چاپ کردن این صفحه

احمد میرزاپور، قهرمان مسابقات کشتی پهلوانی جهان شد مطلب ویژه

جمعه, 10 آبان 1392 ساعت 21:19 شناسه خبر: 350 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 احمد میرزاپور پهلوان عضو تیم ملی کشتی پهلوانی ایران با شکست کشتی گیر ترکیه در دیدار پایانی مسابقات کشتی پهلوانی جهان، موفق شد عنوان قهرمانی این رقابت ها را تصاحب کند.

 به گزارش ایرنا، کشتی فینال این دوره از مسابقات دقایقی قبل میان احمد میرزاپور از ایران و رجب کارااوغلو از ترکیه در مجموعه ورزشی تختی خرم آباد برگزار شد و پهلوان ایرانی موفق شد دراین دیدار حریف خود از کشور ترکیه را با ضربه فنی شکست دهد.

احمد میرزاپور با این پیروزی، عنوان قهرمانی نخستین دوره از مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی جهان را از آن خود کرده و پرچم جمهوری اسلامی ایران را در یکی دیگر از میادین بین المللی ورزش به اهتزاز درآورد.
رجب کارااوغلو کشتی گیر اهل کشور ترکیه نیز با شکست برابر میرزاپور عنوان نایب قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کرد.
همچنین سیدرضا موسوی و اشکان مردانی نیز با شکست حریفان خود از گرجستان و آذربایجان به طور مشترک در رده سوم این دوره از مسابقات قرار گرفتند.
مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی جهان جام جهان پهلوان تختی با حضور 37 کشتی گیر از 25 کشور جهان طی دو روز در سالن شهید چاغروند مجموعه ورزشی تختی خرم آباد برگزار شد.
در پایان این رقابت ها، به قهرمان مسابقات 15 هزار دلار، نایب قهرمان 10 هزار دلار و نفرات سوم هریک هفت هزار و 500 دلار اهدا می شود.