مسابقات کشوری متوقف ساخت و در دقیقه‌ی90، ورزشکاران راهی منازل خود شدند. در ماه‌های پایانی سال درخشش تیم فوتبال بانوان ازنا و صعود به لیگ برتر، صعود تیم والیبال کهمان الشتر به لیگ والیبال کشور، حضور وحید امیری و علی‌رضا بیرانوند در لیست نهایی تیم ملی فوتبال و اعزام به مسابقات جام ملت‌های آسیا، دعوت چند کشتی‌گیر نوجوان و جوان به اردوهای تیم ملی فرنگی و آزاد و ... تا حدودی مرحمی بود بر زخم‌های ورزش لرستان.
امیدواریم با برون‌رفت از وضع موجود و استفاده از افراد متخصص و با تجربه در اين عرصه،  شاهد درخشش بیش‌تر ورزش لرستان در سال 94 باشیم.

 رضا طولابي / سيمره312