شما اینجا هستید: خانهورزشپيروزي قاطعانه تيم ملي بسکتبال ايران برابر مالزي

پيروزي قاطعانه تيم ملي بسکتبال ايران برابر مالزي

پنج شنبه, 10 مرداد 1392 ساعت 09:04 شناسه خبر: 157 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

تيم ملي بسکتبال ايران بيست و هفتمين دوره رقابت هاي قهرماني آسيا را با برد برابر مالزي آغاز کرد.

بيست و هفتمين دوره رقابت هاي بسکتبال قهرماني آسيا با ديدار تيم ملي ايران برابر مالزي آغاز شد که ملي پوشان ايران با نتيجه قاطع 115 بر 25 حريف خود را شکست دادند و نخستين گام را محکم برداشتند.

کوارتر اول: 42 بر 3 ايران

تيم ملي ايران با ترکيب اصلي خود يعني مهدي کامراني، حامد آفاق، صمد نيکخواه بهرامي،‌اوشين ساهاکيان و حامد حدادي وارد ميدان شد و از همان اول صاحب توپ و ميدان بود و امتيازآوري مي کرد. بازي براي ملي پوشان ايران سبک بود و مهمد بچيروويچ نيز از تمامي نفراتش استفاده مي کرد تا وارد زمين شوند. با قدرت نمايي حامد حدادي در زير سبد مالزي که تيمي کوتاه برابر ايران بود کوارتر نخست با نتيجه قابل توجه 42 بر 3 به سود ايران به پايان رسيد.

کوارتر دوم:16 بر 10 ايران

در کوارتر دوم حدادي،‌نيکخواه بهرامي و کامراني روي نميکت نشستند و ديگر ملي پوشان وارد زمين شدند. در اين کوارتر نيز ايران صاحب توپ و ميدان بود. با اين حال شاگردان بچيروويچ که فاصله امتيازي را زياد مي ديدند کمي بي دقت کار مي کردند که باعث مي شد برخي موقعيت هاي تيم ملي ساده از دست برود. مالزي برابر ايران حرفي براي گفتن نداشت و حتي يک بار هم نتوانست به زير سبد نفوذ کند و به همين دليل رو به پرتاب هاي پيراموني آورد. ايران در اين کوارتر با اينکه همه کاره ميدان بود نسبت به کوارتر نخست امتياز کمتري بدست آورد و کمي سبک تر بازي کرد و در نهايت 16 بر 10 برنده شد تا بسکتباليست هاي ايران در نيمه نخست 58 بر 13 به پيروزي برسند.

کوارتر سوم: 33 بر 2 ايران

با آغاز نيمه دوم دوباره ترکيب اصلي ايران وارد ميدان شد و همان ابتدا دو امتياز بدست آورد. ملي پوشان بسکتبال ايران به راحتي در ميدان بودند و تقريبا از اين مسابقه به عنوان يک تمرين استفاده مي کردند. در دفاع و حمله بدون اشتباه بودند و امتياز آوري مي کردند. تنها چهار دقيقه از کوارتر سوم گذشته بود که ايران 75 بر 13 از حريفش پيش بود. بچيروويچ دوباره بازيکنانش را تغيير داد. داوودي به جاي کامراني و کاردوست به جاي حدادي وارد ميدان شدند. کوارتر سوم در حالي ادامه داشت که ايران 27 امتياز بدست آورده بود و مالزي بدون امتياز بود. در دقايق پاياني کوارتر سوم محمد جمشيدي و روزبه ارغوان نيز وارد زمين شدند. مالزي در ثانيه هاي پاياني دو امتياز بدست آورد و در نهايت اين کوارتر با نتيجه 33 بر 2 به سود ايران به پايان رسيد.

کوارتر چهارم: 24 بر 10 ايران

کوارتر چهارم در حالي آغاز شد که ايران 91 بر 15 از مالزي پيش بود. در اين کوارتر نيز ايران تيم موفق ميدان بود و مالزي از معدود موقعيت هاي خود تک امتياز بدست مي آورد. تنها پنج دقيقه به پايان بازي مانده بود که ايران مجموع امتيازهايش را به عدد 100 رساند. در ادامه نيز بسکتباليست هاي ايران امتيازآوري و فاصله را بيشتر مي کردند. در دقايق پاياني کوارتر چهارم ايران کمي فشار را کمتر کرد و مالزي نيز فرصت هايي براي کسب امتياز بدست آورد. بازي در کوارتر پاياني 20 بر 10 به سود ايران پيش مي رفت و تنها يک دقيقه تا پايان بازي باقي مانده بود. ايران دوباره امتياز آوري کرد و در نهايت با نتيجه 115 بر 25 به پيروزي رسيد. کوارتر چهارم نيز 24 بر 10 به سود ايران تمام شد.

اين دو تيم در دوره گذشته جام ملت‌ها نيز به مصاف هم رفته بودند که ايران در آن مسابقه نيز با نتيجه 121 بر 36 حريفش را مغلوب کرده بود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004